Cambler

Żołądka zszywanie (restrykcyjne) Chirurgia

(Opaska żołądka Chirurgia, Regulowana opaska żołądka, pionowa Naprzemienne żołądka)

Co to jest zszywanie żołądka (restrykcyjne) chirurgia?

Żołądka zszywanie (restrykcyjne) operacja jest rodzaj chirurgii bariatrycznej (chirurgii utrata masy ciała) procedury wykonywane w celu ograniczenia ilości jedzenia człowiek może jeść. Chirurgia bariatryczna jest opcja, że dopiero dziś skutecznie leczy chorobliwą otyłość u ludzi, dla których środki bardziej konserwatywne, takie jak dieta, ćwiczenia i leki nie udać.

W chirurgii żołądka banding, żadna część żołądka jest usuwany i proces trawienia, pozostaje nienaruszone. Albo zszywki lub zespół są stosowane do oddzielenia żołądek na dwie części, z których jedna jest bardzo mały woreczek, który może pomieścić około jednej uncji żywności. Jedzenie z tego "nowego" żołądek opróżnia się w części zamkniętej off żołądka, a następnie powraca do normalnego procesu trawienia. W czasie, torebka może rozszerzać posiadać 02:58 uncji żywności. Ponieważ wielkość żołądku znacznie zredukowane tak, to procedura jest określany jako procedura ograniczającego.

Po zszywania żołądka lub pasy, człowiek może jeść tylko około trzech czwartych do jednej filiżanki żywności. Jedzenie musi być dobrze rozgryzać. Spożycie większej niż woreczek żołądka może posiadać może spowodować nudności i wymioty. Procedury ograniczające stwarzają mniejsze ryzyko niż Bypass żołądka procedur, ale są też mniej skuteczne, ponieważ ciągłe przejadanie się może rozciągnąć woreczek tak, że może pomieścić więcej jedzenia.

Rodzaje żołądka procedur oklejania obejmują:

 • Regulowanej opaski żołądkowej (AGB). Ta procedura obejmuje zamocowanie zespołu nadmuchiwanego wokół górnej części żołądka, a dokręcania jak pas do utworzenia małej torebki, która służy jako nowy znacznie mniejszej żołądka. Po zabiegu średnica opaski wokół żołądka może być regulowana przez lekarza poprzez dodawanie lub usuwanie wody, soli (soli). Zszywki są wykorzystywane w tej procedurze, która jest stosunkowo nowym w USA
  Podobnie jak w innych procedur ograniczających, AGB może nie osiągnąć znaczną utratę masy ciała. US Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła system AGB w 2001 r., które można umieścić w miejscu z laparoskopii (małe, cienkie rurki z kamerą w załączeniu), a nie z otwartym nacięcia dla pacjentów, którzy są chorobliwie otyłych, jak wskazywane przez wartości wskaźnika masy ciała (BMI) 40 lub więcej.

 • Pionowe naprzemienne gastroplastyki (VBG). Procedura ta wykorzystuje kombinację zszywki i zespół do stworzenia torebki. Nie ma otwór dime wielkości w dolnej części brzucha "nowe", który uchodzi do reszty większej żołądka. Tkanka z tworzywa sztucznego albo siatki jest owinięty wokół otworu, aby zapobiec otwarciu z rozciąganiem. Utrata masy ciała jest o 45 procent dodatkowej masy ciała w ciągu jednego roku od zabiegu.

 • . Pionowe wycięcie żołądka rękaw (VSG) Procedura ta wykorzystuje zszywki usunąć dużą część żołądka, pozostałe żołądek "rękaw" organizuje około jedną czwartą szklanki płynu. Z biegiem czasu, żołądek może rozwinąć trzymać jedną filiżankę żywności.

  Procedura ta została utworzona w pierwszym etapie zabiegu dwuetapowym (druga operacja etap obejmuje zmianę kierunku pożywienia w jelicie cienkim dla złego wchłaniania). Wielu pacjentów stracić żądaną ilość masy i nie ma drugą operację. Utrata masy ciała może być od 33 do 80 procent nadmiaru masy ciała w ciągu jednego roku po zabiegu. Ponieważ reszta żołądka został usunięty, ta procedura nie jest odwracalne.

VBG i AGB mogą być wykonywane z laparoskopii, a nie w drodze otwartego nacięcia u niektórych pacjentów. Procedura ta posiada kilka małych nacięć i trzy lub więcej Laparoskopy wizualizację wnętrza jamy brzusznej podczas operacji. Lekarz wykonuje zabieg, patrząc na monitor TV. Chirurgia laparoskopowa żołądka zazwyczaj redukuje długość pobytu w szpitalu i ilość blizn, i często prowadzi do szybszej odbudowy niż "open" lub standardową procedurą.

Osoby z BMI 60 lub więcej lub osób, które miały już jakiś rodzaj operacji brzusznej nie są zwykle traktowane jako kandydat do techniki laparoskopowej.

Układ trawienny Ilustracja anatomii układu pokarmowego, dorosłych

Trawienie jest procesem, w którym żywność i ciecz są podzielone na mniejsze części, tak że ciało może użyć ich do budowy i odżywiają komórki. Trawienie rozpoczyna się w jamie ustnej, w którym żywność i cieczy są pobierane w, i jest zakończona w jelicie cienkim. Przewód pokarmowy jest szereg narządów pustych połączone w długi, skręcenie rury od jamy ustnej do odbytu.

Żołądek jest, gdy występują trzy zadania mechaniczne przechowywania mieszania i opróżniania. Normalnie, to jest to, co się dzieje:

 • Po pierwsze, żołądek przechowuje spożytej żywności i płynów, co wymaga mięśnie górnej części żołądka, aby zrelaksować się i przyjąć duże ilości połkniętego materiału.

 • Druga, dolna część żołądka miesza się z żywnością, cieczy i soków trawiennych wywołanych przez żołądek wskutek działania mięśni.

 • Po trzecie, żołądek opróżnia jego zawartość do jelita cienkiego.

Spożywczy jest następnie trawiona w jelicie cienkim i rozpuszcza się w sokach z trzustki, wątroby i jelit, a zawartość jelita są mieszane i popychany do przodu w celu umożliwienia dalszego trawienia.

Przyczyny postępowania

Chirurgia bariatryczna jest wykonywana, ponieważ jest to obecnie najlepsza opcja leczenia do produkcji trwały spadek masy ciała u pacjentów otyłych, dla których nonsurgical metody odchudzania zawiodły.

Potencjalnymi kandydatami do chirurgii bariatrycznej obejmują:

 • Osoby o masie ciała (BMI) większym niż 40

 • Mężczyźni, którzy są 100 funtów na ich idealnej masy ciała lub kobiet, które są 80 funtów na ich idealnej masy ciała

 • Osoby z BMI 35 lub więcej, którzy mają inną chorobę, takie jak typ cukrzycy związanej z otyłością 2, bezdech senny, czy choroby serca

Ponieważ operacja może mieć poważne skutki uboczne, długoterminowe korzyści zdrowotne musi uznać i znaleźć większe niż ryzyko. Pomimo faktu, że niektóre techniki chirurgiczne mogą być wykonywane laparoskopowo ze zmniejszonym ryzykiem wszystkie chirurgii bariatrycznej jest uważany za poważną chirurgii.

Chociaż nie wszystkie zagrożenia z każdej procedury są w pełni znane, chirurgii bariatrycznej ma pomóc wielu ludziom, aby zmniejszyć lub wyeliminować problemy zdrowotne otyłości. To może pomóc w:

 • Niższy poziom cukru we krwi

 • Niższe ciśnienie krwi

 • Zmniejszyć lub wyeliminować bezdech senny

 • Zmniejszyć obciążenie serca

 • Niższy poziom cholesterolu

Chirurgia dla utraty wagi nie jest panaceum, ale procedury te mogą być bardzo skuteczne w ludzi, którzy są zmotywowani po zabiegu przestrzegać wskazówek lekarza, dla odżywiania i aktywności fizycznej i brać suplementy.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić żołądka procedury banding.

Ryzyko związane z procedurą

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić komplikacje. Niektóre możliwe powikłania obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Zakażenie

 • Zakrzepy

 • Zapalenie płuc

 • Krwawienie wrzód

 • Rozwój kamieni żółciowych

 • Utrudnianie lub nudności może wystąpić, gdy żywność nie jest dobrze żuć

 • Złe odżywianie

 • Blizny wewnątrz brzucha

 • Wymioty z powodu jedzenia więcej, niż może pomieścić żołądka etui

Ryzyko związane konkretnie z pionowym opaska żołądka obejmują podział linii zszywek i erozji zespołu. Rzadko, soki żołądkowe mogą przedostać się do awaryjnego chirurgii brzucha i może być potrzebna. Najczęstszym powikłaniem, które może rozwinąć się z regulacją zespołu chirurgii żołądka jest to, że torebka żołądek powiększa. Solankowe poślizg zespół i ryzyka są również wycieki specyficznych do regulacji zespołu chirurgii żołądka.

Ryzyko jest zmniejszona laparoskopowego procedurą pasmami, ponieważ nie ma nacięcie w ścianie żołądka.

Mogą być też inne ryzyka w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje swoją zgodę lekarza na wykonywanie procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi procedurę. Możesz przejść badania krwi lub innych badań diagnostycznych.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, jod, taśmy lub środków znieczulających (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę, ibuprofen, Naprosyn, lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Możesz zostać poproszony, aby rozpocząć ćwiczenia i zmienić dietę na kilka tygodni przed zabiegiem.

 • Jeśli jesteś kobietą w wieku rozrodczym może pojawić doradztwo kontroli urodzeń, aby nie zajść w ciążę w pierwszym roku po zabiegu ze względu na ryzyko dla płodu z szybką utratą masy ciała.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować.

 • Teren wokół miejsca operacji może być ogolone.

 • Na podstawie swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury Ilustracja restrykcyjnej procedury chirurgicznej dla utraty wagi

Restrykcyjne chirurgii żołądka banding wymaga pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od rodzaju wykonywanej procedury i praktyki lekarz za.

Gastric banding operacja zostanie wykonana podczas snu w znieczuleniu ogólnym. Lekarz omówi to z ciebie z góry.

Generalnie, chirurgii żołądka banding następuje ten proces:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 2. Dożylnie (IV) linia może być rozpoczęte w rękę lub ręce.

 3. Będziesz umiejscowiony leżąc na plecach na stole operacyjnym.

 4. Może być wstawiane cewnikiem moczowym.

 5. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu.

 6. Skóra na miejsca operacji zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 7. Dla procedury otwartej, lekarz będzie jeden duży nacięcie w okolicy brzucha. Procedurę laparoskopowej, seria małych nacięć będzie. Gazowy dwutlenek węgla będzie wprowadzany do jamy brzusznej w celu napompowania jamy brzusznej, tak aby dodatek oraz inne materiały mogą być łatwo widoczny.

 8. Dla procedury regulacji opaski żołądkowej, zespół małych zbiorników lub balonów na wewnętrznej zostanie umieszczona wokół górnej części żołądka, aby utworzyć małą torebkę, która będzie służyć jako nowy żołądka. Wąskie przejście będzie łączyć się z resztą żołądka. Zespół będzie napełniany roztworem soli.

 9. Na pionowym pasami procedury gastroplastyki, torebka zostanie utworzony z linii zszywek.

 10. Odpływ może być umieszczony w miejscu nacięcia w celu usunięcia płynu.

 11. Nacinania (y) zostaną zamknięte szwami lub klamrami chirurgicznych.

 12. Będą stosowane sterylny bandaż / sos.

Po zabiegu

Po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji. Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i są świadomi, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej. Malabsorptive chirurgii żołądka zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu kilka dni.

Możesz otrzymać leki przeciwbólowe w razie potrzeby, albo przez pielęgniarkę lub przez podawanie go samodzielnie za pomocą urządzenia podłączonego do linii dożylnej.

Będziesz zachęcać do poruszania się, jako tolerowane, gdy jesteś w łóżku, a potem wstać z łóżka i chodzić jak poprawia swoje siły. Ważne jest, aby poruszać się szybko po zabiegu, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi.

Na początku otrzymasz płynów przez IV. Po dzień lub dwa będziesz mieć płynów, takich jak bulion lub jasnego soku do picia. Jak jesteś w stanie tolerować płynów, będziesz mieć grubsze cieczy, takich jak budyń, mleko lub zupa krem, następnie żywności, które nie mają do żucia, takich jak zboża lub gorącej żywności puree. Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, jak długo jeść żywności puree po zabiegu. Przez jeden miesiąc po zabiegu, może być pokarmy stałe.

Pacjent powinien zostać poinformowany o przyjmowanie suplementów diety, aby zastąpić składników odżywczych utracone z powodu rekonstrukcji przewodu pokarmowego.

Zanim zostaniesz zwolniony ze szpitala, ustalenia będą dla wizyty kontrolnej u lekarza.

U siebie w domu

Gdy jesteś w domu, ważne jest, aby zachować część chirurgiczną czyste i suche. Lekarz daje szczegółowe instrukcje kąpielowych. Szwy lub klamry chirurgiczne zostaną usunięte w czasie wizyty kontrolnej.

Nacięcie i mięśnie brzucha może boleć, zwłaszcza z głębokim oddychaniem, kaszel, i wysiłek. Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Należy kontynuować ćwiczenia oddechowe wykorzystywane w szpitalu.

Należy stopniowo zwiększać swoją aktywność fizyczną, jako tolerowane. To może potrwać kilka tygodni, aby powrócić do poprzedniego poziomu wytrzymałości.

Możesz być poinstruowani, aby unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, za kilka miesięcy, aby zapobiec obciążenie mięśni brzusznych i nacięcia chirurgicznego.

Chirurgii utrata masy ciała może być emocjonalnie trudne, ponieważ będzie dostosowanie się do nowych nawyków żywieniowych i ciała w procesie zmian. Możesz czuć się szczególnie zmęczona podczas pierwszego miesiąca po zabiegu. Ćwiczenia i uczęszczać do grupy wsparcia mogą być pomocne w tym czasie.

Powiadomić o tym lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • Gorączka i / lub dreszcze

 • Zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • Zwiększona ból wokół miejsca nacięcia

W następstwie operacji pomostowania żołądka, lekarz może zalecić dodatkowe lub alternatywne instrukcje, w zależności od konkretnej sytuacji.