Cambler

Podkład na kaszel / medycyna zimny nadużycie

Dekstrometorfan (DXM) jest częstym składnikiem aktywnym w wielu skutecznego nad-the-counter kaszel i przeziębienie. Podjęte zgodnie z zaleceniami na etykiecie, ma udokumentowany bezpieczeństwa.

Jednak, gdy nadużywany poprzez wiele razy więcej niż zalecana dawka, leki zawierające DXM może powodować euforii i niebezpieczne skutki uboczne.

Problem

DXM jest składnikiem ponad 100 over-the-counter leków, w tym Alka-Seltzera Plus Cold & Kaszel wzorze, Dimetapp DM DM, tabletek Mucinex Sudafed, produktów, produktów kaszel kaszel TheraFlu, Tylenol kaszel i zimnych produktów, Vicks 44 produktów na kaszel, niektóre produkty ROBITUSSIN i inne. Nastolatki mogą dostać te produkty z apteczki, w sklepach i na stronach internetowych.

Jeden na 10 nastolatków podjęła duże ilości środków na kaszel, aby uzyskać wysoki, szacunki wskazują. Mniej niż połowa nastolatków uwierzyć, że to ryzykowne nadużywać tych leków, aby uzyskać wysoki.

Nastolatki mogą nauczyć się nadużywać DXM na stronach internetowych i serwisów społecznościowych, które oferują wskazówki, jak uzyskać wysoki i jak kupić DXM.

Metody nadużycie

Nastolatków nadużywania tych leków w wielu aspektach. Niektórzy się nawet o 25 do 50 razy w zalecanych dawkach, które mogą wynieść 80 tabletek dziennie. Inne syrop na kaszel pić prosto z butelki lub wymieszać z sodą lub alkoholu. Jeszcze inni zużywają surowce DXM zakupione w Internecie.

Objawy użycia

Nastolatki, którzy nadużywają DXM może przejść łagodnych zniekształceń kolorów i dźwięku, omamy, out-of-body doświadczenia, splątanie, niewyraźna mowa, utrata kontroli motorycznej.

Niebezpieczne skutki uboczne to wysokie ciśnienie krwi, szybkie bicie serca i utrata przytomności.

Objawy nadużycia

Znaki ostrzegawcze nadużywania DXM to:

• Puste pudełka na kaszel lub butelki obracając się w pokoju dziecka, plecak, czy szkolne szafki

• Butelki lub pudełka kaszel brakujące z apteczki

• Zastosowanie slangowe nadużywania DXM, w tym Skittling, Tussing, Robo potknięcia, Triple Cs i Dex.

• Niespodziewane pakiety przyjeżdżający w mailu dla Twojego dziecka

Zapobiegania nadużyciom

Rodzice mogą podjąć kroki, aby zapobiec nadużyciom:

• Upewnij się, że twoje dzieci wiedzą niebezpieczeństwa nadużywania DXM.

• Domagaj dzieci nie brać żadnych leków bez wiedzy użytkownika.

• Dowiedz się, jakie leki (i ile z nich) masz w domu.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.stopmedicineabuse.org.