Cambler

Cukrzyca + cholesterol są niebezpieczne dla serca

Jeśli masz cukrzycę, wiesz, że istnieją sposoby, aby przejąć kontrolę choroby i poprawić swoje samopoczucie. Jednym ważnym krokiem jest mieć oko na swoje zdrowie serca. Cukrzyca jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca. Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu wraz z cukrzycą, połączenie może być niebezpieczne. Dowiedz się, dlaczego zarządzanie Obie choroby mogą mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia i długowieczności.

Wstrzykiwań insuliny, cukrzycy

Cukrzyca i choroby serca

Choroby serca i udar mózgu są główną przyczyną zgonów i niepełnosprawności wśród osób z cukrzycą typu 2. W rzeczywistości, jeśli masz cukrzycę, masz takie samo ryzyko chorób serca i udaru mózgu, jak osoba, która ma już choroby układu krążenia.

Na szczęście, cukrzyca jest sterowany czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Dzięki ścisłej współpracy z lekarzem w celu kontroli cukrzycy, można zmniejszyć ryzyko problemów z sercem.

Link cholesterolu

Jednym ze sposobów, aby uniknąć problemów związanych z sercem, jest skupienie się na poziom cholesterolu. Osoby z cukrzycą często mają wysoki poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), lub "zły" cholesterol. LDL jest woskowata substancja, która łączy się z innymi materiałami w celu utworzenia płytki krwi. Płytka nazębna narasta powoli i utwardza ​​w tętnicach. Ta tablica nagromadzenie może prowadzić do zawału serca i udaru mózgu.

Osoby z cukrzycą mają nadmiar cukru we krwi. Eksperci uważają ten nadmiar cukru może ostatecznie przyczynić się do powstawania płytki nazębnej w tętnicach. Cukrzyca ma tendencję do obniżenia stężenia lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL), czyli "dobrego" cholesterolu, który chroni przed chorobami serca.

Przejęcie kontroli

Aby uchronić się od chorób serca i udaru mózgu, utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Także współpracować z lekarzem, aby utrzymać zdrowy poziom cholesterolu. Z powodu zwiększonego ryzyka dla Twojej choroby serca, lekarz może chcesz, żeby Twój poziom cholesterolu LDL jest poniżej 70 mg / dl. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz dodatkowe czynniki ryzyka chorób serca. Można obniżyć poziom LDL o dietę zdrowe serce i coraz mnóstwo ćwiczeń. Lekarz może również przepisać leki, które mogą pomóc.

Dobrą wiadomością jest to, że odgrywa aktywną rolę w swojej opiece, i podejmuje kroki w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu, można znacznie zmniejszyć szansę na atak serca i udaru mózgu. W rzeczywistości, eksperci szacują, że osoby z cukrzycą, który obniża jego lub jej cholesterolu LDL może zmniejszyć powikłań sercowo-naczyniowych o 50 proc.

Pamiętaj, nie jesteś sam. Miliony ludzi z cukrzycą biorą te same kroki, aby obniżyć poziom cholesterolu i zwiększyć ich ogólny stan zdrowia. Lekarz jest tam, aby pomóc Ci zacząć.

Główne dania na wynos

  • Cukrzyca jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca. Jeśli też masz wysoki poziom cholesterolu, połączenie może być niebezpieczne.

  • Jeśli masz cukrzycę, masz nadmiar cukru we krwi. Może to powodować tworzenie się blaszek w tętnicach.

  • Cukrzyca ma tendencję do obniżenia się poziomu HDL cholesterolu, który chroni przed chorobami serca.

  • Z powodu zwiększonego ryzyka swojej lekarz może chcieć LDL cholesterolu jest poniżej 70 mg / dl.