Cambler

Co 12 równiarki korzystasz na haju

To koszmar rodzica i dla wielu, to jest prawda. W najnowszym badaniu reprezentatywnej sponsorowanego przez National Institute on Drug Abuse, prawie połowa z 15.000 szkół seniorów w 129 szkołach ankietowanych przyznała do używania narkotyków w trakcie ich eksploatacji. Czterdzieści procent dostaje wysokie w ubiegłym roku, a jeden na czterech, w poprzednim miesiącu.

Badanie oferuje szczegółowe, a czasem zaskakujące rewelacje o których narkotyki nastolatki korzyść. Niektórzy nie mogą pochodzić z dealerów, ale z drogerii, a nawet własnej apteczce. Poniżej znajdują się substancje wybór dla starszych klas szkół średnich. Nauka o nich mogą pomóc dostrzec oznaki nadużyć w swoim własnym nastolatka.

Marihuana

Jeden na 15 seniorów pali pulę codziennie lub prawie codziennie-najwyższej stawki w ciągu ostatnich 30 lat. Eksperci twierdzą, że wzrost ten może być, bo nastolatki już nie zobaczyć lek jako niebezpieczny. Co oni nie zdają sobie sprawy jest to, że marihuana wpływa na ich uczenie się i pamięć. To również zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych związanych z paleniem, w tym rozedma płuc, zapalenie oskrzeli i astmy.

Jest nowy skręcają do historii: marihuana syntetyczna lub przyprawy, człowieka związek zaprojektowany, aby naśladować efekty Pota, staje się coraz bardziej popularne. Jest sprzedawany pod nazwą K2, Yucatan pożarna, fałszywy chwastów, kamieni księżycowych, Skunk i inne. US Drug Enforcement Agency rozpoczęła regulowania go w 2011 roku, co nielegalne kupić, sprzedać, lub posiadają pięć substancji chemicznych najczęściej występujących w nim. Nadal, nastolatki mogą kupić go w Internecie oraz w niektórych sklepach i sklepach tytoniowych. Około 11 procent z 12 równiarki przyznał używając go w ubiegłym roku.

Lekarstwo na kaszel

Każdego roku, około pięć na 100 uczniów starszych klas szkół podjęcia kaszel nie traktować zimno, ale aby uzyskać wysoki. Najczęściej starają się tłumiące dekstrometorfanu (DXM). Ponad 120 over-the-counter leki kaszel i przeziębienie zawierają go.

W wysokich dawkach, do 1500 mg, znacznie więcej niż 15 lub 30 miligramów zalecanych w leczeniu kaszlu-DXM może powodować takie same rodzaje out-of-body doświadczenia jak potężne halucynogenów, takich jak ketamina czy PCP. Nastolatki, którzy nadużywają ryzyka zagrażających życiu wypadków DXM, będąc pod wpływem, a także ataki paniki, wysokie ciśnienie krwi i śpiączki.

Leki na receptę

Gdy stosowane właściwie, leki na receptę mogą leczyć wiele różnych chorób i urazów. Ale o 15 procent nastolatków używać ich nieprawidłowo, albo biorąc leki przeznaczone dla kogoś innego lub nie stosując je zgodnie z zaleceniami.

Trzy rodzaje leków na receptę są powszechnie nadużywane: narkotyki, amfetamina i inne środki pobudzające, uspokajające lub antydepresyjne i.

Narkotyki

Najpopularniejsze narkotyki są Vicodin, używany przez 8,1 procent z 12 równiarki w ubiegłym roku, i OxyContin, używany przez 4,9 proc. Są przepisywane w celu łagodzenia bólu, ale jednocześnie zmniejszają niepokój i napięcie. Nastolatki, którzy nadużywają ich ryzyko nudności, wymioty, spowolnienie oddechu, nałóg, a nawet śmierć.

Amfetaminy

Amfetaminy są rodzaje używek-leki, które przyspieszają systemy organizmu. O 8 procent z 12 równiarki nadużywane je w ubiegłym roku. I 6,5 proc nadużyła Adderall, amfetamina stosowany w leczeniu nadpobudliwości psychoruchowej ( ADHD ).

Nastolatki mogą myśleć te leki pomagają im skoncentrować i poczuć wpisu. Jednak wysokie dawki amfetaminy czy innych używek może spowodować niebezpieczne skoki temperatury ciała, nieregularne bicie serca, niewydolności serca i napadami.

Uspokajające

Nazywana jest również antydepresyjne, leki te można stosować do leczenia chorób, takich jak lęk, bezsenność, drgawki. Nastolatki podjąć duże dawki leków, takich jak Xanax i Valium w poszukiwaniu uczucia euforii.

W krótkim okresie, nadużywanie depresyjne mogą powodować amnezję, splątanie i zaburzenia wyroku. W czasie, nastolatki mogą uzależnić się od nich. Inne działania obejmują słabą koordynację, osłabienie, niskie ciśnienie krwi, zaburzenia widzenia, i spowolnionego oddechu. A gdy tłumiącymi są połączone z innymi lekami lub alkoholu, wyniki mogą być śmiertelne.

Główne dania na wynos

  • Najnowsze badania ustalono, że rząd nastolatki nadużywają narkotyków marihuana najbardziej należą, kaszel-szczególnie kaszel tłumiące dekstrometorfan i na receptę.

  • Syntetyczna marihuana, także znany jako przyprawa, staje się coraz bardziej popularne.

  • Trzy rodzaje leków na receptę są powszechnie nadużywane: narkotyki, amfetamina i inne środki pobudzające, uspokajające lub antydepresyjne i.