Cambler

Wśród nastolatków trzy nowe niebezpieczne trendy

Nastolatki często eksperymentują z nowymi, ubrania, fryzury i działań. Chociaż większość eksperymentów jest tylko częścią nastoletnie doświadczenia, są chwile, kiedy może to być niebezpieczne, a nawet śmiertelne. Prawdopodobnie jesteś już na poszukiwania oznak alkoholu lub narkotyków, ale są nowsze zachcianki może nie wiedzieć. Poniżej znajdują się trzy uważać na.

Nadużywa kaszel: dekstrometorfan (DXM) jest składnikiem aktywnym w wielu over-the-counter kaszel i przeziębienie. Nastolatki podjąć duże dawki DXM na wysoki, że może zawierać zakłócenia koloru i dźwięku, omamy, out-of-body doświadczenia, splątanie, niewyraźna mowa, utrata kontroli motorycznej. Ale przedawkowanie kaszel może również powodować podwyższone ciśnienie krwi, szybkie bicie serca, utrata przytomności i śmierć. Sprawdź swoją apteczkę często, aby zobaczyć, czy leki na kaszel znikają-podpisać nastolatek może być ich nadużywanie.

Huffing chemia gospodarcza: klej i buty polskie wydawać się nieszkodliwe mało, ale wielu nastolatków na haju przez wdychanie lub "huffing"-opary z tych pojemników. Prawie 15 procent ósmego równiarki twierdzi, że prychnęła wcześniej. Początkowo chemikalia mogą powodować zawroty głowy, oszołomienie, i halucynacje. Nastolatki często wdychać wiele razy w ciągu kilku godzin próbuje rozszerzyć zatrucia, co może prowadzić do niewydolności serca i śmierci. Bądź na poszukiwania oznak nadużyć w tym zapachów chemicznych na oddechu nastolatek lub odzieży, niewyraźna mowa i brak koordynacji.

Odtwarzanie zadławienia gry: W tej "gry", jedno dziecko dusi inny z jego rąk lub narzędzia, takie jak pas lub krawat. Cel? Stara się stworzyć wrażenie, że jest wysoki, ograniczając dopływ tlenu do mózgu. Jednak zadławienie może prowadzić do uszkodzenia mózgu i śmierci. W rzeczywistości gra zabija około 100 dzieci w każdym roku. Twoje dziecko może być angażowanie się w tej niebezpiecznej grze, jeśli on lub ona skarży się na bóle głowy lub wykazuje objawy, takie jak przekrwione oczy i siniaki na szyi.

Jeśli podejrzewasz, że twój nastolatek jest zaangażowany w żadnej z tych czynności, rozpoczęcie szczerej dyskusji natychmiast niebezpieczeństw.