Cambler

Stres

Stres istnieje w twoim umyśle - ale jest to również widoczne w żołądku, sercu, mięśniach, a nawet palcami.

"W rzeczywistości, stres może wpływać na każdą komórkę w organizmie ", mówi M. Ronald Glaser, Ph.D., profesor w Ohio State University Medical School.

Podczas stresujących czasach, twój organizm produkuje różne substancje chemiczne, w tym kortyzolu, hormonu odpornościowego na przełamywanie. Więcej kortyzolu produkowane, słabsze twoje komórki immunologiczne się i bardziej podatny jesteś na choroby.

"Stresora jeden dzień nie będzie mieć duże zmiany w swoim ryzyko zachorowania zimno, na przykład," mówi Dr Glaser. "Ale przewlekłe stresora, który trwa kilka tygodni, może tłumić odpowiedź immunologiczną i stworzyć ryzyko choroby."

Migrenowe bóle głowy, zaburzenia snu, bóle pleców, wysypki skórne, zmęczenie, drażliwość, bóle głowy, depresja, niepokój, zmiany nastroju, bóle w klatce piersiowej, lęk, niestrawność, wrzody i wysokie ciśnienie krwi są powszechne reakcje na stres.

Poprzez uzyskanie lepszego zrozumienia związku stresu / choroby, można zmniejszyć stres i, z kolei, poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Utrzymywanie w ryzach stres

Nikt nie może uniknąć wszystkich stres - i pewna ilość rzeczywiście jest dobre dla Ciebie. Ale najlepiej, aby utrzymać w ryzach poziom niezdrowych.

Następujące kroki mogą pomóc kontrolować codzienny stres:

 • Rozpoznać sygnały stresu. Gdy jesteś świadomy swoich stresorów, będziesz miał lepszy pomysł, jeśli jesteś zestresowany i może podjąć kroki w celu ich zmniejszenia.

 • Zauważ, kiedy jesteś najbardziej narażony na stres i przygotować się. Czy najbardziej dotknięte w godzinach porannych? W poniedziałki? W zimie?

 • Ćwiczenia. Aerobowe treningi - spacery, jazda na rowerze, pływanie lub bieganie - może zwolnić stłumiony frustracje podczas produkcji endorfin, substancji chemicznych w mózgu, które znoszą stres.

 • Zdrowo się odżywiać. Zrównoważona dieta może pomóc w stabilizacji nastroju.

 • Komunikować się z przyjaciółmi i rodziną. Więzi społeczne stres i przyczynia się do pozytywnej postawy.

 • Spędzić czas ciesząc swoje hobby. Takie postępowanie pozwala skupić się na przyjemnej aktywności, a nie problemów.

 • Spróbować technik relaksacyjnych. Medytacja, oszczędny obrazowanie, wizualizacja, ćwiczenia głębokiego oddychania, joga i słuchanie taśm relaksacyjnych może pomóc Ci się zrelaksować.

 • Dowiedz się, jak ustawić limity. Nie zgadzają się niepotrzebnych, stresujących obowiązków.

 • Wyspać. Stres zaburza relaksu, co trudno uzyskać dobry sen, który może prowadzić do zmęczenia i obniżonej zdolności do radzenia sobie. Aby uzyskać najlepszą możliwą snu, spróbuj iść do łóżka i obudzić się w tym samym czasie każdego dnia.

 • Unikać kofeiny. Kofeina może dodać do niepokoju, co czujesz się jeszcze bardziej podkreślić.

 • Unikaj alkoholu i narkotyków. Używanie alkoholu lub innych leków na stres i tylko maskuje objawy nasilają stres może na dłuższą metę.

 • Dowiedz się czegoś nowego. Emocje uczenie się czegoś nowego, np. jak mówią innym językiem lub gry na instrumencie muzycznym, może swoje obawy wydają się daleko.

 • Odpocząć. Sytuacje stresowe mogą oddychać płycej lub wstrzymaj oddech. Kiedy trzeba odpocząć szybko, oddychanie brzuch można zrobić w kilka sekund. Aby to zrobić: skoncentrować się na brzuchu wyprowadzić jak wdech przez nos, a następnie w jak wydech. Za pomocą obrazów, jak brzuch oddychamy może pomóc dalej pogłębiać i zwalniać tempo oddechu. Gdy robisz wdech, zamknij oczy i wyobraź sobie, zawirowania powietrza w nosie i na dół do płuc. Podczas wydechu, z powrotem ponownie wyobrazić mieszając powietrza.

Zwalczaniu poważnej stresu

"W walce z poważnym stresem, należy najpierw dokładnie ocenić powagę sytuacji i adekwatności zasobów radzenia sobie", mówi Kenneth B. Matheny, Ph.D., ABPP, profesor psychologii na Uniwersytecie Georgia doradztwa państwa w Atlancie.

W obliczu bardzo stresujące wydarzenie w twoim życiu - być może po śmierci bliskiej osoby, choroby zagrażające życiu lub poważne straty finansowe - następujące strategie pomogą Ci poradzić sobie:

 • Uniknąć niepotrzebnych zmian w swoim życiu. Zamiast tego, należy zarezerwować co energia masz do czynienia z stresora pod ręką. Jeśli to możliwe, ustabilizować swoje środowisko pracy i podczas pracy w domu z podstawowego problemu.

 • Uspokoić umysł. W chwilach stresu, umysł sprawia, że ​​rzeczy wydają się gorsze, niż są, tworząc nieskończone wersje zbliżającą się katastrofę. Ponieważ organizm nie może odróżnić rzeczywistości i fantazji, reaguje z podwyższonym reakcji fizycznej.

 • Przechowywać w teraźniejszości. Możesz uspokoić zarówno umysł i ciało, utrzymując umysł w teraźniejszości, co jest rzadko tak stresujące jak wyobrażonej przyszłości lub ubolewania przeszłości. Aby utrzymać swój umysł w teraźniejszości, skupić swoją uwagę na oddechu, dźwięku lub wzoru wizualnej, powtarzalnego ruchu lub medytacji.

 • Odważnie i agresywnie twarz stresora. Oprzeć żadnej pokusie ignorowania stresora. Zamiast starannie ocenić wagę problemu bez lupy to z proporcji. Ponadto, potwierdzenie widok stresora rozmawiając z innymi. Dołożyć szczególnych starań, aby porozmawiać z rodziną, przyjaciółmi lub współpracownikami, którzy rozpatrzą podobnych doświadczeń.

 • Weź spis swoich odpowiedzi radzenia sobie. Zaufanie jest cennym sprzymierzeńcem w walce stres, i opiera się na wspomnienia z ostatnich sukcesów. Przeglądu sukcesów miałeś z innych stresujących sytuacji życiowych. Przypomnijmy niektóre z konkretnych rzeczy, które zrobił sobie poradzić.

 • Podjęcia działań. Zobowiązać się do rozsądnego sposobu działania, aby uporać się z stresora. Akcja jest potężny stres-reduktor. Badania pokazują ciało obniża produkcję adrenaliny, potężnego hormonu stresu, gdy osoba przenosi się do działania.

 • Znajdź czas na relaks. Co najmniej raz lub dwa razy dziennie, czasu dekompresji przez relaks - być może, słuchając kojącej muzyki, na spacer, ogrodnictwo, czytania lub wykonywania.

Recenzent medyczne: Godsey, Cynthia MS, MSN, APRN
Recenzent medyczne: Lambert, jgmd
Recenzent medyczne: Lisa Cranwell-Bruce RN, MS, FNP-C
Recenzent medyczne: Louise Spadaro, MD