Cambler

Najlepsze powody do pociągu wytrzymałości

Najpierw zła wiadomość: masa mięśni naturalnie zmniejsza się z wiekiem. Jeśli nie masz nic do zastąpienia mięśni tracisz dodasz tłuszczu.

Teraz dobra wiadomość: Trening siłowy może pomóc zachować i zwiększyć swoją masę mięśniową, przeciwdziałanie przyrost masy ciała i dodając inne korzyści.

"Po 30 roku życia, dorośli tracić 2 procent ich masy mięśniowej każdej dekadzie," mówi Edward Laskowski, MD Jest specjalistą medycyny fizycznej i rehabilitacji w Klinice Mayo w Rochester w stanie Minnesota i codirector z Mayo Clinic Sports Medicine Center. " Chociaż ćwiczenia aerobowe, takie jak spacery czy bieganie są ważne, ale nie może zastąpić treningu siłowego, jeśli chodzi o budowę i utrzymanie mięśni. "

Są inne plusy treningu siłowego:

  • Mocniejsze kości. Podkreślając kości, trening siłowy zwiększa gęstość kości i pomaga zmniejszyć ryzyko osteoporozy.

  • Zmniejszone ryzyko kontuzji. Mięśni budynku chroni stawy przed urazami. Pomaga również zachować elastyczność i równowagę.

  • Zwiększona wytrzymałość. Jak rosną silniejsze, nie będzie zmęczenie tak łatwo. To sprawi, codziennych obowiązków i działań łatwiejsze do osiągnięcia.

  • Poprawiła poczucie dobrobytu. Trening siłowy może zwiększyć swoją pewność siebie i poprawić obraz ciała.

Rozważyć swoje możliwości

Kluby fitness i siłownie oferują różne maszyny oporu, ciężarki i inne narzędzia do treningu siłowego. Ale nie masz na zakup członkostwa w klubie lub drogiego domu siłownię, aby czerpać korzyści z treningu siłowego.

"Wielu ludzi jak wsparcie pracy w siłowni ustawienie z innymi ludźmi, ale jeśli wolisz być na własną rękę, możesz to zrobić skuteczny trening z ciężarami lub zespoły ręcznych oporu w kraju", mówi dr Laskowski.

Skorzystaj z pomocy

Na początku dobrze jest pracować ze specjalistą wagi szkolenia, takich jak athletic trenera lub fizjoterapeuty.

"Po masz swoją technikę w dół, można pracować na własną rękę tak długo, jak można sprawdzić w swoim trenerem co kilka miesięcy," mówi dr Laskowski.

Bądź bezpieczny

Wytyczne te mogą zapewnić bezpieczeństwo i na torze z programu wagi szkolenia:

  • Skontaktować się z lekarzem. Jeśli jesteś starszy niż 40 i nieaktywne, porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz zapalenie stawów, choroby serca lub innych chorób zdrowotnych, które mogą być dotknięte przez podnoszenie ciężarów. "Jest prawdopodobne, nadal można Trenuj siłę, ale mogą być pewne miejsca noclegowe należy zrobić", mówi dr Laskowski.

  • Wyznaczonych celów. Upewnij się, że ty i twój trener ma wyraźny powód, dlaczego to robisz każde ćwiczenie. "Trening siłowy dla ogólnej kondycji różni się od treningu siłowego dla danego sportu lub działalności," mówi dr Laskowski.

  • Podnieść odpowiedniej ilości masy. Ciężar, który powoduje zmęczenie po 12 powtórzeń to dobry bodziec do siły mięśni i tonizująco.

  • Bądź cierpliwy. Większość ludzi będzie zobaczyć 50 procent wzrost w siłę w ciągu sześciu miesięcy, wykonując dwa lub trzy 20 - do 30-minutowych sesji treningowych wytrzymałości tygodnia.

"Jest tak wiele korzyści z treningu siłowego," mówi Dr Laskowski. "Większość częścią rutynowych jest jednym z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla fizycznego i emocjonalnego dobrego samopoczucia."