Cambler

Zwichnięcie stawu kolanowego

Co to jest skręcenie stawu kolanowego?

Zwichnięcie jest uszkodzenie więzadła, która rozwija się z powodu nadmiernego rozciągnięcia. Więzadło jest zespół z twardej tkanki, która posiada kości razem. Cztery więzadła są ważne w utrzymaniu stabilności i funkcji stawu kolanowego, na przednich i bocznych więzadeł krzyżowych i środkowych i bocznych więzadeł zabezpieczenia. Skręcenia kolana i kostki są jednymi z najbardziej popularnych typów skręcenia, które występują w organizmie.

Zwichnięcie stawu kolanowego zazwyczaj następuje w wyniku urazu, i urazów sportowych jedną z najczęstszych przyczyn zwichnięcie stawu kolanowego. Wiązadło może ulec rozerwaniu, częściowo lub całkowicie, gdy jest nadmiernie rozciągnięte. Objawy mogą być różnego stopnia i obejmują ból i obrzęk oraz niezdolności lub zmniejszoną zdolność do przemieszczania stawu kolanowego. Niektórzy donoszą, że słyszą hałas przerwanie w czasie uszkodzenia.

Wiele przypadków zwichnięcia stawu kolanowego może być traktowane w domu z paczek odpoczynek, lód, i leki ograniczające over-the-counter ból. Bardziej poważne przypadki mogą wymagać leczenia z klamrą lub innego urządzenia, które pomogą Ci utrzymać kolano unieruchomione. W przypadku wiązadło zostanie całkowicie rozdarte, operacja może być konieczne do naprawy stawu kolanowego.

Zwichnięcie stawu kolanowego jest rzadko poważne obrażenia, które wymagają pomocy w nagłych wypadkach. Jednak może to być związane z bardziej poważnych urazów. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak paraliż, utrata czucia, brak impulsów na nogi, niemożność poruszania stawu kolanowego, poważne krwawienie lub niekontrolowane ból.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz ból, ból lub inne problemy z kolanem, lub jeśli pacjent jest leczony z powodu kontuzji kolana i objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy skręcenia stawu kolanowego?

Objawy zwichnięcia stawu kolanowego zacząć po kontuzji i może być łagodne lub ciężkie.... Więcej o objawy skręcenie kolana

PRZYCZYNY

Co powoduje zwichnięcie stawu kolanowego?

Kolano skręcenia jest spowodowane urazie stawu kolanowego, które prowadzi się w jednym lub więcej z wiązadeł wspólnego rozciągania nadmiernie. Sport i rozrywka, które może się wiązać z stresu lub skręcenia stawu kolanowego, w tym narciarstwa zjazdowego, piłki nożnej i koszykówki, może zwiększyć ryzyko utrzymanie skręcenia kolana. Skręcenie kolana może również wynikać z ciosem w kolano lub z upadku, w którym lądują na kolanach.... Czytaj więcej o przyczynach skręcenie kolana

ZABIEGI

Jak skręcenie kolana leczyć?

Wiele przypadków zwichnięcia stawu kolanowego może być traktowane w domu z paczek odpoczynek, lód, i leki ograniczające over-the-counter ból. Bardziej poważne przypadki mogą wymagać leczenia z klamrą lub innego urządzenia, które pomogą Ci utrzymać kolano unieruchomione. W niektórych przypadkach, kombinacja tych metod zostaną wykorzystane przez zespół do obróbki. Zwichnięcia kolana są uleczalne, i ważne jest, aby dokładnie przestrzegać planu leczenia, że Twój zespół opieki zdrowotnej został zaprojektowany specjalnie do uszkodzenia.... Czytaj więcej o zwichnięcie stawu kolanowego leczenia