Cambler

Zrozumienie swoje numery cholesterolu

Krew płynie łatwo, gdy naczynia krwionośne są jasne.
Przepływy mniej krwi przy cholesterolu opiera się na ścianach naczyń krwionośnych.

Wyższy poziom cholesterolu we krwi, tym większe ryzyko ataku serca, znany również jako ostry zawał mięśnia sercowego lub zawału serca lub udaru mózgu. Dlatego trzeba znać swój poziom cholesterolu. Jeśli jest to wysoki, można podjąć kroki, aby sprowadzić ją. Jedzenia prawo żywności i wystarczająco dużo ćwiczeń może pomóc. Niektórzy ludzie potrzebują również leki kontrolować ich poziom cholesterolu. Twój lekarz może pomóc w rozpoczęciu w sprawie planu kontroli poziomu cholesterolu.

Sprawdzanie poziomu cholesterolu

Twój poziom cholesterolu jest sprawdzana za pomocą prostego badania krwi. Wyniki mówią, jak dużo cholesterolu masz we krwi. Zostaną sprawdzone tak często, jak sugeruje Twój lekarz. Podczas pracy, aby obniżyć poziom cholesterolu, numery zmienia się powoli. Ale będą zmiany. Bądź cierpliwy i utrzymać się na torze.

Twoja całkowita liczba cholesterolu

Badanie krwi daje wiele do całkowitej ilości cholesterolu we krwi. Im wyższa jest ta liczba, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie budować się cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Dla zdrowia, sugeruje się, że cholesterol całkowity być niższa niż 200. Nawet jeśli twój cholesterol jest tylko nieco wysoka, to są na zwiększone ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych.

Mój cholesterol całkowity wynosi: ________________

Twoje numery lipidowe

Całkowity cholesterol to tylko część historii. Cholesterol jest wykonane z różnych rodzajów tłuszczów, lub "lipidy". Jeśli całkowity poziom cholesterolu jest wysoki, znając profil lipidowy jest ważne. Dwa najważniejsze lipidy HDL i LDL. Lipidy są sprawdzane podczas "" badanie krwi na czczo (nie jeść przez pewien czas, zanim badanie zostało wykonane). I wraz z cholesterolem, może triglicerydów (inny rodzaj tłuszczu) również prowadzić do zablokowanych tętnic. Więc, znając HDL, LDL, trójglicerydów i numery, a także całkowity poziom cholesterolu daje pełniejszy obraz swojego poziomu cholesterolu.

  • HDL nazywany jest "dobry" cholesterol. Porusza się z krwiobiegu i nie blokuje naczynia krwionośne. Poziom HDL wpływa ile ćwiczysz i co jesz. Dla większości ludzi, HDL powinno być 40 lub wyższy, jeśli jesteś mężczyzną i 50 lub wyższy, jeśli jesteś kobietą.

    Mój poziom cholesterolu HDL jest: ________________

  • LDL nazywany jest "zły" cholesterol. To dlatego, że może przykleić się do ściany tętnicy i zablokowania przepływu krwi. LDL są najbardziej dotknięte przez to, co jesz. Dla większości ludzi, LDL powinno być niższe niż 100.

    Mój poziom cholesterolu LDL jest: ________________

  • Trigliceryd jest typu tłuszczu ciała używa do przechowywania energii. Zbyt dużo triglicerydów może zwiększyć ryzyko dla chorób serca. Trójglicerydów powinny być pod 150.

    Moja triglicerydów: ________________