Cambler

Zwiększ nastolatek córki obraz ciała

Czasopisma, telewizja, "tłum-" w szkole. Teen dziewcząt uzyskać mnóstwo wiadomości z całego o jak oni mają wyglądać. Nic dziwnego, że często myślą, że są zbyt duże, małe, krótkie, lub wysoki.

Jako rodzic, możesz pomóc swoim teen córka jak to, co widzi w lustrze. Prace na budowie jej poczucie własnej wartości, a ona dowiedzieć się, że jest piękny, wewnątrz i na zewnątrz. Oto jak to zrobić.

  • Pomóż jej zrozumieć, dlaczego ona jest wyjątkowa. Każdej nocy, zanim pójdzie spać, poproś ją do listy trzy szczęśliwe chwile z dnia. Daj jej pomysły, czy jest zablokowany, że dobra zabawa piłka nożna, matematyka, że ​​problem rozwiązany, zabawny żart powiedziała.

  • Wskazać ją w stronę realistycznych celów w szkole, sportu i życia. Ustawiając poprzeczkę zbyt wysoko może prowadzić do uczucia zniechęcenia i niepowodzenia. Ona powinna czuć zakwestionowane i że ona dążenie do wyższego celu.

  • Zachęcać ćwiczenie. Badania pokazują, aktywne nastolatki mają lepszy wizerunek ciała, niezależnie od ich masy. Napęd córkę ćwiczyć, pocieszyć ją w trakcie gry i modelu zdrowych aktywność fizyczna samodzielnie. Get Tata zaangażowany, zbyt. Ojcowie mogą mieć szczególnie istotny wpływ na ich postrzeganie siebie córek.

  • Jeść razem. Posiłki rodzinne prowadzić do nastolatków, którzy są lepiej przystosowane i mniej skłonni do ryzykownych zachowań. Korzyści premia? Oni również mają zdrowszej diety.

  • Poprowadzi ją do miejsc, w których może ona należeć. Pomóż jej się zaangażować z przyjaciółmi, szkolnych, drużyn sportowych i grup religijnych lub sąsiedztwa. Wolontariat to świetny sposób dla dzieci do podjęcia znaczącego lub pożyteczną rolę i uświadomić sobie, że są ważniejsze cechy niż zewnętrznej urody.

  • Bądź pewny siebie rodziny. To sprawia, że ​​nastolatek czuje się dobrze, zbyt. Uczyć swoje dziedzictwo, zaangażować się w społeczności, i dbać o rozszerzonych krewnych. Chwalcie każdego członka rodziny do jego mocnych stron.

Nawet w szczęśliwych, rodzin wspierających, słaba samoocena może się zdarzyć. I może prowadzić do zaburzeń odżywiania, w tym anoreksji lub bulimii. Uważaj na znaki ostrzegawcze, łącznie z niezwykłą troską o masie, przy użyciu leków, takich jak środki przeczyszczające lub obsesję na punkcie kalorii. Jeśli je dostrzec, porozmawiać z lekarzem pediatrą.