Cambler

Fakty o cukrzycy

Co to jest cukrzyca?

Cukrzyca jest zaburzeniem metabolicznym charakteryzują się brakiem wydzielają wystarczającą ilość insuliny, lub w niektórych przypadkach komórki nie odpowiedniej odpowiedzi na insulinę, które są produkowane. Ponieważ insulina jest potrzebne w organizmie do przemiany glukozy w energię, te błędy wynikają z nadmiernego nagromadzenia poziomów glukozy we krwi. Cukrzyca może być również wynikiem innych chorób, takich jak zespoły genetyczne, chemicznych, leków, niedożywienie, infekcji, wirusów lub innych chorób.

Trzy główne typy cukrzycy - typ 1, typ 2, oraz ciężarnych - są definiowane jako zaburzenia metaboliczne, które wpływają na sposób, w jaki organizm metabolizuje, lub wykorzystuje strawione jedzenie do glukozy, głównego źródła paliwa dla ciała.

Jaki jest stan przedcukrzycowy?

Typ 2 cukrzycy jest najczęściej poprzedzone przedcukrzycowego. W przedcukrzycowego, poziom glukozy we krwi jest wyższy niż normalnie, ale nie na tyle, aby być zdefiniowane jako cukrzyca wysokie. Jednak wiele osób z prediabetes rozwijać cukrzycy typu 2 w ciągu 10 lat, twierdzi, Narodowy Instytut Cukrzyca i choroby układu pokarmowego i nerek (NIDDK). Stan przedcukrzycowy zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Z niewielką utratą masy ciała i umiarkowanej aktywności fizycznej, osoby z prediabetes mogą opóźniać lub zapobiegać cukrzycy typu 2.

Stan przedcukrzycowy dotyka 79 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych, według Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA).

W jaki sposób cukrzyca wpływa na poziom glukozy we krwi?

W przypadku glukozy, aby móc przenieść do komórek ciała, hormon insuliny muszą być obecne. Insulina jest produkowany głównie w trzustce, a zwykle jest łatwo dostępna dla glukozy do komórek.

Jednak u osób cierpiących na cukrzycę, albo trzustka wytwarza zbyt mało lub wcale insuliny lub komórki nie reagują na insulinę, które są produkowane. Powoduje to tworzenie się glukozy we krwi, który przechodzi do moczu, gdzie jest ostatecznie wyeliminowane, bez opuszczania korpusu głównego źródła paliwa.

Jak trzy główne typy cukrzycy różnią?

Mimo, że trzy główne typy cukrzycy są podobne do narastania glukozy we krwi ze względu na problemy związane z insuliną, istnieją różnice w przyczyny i leczenia:

  • Cukrzyca typu 1. Cukrzyca typu 1 jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy niszczy komórki w trzustce, które produkują insulinę, powodując brak lub niewielką ilością insuliny. Osoby chore na cukrzycę typu 1 musi przyjmować insulinę codziennie, aby żyć.

  • Cukrzyca typu 2. Cukrzyca typu 2 jest wynikiem niezdolności organizmu do wytwarzania mało, lub nie stosuje właściwie, insulinę. Cukrzyca typu 2 może być kontrolowana dietą, ćwiczenia i utraty masy ciała, lub może wymagać leki doustne i / lub wstrzyknięć insuliny.

  • Cukrzyca ciężarnych (GDM). Cukrzyca ciężarnych (GDM) pojawia się u kobiet w ciąży, które nie zostały z rozpoznaną cukrzycą w przeszłości. Powoduje to niemożność używania insuliny, który jest obecny i zwykle ustępuje po porodzie. GDM może być kontrolowana za pomocą diety, ćwiczeń i uwagi do przyrostu masy ciała. Kobiety z cukrzycą ciążową mogą być bardziej narażeni na cukrzycę typu 2 w późniejszym okresie życia.

Powikłania cukrzycy

Cukrzyca jest siódmym główną przyczyną śmierci wśród ludzi, a piąty główną przyczyną zgonów z powodu chorób. Chociaż uważa się, że cukrzyca jest niedostatecznie zgłaszane jako choroby, co prowadzi do śmierci lub powoduje co roku ponad 200000 zgonów podano jako wywołane przez cukrzycę lub jej powikłań. Powikłań cukrzycy należą choroby oczu i ślepota, choroby serca, udar mózgu, problemy neurologiczne, amputacji i impotencji.

Ponieważ cukrzyca (z wyjątkiem GDM) jest przewlekłą, nieuleczalną chorobą, która wpływa na niemal wszystkie części ciała, przyczynia się do innych poważnych chorób, i może stanowić zagrożenie dla życia, to musi być prowadzone pod opieką lekarza w całym życiu człowieka.