Cambler

Zagrożeń wynikających z palenia z wysokim poziomem cholesterolu

Jeśli palisz, masz prawdopodobnie słyszał wszystkie przyczyny, że jest to szkodliwe dla zdrowia. Ale jeśli masz również wysoki poziom cholesterolu, nie może zrozumieć, że to połączenie może być szczególnie niebezpieczne dla serca. Jeśli palisz i masz wysoki poziom cholesterolu, masz dużo większe ryzyko zawału serca i udaru mózgu, niż jeśli masz tylko jednego z tych czynników ryzyka.

Niedopałki papierosów, palenie

Na szczęście, można kontrolować zarówno palenie i wysoki poziom cholesterolu. Dowiedz się, dlaczego jest to warte wysiłku.

Zrozumienie ryzyka wysoki poziom cholesterolu

Cholesterol jest woskowa substancja znaleziona w organizmie, jak również w niektórych pokarmach. Chociaż cholesterol ma negatywny reputację, organizm rzeczywiście potrzebuje pewnej ilości, aby działał poprawnie. Niestety, wiele osób ma zbyt dużo cholesterolu we krwi z powodu żywności zjadają.

Lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu stanowi większość cholesterolu w organizmie. Ten "zły" cholesterol stawia się na wysokie ryzyko chorób serca, ponieważ powoli zbiera i twardnieje w tętnicach, tworząc płytkę nazębną. To zwęża tętnice, co może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Można obniżyć poziom cholesterolu LDL poprzez zmianę diety, wykonywania, a nie palenia. Lekarz może również przepisać leki, aby zmniejszyć poziom cholesterolu i utrzymać je pod kontrolą.

Połączenie palenia i cholesterol

Palenie uszkadza organizmu tętnice i naczynia krwionośne. To zwiększa ryzyko dla narastania blaszki. Zmniejsza to także poziom lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) - "dobrego" cholesterolu - w twojej krwi. Jest to problemem, ponieważ pochłaniają cholesterolu HDL i przenoszenia go z powrotem do wątroby, gdzie jest usuwane z organizmu. Wysoki poziom HDL we krwi, chroni przed chorobami serca.

Eksperci szacują, że jeśli palisz, masz 2 do 4 razy większe szanse zachorowania na choroby serca, niż gdybyś nie palić. Ryzyko jest jeszcze większe, jeśli palisz i walczyć z wysokim poziomem cholesterolu. Trzy czynniki ryzyka - takie jak palenie tytoniu, wysoki poziom cholesterolu, i mające w rodzinie chorób serca - zwiększa ryzyko chorób serca dziesięciokrotnie.

Nazywając ją zamykany

Najlepszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca jest rzucić palenie. Nawet światło lub sporadyczne palenie może prowadzić do zwiększonych problemów z cholesterolem. To dodatkowo zwiększa ryzyko problemów z sercem.

Dobrą wiadomością jest to, że rzucenie palenia całkowicie może znacznie poprawić swój poziom cholesterolu HDL, który pomaga chronić serce.

Rzucenie palenia nie jest łatwe, ale miliony ludzi udało się zamknąć. Istnieje wiele dostępnych zasobów, aby pomóc. Zrób pierwszy krok w tym miejscu.

Główne dania na wynos

  • Jeśli palisz, masz 2 do 4 razy większe szanse zachorowania na choroby serca, niż gdybyś nie palić. Ryzyko jest jeszcze większe, jeśli masz wysoki poziom cholesterolu.

  • Palenie uszkadza tętnice i naczynia krwionośne, co zwiększa ryzyko dla blaszki gromadzeniu.

  • Palenie zmniejsza również ilość HDL, czyli "dobry" cholesterol we krwi.

  • Rzucenie palenia całkowicie może znacznie poprawić swój poziom cholesterolu HDL.