Cambler

Dieta nakazów i zakazów z neutropenią

Jeśli masz neutropenia, masz prawdopodobnie słyszał, że mycie rąk jest ważne, aby uniknąć potencjalnie szkodliwych bakterii. Ale czy wiesz, że to, co jesz może być ważne, zbyt? Mimo, że nie lubię o tym myśleć, bakterie znajdują się w wielu produktach żywnościowych, które spożywamy każdego dnia. Ale niektóre taryfy jest gorsze od innych. Na szczęście, masz możliwość kontrolowania diety i zmniejszać ekspozycję na najgorszych przestępców.

Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia uważają, że osoby z niskim białych krwinek może skorzystać z jedzenia niską drobnoustrojom diety. Ten rodzaj diety ogranicza pokarmów, które mogą przenosić duże stężenie bakterii i może potencjalnie zmniejszyć ryzyko infekcji. Oto, co musisz wiedzieć:

Rozpocząć w sklepie spożywczym

Co żywności można kupić w sklepie spożywczym może złamać lub diety bezpiecznego jedzenia. Ale tak, jak można je kupić. Aby zmniejszyć narażenie na bakterie, nie kupić jedzenie w puszkach, które są utrudniona lub uszkodzonych. Również odebrać produkty mleczne i inne zimne pokarmy na końcu zakupów, więc nie nagrzewają się.

Skupić się na przygotowaniu

Prawidłowo przygotowywania żywności może przejść długą drogę w zmniejszeniu ryzyka zachorowania. Na przykład, zawsze gotować żywności dokładnie. Szorować owoce i warzywa z pędzlem warzyw przed ich cięcia. Nie zapisuj resztki przez ponad 24 godzin. I upewnij się zachować surowe mięso lub drób, oddzielona od innych produktów spożywczych.

Wybierz mądrze

Aby zabezpieczyć się przed potencjalnym choroby, dobrze jest unikać pewnych pokarmów w miarę możliwości. Niektóre jedzenie jest bardziej podatne niż inne bakterie, takie jak surowe ryby lub niepasteryzowanego mleka. Czasami pożywieniem wysokiego ryzyka, takich jak deli lub sprzedawca chodniku. Unikać spożywania żywności z tych źródeł.

Na szczęście, istnieją porównywalne podstawienia dla większości z tych produktów spożywczych, więc nie musisz czuć się pozbawiony. Poniżej są pokarmy, których należy unikać, a niektóre rozwiązania alternatywne, aby spróbować.

  • Nabiał. Unikaj niepasteryzowane produkty mleczne, takie jak surowe mleko lub jogurt z mleka niepasteryzowanego. Zdecydować, zamiast do pasteryzowanego mleka i jogurtu. Trzymaj się z dala od miękkich służyć lody lub mrożone jogurty. Zamiast wybrać pakowane lody lub produkty mrożone jogurty.

  • Owoce i warzywa. Niektórzy eksperci uważają, że osoby z neutropenią powinni trzymać się z dala od wszystkich surowych warzyw. Inni mówią, że są one bezpieczne do jedzenia, jeśli dokładnie umyć za pomocą pędzla warzyw. Unikaj kiełków roślinnych, takich jak kiełki lucerny. Wszystkie inne dobrze umyte i gotowane warzywa są bezpieczne do jedzenia. Tak są konserwy odmiany. Wybierając owoce, staram się trzymać z dala od surowych, cienkich ściankach rodzaju, takie jak jabłka, gruszki, lub winogron. Zamiast zdecydować się na owoce, które mają grubą skórę, że można skórką, takich jak banany czy pomarańcze. Gotowane lub konserwowane owoce są dobre, zbyt.

  • Mięso, ryby i jaja. Trzymaj się z dala od wszelkich surowego lub niedogotowanego mięsa, ryb, drobiu, jaj lub żółtek (nie rzadka). Należy także unikać wędlin, które są pokrojone świeże przy ladzie. Zamiast kupić mięso na obiad w opakowaniach jednostkowych opakowaniach.

  • Ser. Unikać lub spleśniałe sery miękkie, takie jak niebieski ser, feta, brie i stylu meksykańskim queso blanco, a także świeżo plasterki sera delikatesów jakiejkolwiek. Zdecydować się na twardszych serów takich jak cheddar i parmezanem.

  • Chleb i wypieki. Najlepiej unikać chleb, babeczki, ciasta, bułki i pączki sprzedane w samoobsługowe pojemniki. Zamiast tego, spróbuj paczkowanych wersje tych produktów. Lub stworzyć własną.

Nie zapomnij duże zdjęcie

Planując swoją dietę należy pamiętać, aby zawierać różnorodne pożywne. I jeść tyle kalorii, aby zachować zdrowie. Poprzez podjęcie kroków w celu uniknięcia żywności, które mogą być większe w miarę możliwości bakterii i jedzenie dobrze zaokrąglone diety, pomagasz Przejmij kontrolę nad swoim długotrwałego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Główne dania na wynos

  • Ludzie z neutropenią może skorzystać z niskiej drobnoustrojów diety. Może to potencjalnie zmniejszyć ryzyko infekcji.

  • Odpowiednio przygotować jedzenie, aby uniknąć choroby. Żywność gotować dokładnie i zachować surowe mięso lub drób, oddzielnie od innych produktów spożywczych.

  • Unikać spożywania żywności, które są bardziej podatne na bakterie, takie jak ryby, surowego, niepasteryzowanego mleka i serów miękkich lub spleśniały.