Cambler

6 chorób zdrowotnych, które podnoszą ryzyko chorób serca

Choć może się do kardiologa dla twoich kłopotów z sercem i dentystę dla choroby dziąseł, systemy Twojego organizmu są ze sobą połączone. Choroby, które wpływają na skórę, mózg, lub usta może powodować zmiany, które ostatecznie zagrażają swoje serce.

Na szczęście, odwrót. Kroki, które poprawiają zdrowie serca, w tym ćwiczeń i zdrowej diety, może również pomóc w zapobieganiu i leczeniu wielu innych chorób. Oto sześć chorób, które można umieścić swoje serce w niebezpieczeństwie-i jak można zmniejszyć ryzyko.

Pani z lekarzem

1. Artretyzm

Ponad 46 milionów ludzi ma obecnie zapalenie stawów., A ponad połowa z tych ludzi, również choroby serca. Nadwaga zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i choroby zwyrodnieniowej stawów, najczęściej typu zapalenia stawów. Reumatoidalne zapalenie stawów, które występuje, gdy układ odpornościowy atakuje błony obrębie stawów, związane jest ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zawału serca i udaru.

Zmiany w stylu życia, które łagodzą ból stawów może również zachować zdrowe serce. Możecie się obawiać, że ćwiczenia pogorszy się bóle. Ale spróbować Przychodzą prawdopodobnie okaże się, że aktywność fizyczna zmniejsza zapalenie stawów objawy, ponieważ zapobiega chorobom serca. Jedzenie odżywcze diety, w tym omega-3 kwasy tłuszczowe, takie jak te znajdujące się w niektórych ryb, może zmniejszyć obrzęk stawów i pomaga chronić naczynia krwionośne.

2. Depresja

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, że depresja jest chorobą, a nie wada charakteru, za to. Choroba jest związana z około jednej piątej nowych przypadków chorób serca. Choroby wydaje się przenikają się nawzajem. Ludzie, którzy są w depresji po zdarzeniu serca leczyć wolniej i są na ryzyko przyszłych ataków serca i udarów mózgu.

Leczenie depresji zwiększa zarówno swoje zdrowie fizyczne i emocjonalne. Nie wstydź się poprosić lekarza o terapii, leków lub obu. A jeśli już masz choroby serca, być na poszukiwania objawów depresji, takich jak uczucie smutku i nadziei, przez co najmniej dwa tygodnie.

3. Cukrzyca

Cukrzyca występuje, gdy organizm albo nie może lub nie może wykorzystać insuliny. Hormon ten napędza glukozy lub cukru do komórek ciała, które z kolei użyć energii. Dodatkowy glukozy we krwi w czasie, może uszkodzić nerwy i naczynia krwionośne, co przyczynia się do choroby serca. Osoby chore na cukrzycę są dwa razy częściej mają choroby układu krążenia, a dwie trzecie z nich umrze z nim.

Kontrolowania cukrzycy poprzez utrzymywanie poziomu cukru we krwi w ryzach zapobiega to uszkodzeniu. Ponadto, należy zwrócić się do lekarza, aby sprawdzić ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Jeśli są wysokie, on lub ona pomóc podjąć kroki, aby je zmniejszyć, np. w wyniku niskiej soli lub niskotłuszczowej diety.

4. Łuszczyca

Czerwona, swędząca, łuszcząca się skóra nie jest zabawne na początku. Teraz lekarze wiedzą, że szkoda z łuszczycą idzie więcej niż powierzchowne. Ostatnie badania wykazały, że choroba związana jest nie tylko chorobom serca, lecz także udaru i innych chorób naczyń krwionośnych. To może być dlatego, że ludzie z łuszczycą są dwukrotnie częściej mają zespół metaboliczny, skupisko chorób takich jak otyłość i nadciśnienie tętnicze, które podnoszą ryzyko serca.

Jeśli pacjent jest leczony na łuszczycę, można odwiedzić dermatologa, więcej niż jakikolwiek inny lekarz. Zapytaj go, aby mieć oko na swoje zdrowie serca, zbyt. Lub udać się do lekarza podstawowej opieki regularnych pokazów.

5. Choroby nerek

Twoje nerki filtrują krew z toksyn i odpadów. Gdy są uszkodzone, że przestają produkować hormon, który reguluje ciśnienie krwi, przyczynia się do nadciśnienia. Osób ze schyłkową chorobą nerek są 20 do 30 razy bardziej narażone na rozwój chorób układu krążenia. Nawet mniej poważne przypadki podwoić ryzyko dla zawału serca i udaru mózgu.

Leki, które leczą choroby nerek, takie jak inhibitory ACE i leki moczopędne, może również pomóc w swoje serce. A dieta o niskiej zawartości soli bitwy obie choroby. Trudno odłożyć solniczka na początku, ale po dwóch do trzech miesięcy twoje kubki smakowe dostosuje.

6. Choroby dziąseł

Aż połowa dorosłych ma łagodne przypadki paradontozy, infekcji, która rozpoczyna się z chorobami dziąseł, a następnie rozprzestrzenia się na kości i więzadeł podtrzymujących zęby. Zapalenie-odpowiedź organizmu do takiego urazu lub infekcji-szkody naczyń krwionośnych w czasie. Ścian uszkodzonych naczyń są bardziej podatne na narastanie płytki nazębnej, które mogą blokować dopływ krwi do serca. Rzeczywiście, osoby z chorobami dziąseł są nawet dwa razy częściej mają choroby wieńcowej.

Jeśli masz choroby dziąseł, lekarz może zalecić badanie, które mierzy białka C-reaktywnego, marker stanu zapalnego. Jeśli twój jest wysoki, szkoda może obejmować swoim sercu. Kontrolowania innych czynników ryzyka, takich jak rzucenie palenia i pracy z lekarzem w celu zarządzania ciśnienie krwi i poziom cholesterolu-pomaga zarówno usta, jak i resztę ciała.