Cambler

Pomaganie innym pomaga pokonać uzależnienie nastolatków

Pomaganie innym może zmniejszyć apetyt na alkoholu i narkotyków wśród nastolatków poddawanych leczenia uzależnień, nowe badania sugerują.

Takie pragnienia są główne przyczyny nawrotu po leczeniu, naukowcy Case Western Reserve University zauważył.

Badaniem objęto 93 mężczyzn i 102 żeńskich młodocianych przestępców, w wieku od 14 do 18, przedstawione przez sąd uzależnień leczenia w dużym zakładzie w Ohio. Większość nastolatków były zależne od marihuany (92 procent), a wiele z nich zależne od alkoholu (60 procent).

Zostały wywiad w ciągu pierwszych 10 dni od rozpoczęcia programu leczenia 12-stopniowy i dwa miesiące później, gdy były odprowadzane z programu.

Pomaganie innym w programie poprawił cztery siedmiu dopingu wynikami leczenia. Dwa rodzaje objawów głodu alkoholowego i narcystycznego uprawnienia zostały zredukowane, a funkcjonowanie psychospołeczne poprawie.

Badanie wykazało również, że nastolatki, którzy spędzili więcej czasu w zajęciach religijnych - takich jak modlitwy, kultu i medytacji - w trakcie ich życia były bardziej prawdopodobne, aby pomóc innym w programie leczenia.

Nauka pojawiać się w listopadowym numerze Journal of Studies na alkohol i narkotyki.

"Nasze wyniki wskazują, że usługi w programach udział 12-krokowych może zmniejszyć objawy głodu nikotynowego w doświadczanych przez młodzież alkoholu i leczenia uzależnienia od narkotyków lub" nauka lidera Maria Pagano, profesor psychiatrii, powiedział w informacji prasowej uniwersytetu.

"Podobnie, okazało się, że substancja zależne młodzież z większych wyznań uczestniczyć więcej w czasie leczenia w programach 12-krokowych z odzysku, co prowadzi do lepszych wyników zdrowotnych", dodała.

"Ponieważ większość religie zachęcają zachowań altruistycznych, młodzieży rozpoczynających leczenie z większych wyznań mogą mieć łatwiej angażują się w służbę w programach 12-krokowych z odzysku", Pagano zasugerował. "Z kolei, młodzieży rozpoczynających leczenie z niskim tle religijnym lub nie mogą wymagać większego ułatwienia 12-stopniową lub innego podejścia czerpać jednakowe korzyści z leczenia."

Więcej informacji

Europejska Akademia Pediatrii przedstawia w jaki rodzice mogą chronić swoje dzieci przed uzależnieniem.