Cambler

Co lekarze chcą abyś wiedział o neutropenii

Marjorie zielony, MD

Marjorie Zielony, MD jest dyplomowanym w onkologii i medycyny wewnętrznej. Specjalizuje się w leczeniu raka piersi.

Krew składa się z wielu różnych typów komórek, które służą różne funkcje. Białe krwinki są komórki, które pomagają zwalczać zakażenia układu odpornościowego. Neutrofile są rodzajem białych krwinek, które są ważne w zwalczaniu zakażeń bakteryjnych. Określenie neutropenia opisuje choroby medyczną, gdy liczba granulocytów obojętnochłonnych w organizmie jest niska.

Istnieje wiele przyczyn neutropenii. Najczęstszą przyczyną jest leków chemoterapii raka, w tym, co spowoduje przejściowy spadek neutrofilów. Chemotherapy, ogólnie składa się z zastosowaniem leków, które zabijają szybko dzielące się komórki. Większość komórek ciała nie rosną lub podzielić szybko. Jednak twoje białe krwinki (neutrofile) rosną szybko. Zależnie od rodzaju danej chemioterapii, neutrofile i innych komórek krwi może być czasowo zmniejszone, co może prowadzić do neutropenii.

Diagnozowanie neutrophenia

Lekarz może określić liczbę neutrofilów we krwi za pomocą testu laboratoryjnego zwanego pełna morfologia krwi z rozmazem - ". CBC z Diff" często nazywany Całkowita liczba białych krwinek (WBC) składa się z wielu typów komórek, takich jak neutrofile, limfocyty, bazofile i.

Bezwzględna liczba neutrofili (ANC) to całkowita liczba neutrofili, które w próbce krwi. Neutropenia występuje, gdy ANC jest mniejsza niż 1500. Jednak ryzyko zakażenia często nie zaczyna wzrastać aż ANC jest mniejsza niż 1000.

Ryzyko infekcji jest związana, jak niski ANC spada (zwany także najniższy) i jak długo ANC pozostaje niska. Im niższa liczba neutrofili spada już i liczba neutrofilów pozostaje niska, tym większe ryzyko zakażenia się.

Zapobieganie zakażeniom

Podczas gdy liczba granulocytów obojętnochłonnych jest niska, ważne jest, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Najlepszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania jest częste mycie rąk, w tym przed jeść i pić, a przed dotknięciem twarzy. Niech Twoja rodzina i przyjaciele, że jesteś w grupie ryzyka zakażenia więc mogą uważać, aby ograniczyć ekspozycję na przeziębienia i inne choroby.

Większość ludzi, którzy mają neutropenia nie mają problemów długoterminowych lub powikłań o niskich liczby białych krwinek. Dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie będziesz mieć kilka, jeśli w ogóle, objawy przed neutropenią. Najczęstszym objawem jest uczucie zmęczenia.

Należy porozmawiać z lekarzem o tym, co to ryzyko neutropenii i na dłuższy czas może być niskie liczby neutrofilów. Należy również zapytać, czy należy podjąć jakieś szczególne środki ostrożności poza mycia rąk.

Dla większości pacjentów otrzymujących chemioterapię, spadek neutrofilów jest tymczasowy. Szpiku kostnego w sposób ciągły wytwarza komórek krwi, po efekty chemioterapii zanikać, komórki krwi są i liczby neutrofili wraca do normy.

Pierwsze leczenie

Jeśli ryzyko neutropenii jest bardzo wysoki, lekarz może zalecić strzał np. Neulasta. Jest to lek, który mówi organizmowi, aby nowe białe krwinki w celu dostosowania ich do normalnego poziomu szybciej niż naturalnie występuje.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że w przypadku pojawienia się gorączki lub zakażenia, kiedy może być neutropenia, skonsultować się z lekarzem. Twój organizm będzie miał problemy walki infekcję na własną rękę, i szybkie leczenie zakażeń zwykle powoduje szybkie i całkowite wyleczenie z infekcji.