Cambler

Zaburzenia erekcji prognozuje choroby serca

Poniedziałek, 18 stycznia (healthDay Aktualności) - Zaburzenia erekcji jest silnym sygnałem ostrzegawczym, że człowiek może być narażeni na zwiększone ryzyko zawału serca, udaru mózgu i innych problemów sercowo-naczyniowych, długotrwała nauka wskazuje.

"Widzieliśmy, że dostosowanie do wieku i Framingham [Heart Study] Czynniki ryzyka, mężczyźni z erekcji nadal miał 40-procentowy wzrost ryzyka," powiedział Andre Araujo, kierownik epidemiologii w New England Instytutów Badawczych i główny autor raportu opublikowanego w Internecie Jan. 19 w czasopiśmie Europejskiego Kolegium Kardiologicznego.

Chociaż dodanie zaburzenia erekcji do listy znanych czynników ryzyka określonych przez Framingham Heart Study - cholesterolu, palenie papierosów, wysokie ciśnienie krwi - nie poprawi przewidywanie przyszłych problemów sercowo-naczyniowych, to może być szybki, bezpłatny dodatek do oceny ryzyka, Araujo powiedział.

"Jeśli mężczyzna przedstawia z zaburzeniami erekcji, lekarz powinien pracować go na choroby sercowo-naczyniowej," powiedział. "To jest niski koszt - w istocie, nie koszt - bez ryzyka związanego z nim."

Badanie to ostatni z kilku, które związane zaburzenia erekcji na choroby układu krążenia. Oznacza to należy oczekiwać, że Araujo, ponieważ same choroby tętnic blokujące, które ograniczają dopływ krwi do serca i mózgu może także zmniejszyć przepływ do prącia.

Badanie po 1057 mężczyzn w wieku od 40 do 70, średnio przez 12 lat. Ogólnie rzecz biorąc, 37 procent mężczyzn z zaburzeniami erekcji są w kategorii wysokiego ryzyka według standardów Framingham, w porównaniu z 17 procentami kobiet bez zaburzeń erekcji.

Po link do problemów sercowo-naczyniowych powstała, "zaczęliśmy modelowania, aby zobaczyć, czy zaburzenia erekcji dodaliśmy do profilu ryzyka Framingham mogliśmy przekwalifikowania niektórych ludzi," Araujo powiedział. "W rzeczywistości, to nie wiele zrobić."

Powodem jest to, że profil ryzyka Framingham jest trudno poprawić, powiedział. Z biegiem lat, badania wielu technik diagnostycznych - w tym skanowanie tomografii komputerowej i różnych markerów molekularnych, takich jak białko związane z zapaleniem C-reaktywnego - okazały się nie poprawić predykcyjnego mocy dla profilu Framingham.

Ale te inne środki są albo kosztowne, wymagają przeprowadzenia badania krwi lub pewne ryzyko, natomiast zaburzenia erekcji może być określona przez proste pytanie, Araujo powiedział.

Więc lekarze powinni zadać sobie pytanie, mówi dr R. Parker Ward, kardiolog i profesor medycyny na University of Chicago, który zrobił kilka badań na temat zaburzeń erekcji i ryzyka sercowo-naczyniowego.

"Dlaczego nie zadać proste pytanie w biurze, że ujawni diagnozy bardzo wyraźnie?" Powiedział Ward. "To jest tańsze i łatwiejsze niż robi profil lipidowy lub pomiaru wysokiego ciśnienia krwi."

Jest to informacja, że ​​mężczyźni powinni zaoferować do swoich lekarzy, Araujo powiedział. "Samo-poinformował zaburzenia erekcji mecze co urolodzy mówią o kwestii", powiedział. "Powinniśmy otrzymać wiadomość z: Jeśli masz problem z erekcji, skonsultować się z lekarzem."

Konieczności lekarz zadać pytanie czy człowiek zaoferowania informacje mogą prowadzić do terapii profilaktycznej, które mogą być ratujący życie, Araujo powiedział.

"Jednym z pierwszych sygnałów, że facet ma choroby układu krążenia jest często nagła śmierć", powiedział.

Więcej informacji

Narodowe USA i nerek Choroby urologiczne Clearinghouse ma więcej informacji na temat zaburzeń erekcji.

ŹRÓDŁA: Andre Araujo, Ph.D., dyrektor, epidemiologia, New England instytuty badawcze, Watertown, msza R. Parker Ward, MD, profesor nadzwyczajny, medycyna, University of Chicago, 19 stycznia 2010, Dziennik Europejskiej College of Cardiology, on-line

Prawa autorskie: Copyright © 2010 healthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.