Cambler

Dobrego zdrowia, znać swój poziom cholesterolu

Ilość cholesterolu we krwi ma wiele do czynienia z szanse na uzyskanie choroby sercowo-naczyniowej (CVD). Wysoki poziom cholesterolu we krwi jest jednym z głównych czynników ryzyka tej choroby. W rzeczywistości, im wyższy poziom cholesterolu we krwi, tym większe ryzyko zachorowania na CVD lub o atak serca.

Ludzie rozciągające na siłowni, fitness, ćwiczenia

Cholesterol jest substancją tłuszczu jak produkowany przez wątrobę. Jest to konieczne, do budowy ścian komórkowych w produkcji hormonów. Cholesterol jest także w niektórych pokarmach. Nie znajduje się w żywności pochodzenia roślinnego.

Jeśli masz zbyt dużo cholesterolu we krwi, gromadzi się w ścianach tętnic. Z biegiem czasu zanieczyszczenia te powodują "twardnienie tętnic." Oznacza to okładzina tętnic zwęża się, wpływania na przepływ krwi do serca. Krew przenosi tlen do serca i innych ważnych organów. Jeśli nie na tyle krwi i tlenu dociera do serca, może czuć ból w klatce piersiowej. Jeśli dopływ krwi do obszaru serca jest całkowicie zablokowany, wynik jest zawał mięśnia sercowego.

Brak objawów

Wysoki poziom cholesterolu we krwi nie wykazuje żadnych objawów, więc wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, aż spowodował atak serca, udar mózgu, lub bóle nóg podczas chodzenia. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki jest twój poziom cholesterolu. Jeśli poziom jest wysoki, można podjąć kroki w celu zmniejszenia go, a tym samym zmniejszyć ryzyko zachorowania na CVD, lub umiera na atak serca, jeśli masz już choroby serca.

Utrzymanie poziomu cholesterolu w obrębie zdrowych granicach jest dla Ciebie ważne, bez względu na wiek lub płeć, czy masz CVD lub nie. Wszyscy w wieku 20 lat lub więcej powinny mieć wykonane badanie cholesterolu we krwi co najmniej raz na pięć lat. Najbardziej dokładny test jest "profil lipoprotein", co odbywa się na czczo, przez 9 do 12 godzin.

A środki lipidogramu:

  • Cholesterol całkowity

  • LDL ("złego" cholesterolu), która jest głównym źródłem gromadzeniu cholesterolu i zablokowania w tętnicach

  • HDL ("dobry" cholesterol), które pomaga utrzymać poziom cholesterolu LDL w ścianach tętnic, pomagając transportu go z organizmu

  • Trójglicerydów, które są inną formą tłuszczów we krwi

VLDL (lipoproteiny o bardzo niskiej gęstości) oraz stosunku cholesterol / HDL mogą również być zawarte w profilu.

Jeśli to nie jest możliwe, aby uzyskać profil lipoprotein zrobić, wiedząc, cholesterolu całkowitego i cholesterolu HDL może dać ci ogólne pojęcie o poziom cholesterolu.

Dzieci muszą również sprawdzić swój poziom cholesterolu. Europejska Akademia Pediatrii (AAP) i National Heart, Lung, and Blood Institute (NHLBI) zaleca, aby wszystkie dzieci są kontroli na wysoki poziom cholesterolu w wieku od 9 do 11, i znowu między 17 a 21 rokiem życia. Badania przesiewowe powinny być wykonywane niezależnie od historii rodziny, AAP mówi. Może być również wykonane bez czczo, co ułatwia prowadzenie. Jeżeli wyniki badań są nieprawidłowe, wówczas lekarz pediatra może zamówić profil lipidowy na czczo do zrobienia.

Wskazówki dotyczące obróbki

Aktualne wytyczne dotyczące leczenia wysokiego cholesterolu pochodzą z National Cholesterol Education Program III, nadzorowana przez NHLBI. Wytyczne są używane do określenia osoby ryzyko z przeżywa zawał serca w ciągu 10 lat od takich czynników jak wiek, płeć, i czy dziecko pali i ma wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca.

Twój poziom cholesterolu jest jedna część równania do określenia ryzyko CVD. Inne ryzyka dla CVD m.in. palenie tytoniu, otyłość, wysokie ciśnienie krwi, wywiad rodzinny choroby serca, choroby niedokrwiennej historię i wiek (starsze niż 45 lat dla mężczyzn i starszych niż 55 lat dla kobiet).

Wysoki HDL ("dobry"), poziom cholesterolu jest czynnikiem ochronnym przed CVD i faktycznie usuwa czynnik ryzyka.

Leczenie wysokiego cholesterolu zależy od tego jak są obecne wiele innych czynników ryzyka.

Leczenie

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, twoim celem jest zmniejszenie poziomu LDL na tyle, by obniżyć ryzyko zachorowania na choroby serca lub atak serca. Wyższe ryzyko zachorowania na te choroby, obniżyć LDL powinno być.

Możesz obniżyć poziom LDL i podnieść poziom HDL poprzez zmiany stylu życia, takie jak nisko nasyconego tłuszczu i niski poziom cholesterolu dieta, ćwiczenia i kontroli wagi. Niski tłuszczu nasyconego, niski cholesterol dieta ma mniej niż 7 procent kalorii pochodzących z tłuszczów nasyconych i mniej niż 200 mg cholesterolu. Jeśli dieta nie obniży wystarczająco dużo LDL, można dodać rozpuszczalnego błonnika w diecie. Ważne jest, aby kontrolować swoją wagę, w celu kontroli LDL, zwłaszcza, jeśli twój poziom HDL jest niski, trójglicerydy są wysokie, lub twój obwód talii jest zbyt duża (ponad 40 cali, jeśli jesteś mężczyzną lub więcej niż 35 cali jeśli jesteś kobietą). Aby uzyskać wystarczającą ilość ćwiczeń, mają przez 30 do 60 minut umiarkowanej aktywności fizycznej większości, jeśli nie wszystkich, dni. W niektórych ludzi, istnieją powody genetyczne poziom LDL nie może być obniżony przez tych metod. W innych przypadkach, te właśnie sposoby nie działać prawidłowo. W obu tych przypadkach, leki mogą być dodawane do planu leczenia.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, to jest również ważne, aby kontrolować ciśnienie krwi i rzucić palenie. Konkretne plany żywieniowe, takie jak diety śródziemnomorskiej lub diety DASH może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Lekarz może przepisać leki obniżające poziom cholesterolu oraz zmiany stylu życia. Utrzymywanie się zmian w stylu życia będzie utrzymać dawkę leku nawet, jak to możliwe i obniżyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych w inny sposób. Kilka rodzajów leków do obniżania poziomu cholesterolu, w tym statyny, sekwestranty kwasów żółciowych, kwasu nikotynowego (niacyny), kwasy fibrynowego i inhibitory absorpcji cholesterolu. Ta ostatnia klasa leków blokuje wchłanianie cholesterolu w jelitach i obniża poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów.

Jak statyny pracy

Statyny obniżają poziom cholesterolu LDL poprzez blokowanie enzymu wątrobowego, który pomaga dokonać cholesterolu. Mogą one również chronić przeciwko CVD zmniejszając powstawanie płytki nazębnej w ścianach tętnic, zapobiegając pękaniu płytki otwarty oraz zmniejszenie tworzenia się skrzepów.

Badania wykazały, że statyny mogą obniżyć poziom cholesterolu LDL znacznie. Ponadto, mogą obniżać poziom triglicerydów i cholesterolu HDL nieco wzrosnąć. Lekarz sprawdzi krwi około sześciu do ośmiu tygodni po rozpoczęciu przyjmowania lekarstwa statynami w celu sprawdzenia jego skuteczności.

Będzie zobowiązana do podjęcia leki statynami w nocy, dzięki czemu może pracować bardziej efektywnie z ciała, co sprawia, że ​​więcej cholesterolu w nocy niż w ciągu dnia.

Początkowo lekarz może oglądać za wątrobę i uszkodzenia mięśni, najpoważniejszym skutkiem ubocznym statyn. Ale takie działania niepożądane występują rzadko. FDA wydała ostrzeżenie w 2012 o statyny i utraty pamięci z cukrzycą (podwyższone stężenie cukru we krwi). Być pewni, w celu omówienia skutków ubocznych z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Inne potencjalne skutki uboczne to zaparcia, bóle głowy i nudności. Ale większość ludzi nie je przeżyć.

Żywice kwasów żółciowych

Ta klasa leków wiążą się żółci z wątroby, gdy dostają się do jelita cienkiego. Zapobiega żółci przed wchłaniane. Ponieważ żółć jest wykonany głównie z cholesterolu, leki te działają poprzez zmusza organizm do bardziej żółć, która zubożenie zasilanie organizmu cholesterolu. Działania niepożądane mogą być zaparcia, gaz, i rozstrój żołądka.

Kwas nikotynowy (niacyna)

Innym leki obniżające poziom cholesterolu jest kwas nikotynowy (niacyna). Jest to witamina B, który działa w wątrobie wpłynąć na produkcję tłuszczów we krwi, obniżają poziom trójglicerydów i cholesterolu LDL, cholesterolu HDL i podnosić. Niestety, wiele osób nie toleruje niacyny oraz ze względu na częste działania niepożądane zaczerwienienia, swędzenie, ból brzucha, zawroty głowy i ból głowy.

Fibraty

Grupy leków zwanych fibraty ma innej opcji. Działają głównie poprzez zmniejszenie poziomu trójglicerydów. Mogą one być lepiej lek używać, jeśli ktoś ma więcej niż zaburzenia triglicerydów wysoki cholesterol LDL. Nie należy przyjmować fibraty i statyny razem.

Inhibitory absorpcji cholesterolu

Jeszcze innym rozwiązaniem jest najnowszym kategorii lek, tak zwanych inhibitorów wchłaniania cholesterolu, który blokuje wchłanianie cholesterolu w jelitach. Są one przydatne dla osób, które nie mogą przyjmować statyn lub mogą być podejmowane ze statynami obniżyć poziom LDL nawet więcej.

Omega-3 olej z ryb

Niektóre badania wykazały, że kwasy omega-3 mogą zmniejszać olej rybny i triglicerydy kwasu tłuszczowego, wytwarzanego przez wątrobę.

Utrzymanie zdrowego stylu życia serca

Bez względu na to, które leki obniżające poziom cholesterolu można podjąć, ważne jest, aby pamiętać, że dieta i ćwiczenia również niższy poziom cholesterolu i są cennym elementem strategii leczenia. Nie myśl, że można po prostu wziąć pigułkę.