Cambler

Redukcja piersi u mężczyzn z ginekomastia

Co to jest ginekomastia?

Ginekomastia jest chorobą, w której powiększa tkanki piersi samca. Ten wzrost tkanki zazwyczaj występuje w czasie, gdy płci męskiej o zmiany hormonalne, takie jak w okresie niemowlęctwa, dojrzewania i starości.

Co powoduje ginekomastii?

Jest to zwykle łagodna (nienowotworowego) choroby, które mogą być wywołane przez wiele różnych zmian hormonalnych, lub, w niektórych przypadkach przyczyną może być nieznane. Te zmiany hormonalne zazwyczaj obejmują wzrost estrogenów lub spadek androgenów (testosteronu). Zdarza się, że choroba może być związane z innymi chorobami, które należy wykluczyć w celu postawienia diagnozy. W niektórych chorób, w tym raka piersi, chorób wątroby, raka płuc, raka jąder, guzów nadnerczy lub przysadki mózgowej, zażywanie narkotyków, pewnych wad (obecna od urodzenia) zespołów, lub zaburzeń czynności tarczycy lub urazu, ginekomastia prezentuje się jako objaw. Jednakże, nie jest tak w każdym przypadku.

Fakty o ginekomastii

Rozważmy następujące statystyki dotyczące ginekomastii:

 • Większość przypadków ginekomastii występuje w okresie dojrzewania, a choroba często poprawy po dwóch do trzech lat bez interwencji.

 • Niemowlęta mogą mieć przejściową formę choroby, która jest często związane z hormonów matki.

Jakie są objawy ginekomastii?

Ginekomastia jest wzrost w tkance piersi. Choroba może pojawić się w jednym lub obu piersi i zaczyna się mały guzek poniżej brodawki, które mogą być miękkie. Piersi często powiększyć nierównomiernie.

Objawy ginekomastii mogą przypominać inne choroby lub problemy medyczne. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak jest ginekomastia zdiagnozowano?

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne dla ginekomastii może zawierać następujące elementy:

 • Badania krwi (w tym badania czynności wątroby i badań hormonalnych)

 • Badania moczu

 • Konsultacje z endokrynologa - lekarza, który specjalizuje się w funkcjonowanie hormonów i jak hormony wpływają na wiele narządów

 • Mammografia - niskie dawki rentgenowskie piersi

Leczenie ginekomastii

Specyficzne leczenie ginekomastii zostanie ustalona przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Ogólnie, leczenie nie jest konieczne, a w niektórych przypadkach można stosować terapię hormonalną. Operacja może być opcja, aby usunąć nadmiar tkanki. Często zdarza się, jeśli objawy ginekomastii najpierw widoczne są w okresie dojrzewania, można zaleca się, tak długo czekać na dwa lata, aby umożliwić naturalne regresji tkanki piersi. Chirurg pomoże zdecydować, czy jesteś kandydatem do zabiegu.

O zabiegu

Rodzaj znieczulenia będzie zależeć od wielu czynników, w tym, korzystnie chirurga, zakres wzrostu, wieku i wielkości nacięcia. Mogą być stosowane znieczulenie albo miejscowym lub ogólnym. Chirurg często będzie śladów na skórze przed zabiegiem, aby wskazać obszary, które mają być usunięte.

Istnieją różne rodzaje zabiegów operacyjnych, które mogą być wykorzystywane, w tym następujące:

 • Lipectomy ssania
  Jest to forma liposukcji, która pozwala na zmniejszenie krawędzi tkanki, bez niepożądanych efektów ubocznych. Skomplikowane choroby ginekomastia może wymagać otwartego zabiegu chirurgicznego, w którym tkanka piersi jest cięty, a nadmiar tkanki jest usuwany.

 • Chirurgia endoskopowa
  To nowsza procedura wykorzystuje małą, elastyczną rurkę ze światłem i obiektyw aparatu na końcu (endoskop) do zbadania wnętrza piersi. Tkanka jest następnie usuwany bez tworzenia dużych, otwarte, chirurgiczne nacięcia. Dane dotyczące dokładności lub powikłań tej techniki nie są dostępne w tym czasie.