Cambler

Przyjaciele nastolatek za

Gdy dziecko staje się nastolatkiem, pewnie zacznie spędzać więcej czasu z przyjaciółmi i mniej czasu z rodziną. To jest normalna część dorastania i ważny krok w kierunku coraz niezależne dorosłych. Jednak oznacza to również, że jest prawdopodobne, aby być kształtowana przez wiele pomysłów i działań wszystkich, z którymi spędza czas. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, kto przyjaciół Twojego dziecka są, i co osoby te są podobne.

Rozmawiać z nastolatkiem.

Jak można dowiedzieć się o przyjaciół nastolatek w? Zacznij od bezpośrednio prosząc o ludzi spędza czas. Staraj się słuchać bez osądzania go. Być zrozumienie i wsparcie. Są szanse, będzie on z tobą porozmawiać szczerze o swoich przyjaciół. Niektóre pytania warto zadać: Jak czuje się o nich i podejmowanie decyzji? Co robią razem? Czy jego przyjaciele pić i palić, a jeśli tak, co sądzi o tym? Czy czuje się zmuszony do nich dołączyć?

Poznawaj przyjaciół nastolatek za.

Pamiętaj, aby spotkać się z przyjaciółmi nastolatków w osoby i aby je poznać. Gdy przyjaciele zatrzymać odebrać nastolatek, witają ich w drzwiach i spędzić kilka chwil rozmowy z nimi. Zrobić w domu miejsce, gdzie przyjaciele nastolatek będzie czuć spędzanie czasu, nawet jeśli oznacza to wydatki dodatkowe pieniądze na wynajmie spożywczych lub filmu.

Zawsze zatrzymuję się w pętli.

Kiedy nastolatek wychodzi, wiem, gdzie on jest na czele, a kto będzie się działo dalej. Jeśli nastolatek idzie na imprezę, uzyskać numer telefonu i zadzwonić wcześniej, aby upewnić się odpowiedzialny dorosły będzie obecny. Zadaj to dorosły czy alkoholu i narkotyków będzie dozwolone na imprezie, o której stroną będzie początek i koniec, a kto będzie uczestniczył. Jeśli nie czujesz się pewnie, nie pozwól dziecku iść. Może on być zły i zakłopotany, ale co ważniejsze, będzie bezpieczny! Oferujemy alternatywne, które przemawiają do nastolatków, takie jak o przyjaciela, nad lub udający się do filmu.

Posiada zabezpieczenie w miejscu.

Jeśli twój nastolatek jest w dowolnym miejscu (np. na imprezie) i coś się dzieje, że sprawia, że ​​czuje się nieswojo (na przykład są używane narkotyków lub alkoholu), niech wie, że zawsze może zadzwonić i umówić się opuścić partię, NIE zadawane pytania. Pamiętaj, że jego bezpieczeństwo jest sprawą pierwszorzędną.

Co zrobić, jeśli nie lubisz przyjaciół Twojego dziecka?

Po pierwsze, dowiedzieć się, dlaczego obawiasz się o tych szczególnych przyjaciół. Najlepiej jest nie do wykluczenia kogoś z kręgu Twojego nastolatka z przyjaciółmi z powodu swojej rasy, religii lub orientacji seksualnej. Podobnie, nie oceniaj przyjaciół nastolatek poprzez ich włosów, odzieży lub smaku w muzyce. Nauczyłeś teen nie "nie oceniaj książki po okładce", a powinno być dumny ze swoich starań na które w praktyce.

Z drugiej strony, należy odrzucać z przyjaciółmi, którzy robią rzeczy, które może umieścić swój nastolatka w trosce sposób (np. palenie, picie i narkotyki). Badania pokazują, że teen-kadra kierownicza, którzy używają tych substancji jest bardziej prawdopodobne, mieć przyjaciół, które wykonują te same rzeczy. Są niebezpieczne nawyki, które mogą prowadzić do kłopotów ze zdrowiem, szkoły i prawem.

Ostatecznie, nastolatek będzie musiał zdecydować, czy opuścić grupę przyjaciół "niezdrowe". Zakaz teen zobaczyć niektóre przyjaciele zazwyczaj nie działa na dłuższą metę i prawdopodobnie może zachęcić go kłamać lub podkraść wokół ciebie. Zamiast rozmawiać z nastolatkiem i spróbować zrozumieć lepiej, dlaczego lubi spędzać czas z tymi przyjaciółmi. Wyjaśnić swoje obawy i poprosić nonjudgmental pytania, które sprawiają, nastolatek myśleć krytycznie. Przede wszystkim upewnij się, że twój nastolatek wie, że zawsze tam dla niego, że próbujesz pomóc mu nie popełniać błędów i pobyt z dala od niebezpieczeństwa, i że chcesz tylko dla niego najlepsze.

Jeśli obawiasz się o grupie nastolatków-Ager za przyjaciół, a nie wiesz, jak poradzić sobie z sytuacją, uzyskać pomoc od eksperta. Zwrócić się do pediatry lub psychologa lub psychologa, który pracuje z nastolatkami o poradę. Czasami konflikty między rodzicami i młodzieży łatwiej rozstrzygane z pomocą neutralnej trzeciej strony, poza najbliższą rodziną.

Pamiętaj, że dobrzy przyjaciele są cenne.

W końcu ważne jest, aby pamiętać, że przyjaciele są bardzo ważne dla młodzieży i mogą być (i zazwyczaj są) dobry wpływ na siebie. Oprócz wsparcia i zrozumienia, przyjaciele mogą zapewnić "dobrą" presji na dobre wyniki w nauce, sporcie lub innych ważnych działań. Wreszcie, uznają, że nastolatek może mieć taki sam wpływ pozytywny na swoich przyjaciół, też!