Cambler

Cholesterolu we krwi

Fakty na temat cholesterolu:

Cholesterol jest jak tłuszcz, woskowa substancja, którą można znaleźć we wszystkich częściach ciała. To pomaga w produkcji błon komórkowych, niektórych hormonów i witaminy D. cholesterolu we krwi pochodzi z dwóch źródeł: jesz i wątroby. Jednak wątroba sprawia, że ​​wszystkie cholesterolu organizm potrzebuje.

Cholesterol i inne tłuszcze są transportowane w strumieniu krwi w postaci sferycznych cząstek zwanych lipoprotein. Dwie najbardziej znane powszechnie lipoprotein lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) i lipoproteiny o dużej gęstości (HDL).

Co to ​​jest LDL (lipoproteiny o niskiej gęstości) cholesterolu?

Co jest HDL (lipoproteiny o wysokiej gęstości cholesterol)?

Ten rodzaj cholesterolu jest często nazywany "zły" cholesterol, i rodzaju tłuszczu we krwi, który zawiera większość cholesterolu. To może przyczyniać się do powstawania blaszki nagromadzonych w tętnicach, znany jako miażdżyca tętnic.

Chcesz, aby Twoja LDL niskie. W celu zmniejszenia go:

 • unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, cholesterolu i nadmiaru kalorii

 • ćwiczenie

 • utrzymać zdrową wagę

 • rzucić palenie

Ten typ cholesterolu znane jako "dobry" cholesterol, i rodzaju tłuszczu we krwi, co przyczynia się do usuwania cholesterolu we krwi, co zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i powstawanie płytki nazębnej.

Chcesz, aby Twoja HDL być tak wysokie, jak to możliwe. Niektórzy ludzie mogą podnieść HDL przez:

 • wykonywaniu przez co najmniej 20 minut, trzy razy w tygodniu

 • kopiąc zwyczaj papierosów

 • unikanie tłuszczów nasyconych

 • zmniejszanie wagi ciała

Dla innych może być potrzebna muzyka. Ponieważ podniesienie HDL jest skomplikowana, należy pracować z lekarzem na temat planu terapeutycznego.

Sprawdzanie poziomu cholesterolu we krwi:

Przesiewanie cholesterol jest ogólny wygląd na, lub profil, tłuszczów we krwi. Pokazy pomóc w identyfikacji osób narażonych na choroby serca. Ważne jest, aby tzw pełny profil lipidowy do pokazują rzeczywiste stężenie każdego typu lipidów we krwi: LDL, HDL, triglicerydów, i in. Skonsultować się z lekarzem w zakresie terminowości tego testu.

Co to jest zdrowy poziom cholesterolu we krwi?

Wysoki poziom cholesterolu we krwi jest ważnym czynnikiem ryzyka chorób serca. Obniżenie poziomu cholesterolu we krwi poprzez zwiększenie aktywności fizycznej, zmniejszenie masy ciała, zaprzestanie palenia tytoniu, oraz odpowiedniej diety zmniejsza to ryzyko. Jednakże, poziom cholesterolu we krwi jest bardzo specyficzne dla każdego człowieka i dla tego powodu, pełny profil lipidowy jest ważną częścią historii medycznej i ważne informacje dla lekarza, aby mieć. W ogólności, zdrowi poziomy są następujące:

 • LDL - mniej niż 130 miligramów na decylitr (mg / dl)

 • HDL - większe niż 40 miligramów na decylitr (mg / dl)

 • Całkowity poziom cholesterolu poniżej 200 mg / dl jest za pożądane

U niektórych osób, które już mają choroby wieńcowej (CAD) i / lub którzy mają większą liczbę czynników ryzyka niedokrwiennej choroby serca, lekarz może stwierdzić, że poziom cholesterolu LDL powinno być niższe niż 130. Ostatnie badania wykazały, że te, które znajdują się w najwyższym stopniu ryzyka dla ataku serca należy obniżyć poziom cholesterolu LDL do mniej niż 100, a poziom cholesterolu LDL o 70 lub mniej, mogą być optymalna dla osób, na najwyższym poziomie ryzyka. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jakie zabiegi są dostępne za wysoki poziom cholesterolu?

Leczenie może obejmować:

 • Modyfikacja czynników ryzyka - czynniki ryzyka, które mogą być zmieniane m.in. brak ruchu i złe nawyki żywieniowe.

 • Leki obniżające poziom cholesterolu - leki stosowane w celu zmniejszenia stężenia lipidów (tłuszczów) we krwi, zwłaszcza lipidów o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu. Statyny są grupą antyhiperlipidemiczne leków i obejmują simwastatyny (Zocor), atorwastatynę (Lipitor), oraz prawastatyny (Pravachol), między innymi. Sekwestranty kwasu żółciowego - kolesewelam cholestyramina i kolestypol - i kwas nikotynowy (niacyna) to dwa inne rodzaje leków, które mogą być stosowane do zmniejszenia poziomu cholesterolu.

Statystyki na temat cholesterolu:

Podwyższony poziom cholesterolu ryzyka dla wielu ludzi. Następujące statystyki:

 • O 98600000 dorosłych Europejczyków masz całkowitą krwi cholesterolu poziom 200mg/dl i wyżej, i tych, o 34,4 mln dorosłych Europejczyków ma poziom 240 lub powyżej.

 • Podwyższony poziom cholesterolu we wczesnym okresie życia może odgrywać rolę w rozwoju miażdżycy tętnic u dorosłych.

 • Według Europejskiego Stowarzyszenia serca, wysoki poziom cholesterolu we krwi, który działa w rodzinach wpłynie na przyszłość nieznanym (ale prawdopodobnie dużej) liczby dzieci.

Co to są trójglicerydy?

Triglicerydy są inną klasą tłuszczów znajdują się w krwiobiegu. Większość tłuszczu w organizmie tkanki jest w formie trójglicerydów.

Trójglicerydów i choroby serca:

Związek między trójglicerydów i choroby serca jest w trakcie badań klinicznych. Jednak wiele osób z wysokim triglicerydów również inne czynniki ryzyka, takich jak wysoki poziom cholesterolu LDL lub niski poziom cholesterolu HDL.

Co powoduje zwiększenie stężenia triglicerydów?

Podwyższone stężenie triglicerydów może być spowodowane chorobami medycznymi, takimi jak cukrzyca, niedoczynności tarczycy, choroby nerek, i choroby wątroby. Dietetyczne przyczyny podwyższonego poziomu trójglicerydów może obejmować otyłość i wysokie spożycie tłuszczów, alkoholu i skoncentrowanych słodyczy. Zdrowych poziom triglicerydów wynosi mniej niż 150 mg / dl.