Cambler

Żółciowe zapalenie żołądka

Żółciowe zapalenie żołądka jest, że zaczyna się, gdy żołądek żółć produkowana przez nieszczelności wątroby do żołądka. W czasie, kwaśny płyn erozji błony śluzowej żołądka i może dochodzić nawet do przełyku, co prowadzi do zgagi.

Żółciowe zapalenie żołądka jest rzadkim, ale ludzie, którzy mieli ich pęcherzyka usunięte lub miały chirurgii żołądka i odchudzania są narażone na to. Jest tak dlatego, że procesy mogą zakłócać jak zapisuje ciała żółć, co bardziej prawdopodobne, płyn będzie powierzchni w miejscach, które nie należą.

Fakty o żółciowego zapalenia żołądka

Żółć jest zielonkawo żółty płyn produkowany przez wątrobę do rozkładu tłuszczu, usuwania toksycznych materiałów oraz pomoc w trawieniu. Jest on przechowywany w woreczku żółciowym i wydany kiedy jeść żywności zawierającej tłuszcze. U zdrowych osób dorosłych, płyn przemieszcza się przez jedną z dwóch rur do górnej części jelita cienkiego lub dwunastnicy, który porusza odpady do odbytnicy i wypłukuje je z organizmu.

Jednak żółciowych w jelicie cienkim można przemyć z powrotem do żołądka, choroba o nazwie refluksu. Kwaśny płyn może pochłonąć na podszewce śluzowej żołądka, powodując zaczerwienienie i podrażnienie, powszechnie nazywane chorobą żołądka. W miarę upływu czasu, może to powodować silny ból. Jest podobny do klasycznej zgagi, w którym kwaśne jedzenie w żołądku sączy z powrotem do przełyku.

Przyczyną żółciowym zapaleniem żołądka jest często uszkodzona odźwiernika, pierścień pomiędzy żołądku i jelicie cienkim. Zawór jest przeznaczone do otwierania, tak że nieco żywności, ale nie żółciowych przemieszcza się do jelita cienkiego. Gdy zawór otwiera się zbyt wiele, żółć przecieka do żołądka i powoduje ból.

Objawy

Są to objawy żółciowe zapalenie żołądka:

  • Ból brzucha, często ciężkie

  • Nudności

  • Wymioty, krew lub odpady, które wygląda jak miele kawę

  • Utrata masy ciała

  • Gaz

  • Wzdęcia

Diagnoza

Lekarz diagnozuje żółci żołądka patrząc wewnątrz korpusu z długą, cienką rurkę, która zawiera lekki i mały aparat, procedurę znaną jako endoskopii, aby zobaczyć, gdzie żółci się dzieje.

Leczenie

Żółciowe zapalenie żołądka jest trudny do leczenia, a korpus może zwykle goją się, jeśli płyn spadł do żołądka tylko raz lub dwa razy. Zrównoważenie kwasowość płynu jest z chleba i mleka lub próbuje leków zobojętniających może pomóc.

Jeśli żółciowych kontynuuje przepływ wsteczny do żołądka na dzień i powoduje silny ból, leczenie jest zazwyczaj następstwem. Lekarze często przepisują sukralfat chronić żołądek z kwasem więc może wygojenia.

Jeśli organizm nie reaguje na lek, lekarze ogólnie polecam operację. Chirurg przesuwania przewodu żółciowego, który łączy wątrobę i jelito cienkie w dalszej części ciała. W ten sposób, jest on trudny do żółci przedostaje się do żołądka.

Zapobieganie

Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka żółciowego zapalenia żołądka, lekarz może zaproponować pewne zmiany diety i stylu życia. Może to obejmować unikanie kwaśnych pokarmów, takich jak pomidory i pikantne żywności i jeść małe posiłki. Mimo to, w przeciwieństwie do wrzenia z kwasem, same te zmiany nie muszą zapobiegać chorobom, ponieważ jest często spowodowane operacją lub problemów z jelita cienkiego.