Cambler

Gdy poziom cholesterolu wiąże się z wyższym ryzykiem

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, zapewne wiesz należy podjąć kroki, aby go zmniejszyć. Ale niektórzy ludzie mają dodatkowe czynniki ryzyka chorób serca, które czynią go jeszcze bardziej skupić się na cholesterolu zdrowia.

Waga, zdrowe vs niezdrowe

Co znaczy twoje ryzyko

Podwyższony poziom cholesterolu przyczynia się do narastania płytki nazębnej w tętnicach, zwanego miażdżycą tętnic. Zanieczyszczenia te mogą powoli twardnieje i zawężenia tętnic, zwiększając ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Uwzględniając dodatkowe czynniki ryzyka, nie musi to oznaczać będzie rozwijać poważne problemy z sercem. Ale to nie znaczy, może trzeba być bardziej agresywny w zarządzaniu poziom cholesterolu, aby zapobiec ich. Oprócz dokonywania istotnych zmian w stylu życia, takich jak jedzenie diety o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu, regularne ćwiczenia, zmniejszenie masy ciała, a nie palenia, lekarz może zalecić niższą cel dla LDL, czyli "złego" cholesterolu,. Tych z wysokim ryzykiem choroby serca powinny dążyć do LDL o 70 mg / dl.

Niektóre czynniki ryzyka chorób serca, które mogą mieć wpływ na plan zarządzania cholesterolu są następujące:

Cukrzyca

Ryzyka chorób serca i udaru u osób z cukrzycą jest taka sama jak dla kogoś, kto jest już rozpoznaną chorobą sercowo-naczyniową. W rezultacie obniżenie LDL-cholesterolu, które jest głównym czynnikiem, miażdżycy, ma kluczowe znaczenie dla osób z cukrzycą.

Cukrzyca stanowi duże ryzyko chorób serca, ponieważ może to zrównoważyć bilans dobra i złego cholesterolu w organizmie. Choroba ta, zwana dyslipidemii cukrzycowej, może znacząco przyczynić się do zatkania tętnic.

Dobrą wiadomością jest to, że przez agresywnie obniżenie poziomu LDL, osoba z cukrzycą może zmniejszyć jego lub jej ryzyko powikłań serca o 20% do 50%.

Wiek

Jak się starzeć, zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na choroby serca. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w wieku powyżej 45 roku życia i kobiet, które przeszły menopauzę, która jest zwykle około 55 roku życia. Kobiet na ryzyko chorób serca wzrasta w tym czasie, ponieważ ich spadek poziomu estrogenów. Jeśli kobiety przechodzą menopauzę wcześniej, mogą również rozwijać się choroby serca wcześniej.

Oprócz zwiększonego ryzyka chorób serca, prawdopodobieństwo rozwoju chorób zdrowotnych, które przyczyniają się do choroby skrada się także z wiekiem. Należą do nich wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca.

Należy mieć na uwadze, że rozwój wysoki poziom cholesterolu i innych czynników ryzyka nie jest nieuniknione. Są zdrowe nawyki stylu życia, takie jak dobra dieta, ćwiczenia i utrzymanie masy ciała w dół, które mogą zmniejszyć ryzyko jak wiek. Zaleca się również do ścisłej współpracy z lekarzem i mieć oko na tych czynników ryzyka. Na przykład, eksperci zalecają coraz cholesterolu poziomy sprawdzane co ​​pięć lat, począwszy od wieku 20 lat.

Wysokie ciśnienie krwi

Podobnie jak wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca. Wysokie ciśnienie krwi uszkadza podszewka tętnic, co bardziej prawdopodobne, będziesz rozwijać miażdżycy.

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi w tym samym czasie, masz dużo większe ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Ale należy pamiętać, może być podwyższone ciśnienie krwi, a nawet nie wiedzieć. Podobnie jak wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi powoduje żadnych objawów. Upewnij się, że znasz swój numer ciśnienia krwi. Jeśli jest to 140/90 / Hg lub więcej, porozmawiać z lekarzem na temat kroków, które można podjąć, aby utrzymać ją pod kontrolą.

Historia rodziny z chorobami serca

Jeśli choroba serca w rodzinie pracuje, masz większą szansę mieć to też. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli członkowie rodziny opracowany choroby w młodym wieku. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie rozwijać choroby serca, jeśli twój ojciec lub brat miał atak serca przed 55 lat, lub jeśli twoja mama lub siostra miała jeden przed 65 lat.

Mimo, że nie można zmienić historię zdrowia swojej rodziny, można kontrolować inne czynniki ryzyka chorób serca. Poprzez zmniejszenie wysokiego poziomu cholesterolu poprzez zmianę stylu życia i ewentualnie leki, można znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na choroby serca.

Palenie

Palenie jest główną uniknięcia przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych, i jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca. Szkodliwe substancje chemiczne w tytoniu uszkodzić tętnice i naczynia krwionośne. Uszkodzenie to otwiera drzwi do miażdżycy, ponieważ tablica zaczyna budować w uszkodzonych obszarach tętnicy.

Podczas palenia w połączeniu z innymi czynnikami ryzyka, prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca jest jeszcze większa. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dla zdrowia jest rzucić palenie. Pomoc jest dostępna w www.smokefree.gov.

Otyłość

Mniej więcej jedna trzecia wszystkich osób z nadwagą lub otyłością, głównym problemem w walce z chorobami serca. Otyłość podnosi poziom cholesterolu we krwi i przyczynia się do chorób, takich jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. Wszystkie te choroby znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zawału serca i udaru mózgu.

Mimo, że zmniejszenie masy ciała nie zawsze jest łatwe, to jest jeden sposób można kontrolować swoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko chorób serca. Tracąc zaledwie 5% do 10% masy ciała może pomóc.

Następny krok

Jeśli masz jedną lub więcej z tych czynników ryzyka, upewnij się omówić je z lekarzem. Ważne jest, lekarz rozumie całkowite ryzyko chorób serca w celu stworzenia najlepszego planu leczenia dla Ciebie.

Główne dania na wynos:

  • Niektórzy ludzie mają czynniki ryzyka chorób serca, które sprawiają, że szczególnie ważne jest, aby skupić się na cholesterolu zdrowia.

  • Ryzyka chorób serca i udaru mózgu u osób z cukrzycą jest szczególnie wysokie, więc obniżenie poziomu cholesterolu LDL jest kluczem.

  • Mężczyzn w wieku powyżej 45 i kobiet, którzy przeszli przez menopauzy są narażeni na zwiększone ryzyko chorób serca.

  • Wysoki poziom cholesterolu we krwi oraz wysokiego ciśnienia w tym samym czasie prowadzi do zwiększenia ryzyka zawału serca i udaru.

  • Jeśli choroba serca w rodzinie pracuje, masz większą szansę mieć to też.