Cambler

Złe samopoczucie

Co jest złe samopoczucie?

Złe samopoczucie jest ogólnie złe samopoczucie, albo emocjonalnie lub fizycznie, lub kombinacja tych dwóch. Prawie każda choroba medycznych lub emocjonalne mogą doprowadzić na uczucia złe samopoczucie.

(Długoterminowe) choroby przewlekłe, takie jak niedokrwistość (mała liczba czerwonych krwinek) lub niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy), może spowodować złe samopoczucie, oprócz takich chorób jak: infekcje, nowotwory, zapalenia stawów, chorób nerek, chorób płuc lub innych chorób. Krótkoterminowe (ostre) chorób, takich jak zakażenie dróg moczowych lub wirusowej infekcji dróg oddechowych, może również doprowadzić do złego samopoczucia.

Złe samopoczucie może być związana z depresją i zmęczenie. Depresja jest definiowana jako przygnębiony, nieszczęśliwy i smutny. Możesz od czasu do czasu doświadcza łagodnej depresji i to jest normalne. Zmęczenie cechuje brak energii i uczucie zmęczenia. Ponownie, może czasami łagodny zmęczenie i jest to normalne. Jednak depresja długoterminowe, często nazywany depresja kliniczna i przewlekłe zmęczenie może być scharakteryzowana jako złe samopoczucie i może wskazywać bardziej poważne problemy emocjonalne i psychologiczne.

Stres, brak snu, a nieodpowiednia dieta są czynnikami, które pogarszają złe samopoczucie.

Złe samopoczucie, które jest podobne do ostrej choroby, takie jak choroby, które jest spowodowane przez zakażenie, mogą wymagać awaryjnego uwagi. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpi złe samopoczucie wraz z innymi objawami, takimi jak: bóle brzucha lub skurcze, wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza) i dreszcze, ból w klatce piersiowej lub ciśnienia, osłabienie mięśni lub paraliż, lub trudności w oddychaniu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią trwałe złe samopoczucie, aby określić, czy złe samopoczucie jest związane z przewlekłą chorobą medycznej.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić złe samopoczucie?

Złe samopoczucie mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Złe samopoczucie, które jest związane z zaburzeniami fizycznej może różnić się od złego samopoczucia, które jest związane z emocjonalnej lub psychicznej choroby pod względem objawów to powoduje.... Więcej o objawy złego samopoczucia

PRZYCZYNY

Co powoduje złe samopoczucie?

Złe samopoczucie może wynikać z wielu różnych zaburzeń fizycznych i emocjonalnych.... Czytaj więcej o przyczynach złego samopoczucia

Więcej artykułów