Cambler

Powrót pęknięcie (złamanie kompresyjne)

Twój kręgosłup rozciąga się od podstawy czaszki do kości ogonowej. To składa się z 33 kości (kręgi), ułożone jeden na drugim. Te kości są na tyle silne, aby utrzymać ciężar górnej części ciała. Niektóre zranienia, jednak może spowodować uszkodzenie jednego lub więcej z kręgów i spowodować ich upadku. Zwinięty kości kręgosłupa znany jest jako złamania kompresyjnego.

Widok z boku z kręgów i złamań kompresyjnych dysków pokazujące w kręgi.

Przyczyny złamania kompresyjnego

Wiele złamania kompresyjne wynikać z osteoporozy. Ta choroba cienki kości tak, że nie może wytrzymać normalne ciśnienie. Trauma z wypadku samochodowego lub twardego upadku mogą pękać nawet zdrowe kręgi. W rzadkich przypadkach może złamania kręgów z nieznanych powodów.

Kiedy jechać na pogotowie (ER)

Zadzwonić pod numer 911, jeśli już w wypadku lub miał upadek i mają szyi lub pleców, zwłaszcza gdy pojawia się ból z któregokolwiek z tych objawów:

Czego się spodziewać w ER

Lekarz zapyta o historii medycznej i zbadać cię. W niektórych przypadkach, może być rentgenowskie. Również może mieć inne testy, takie jak tomografia komputerowa (TK) lub rezonansu magnetycznego (MRI). Badania te mogą dostarczyć szczegółowe obrazy kości i rdzeń kręgowy.

Leczenie

Leczenie będzie zależeć od typu i przyczyną złamania. Będziesz mieć leki na ból. Ciężkie złamania lub tych, które powodują problemy nerwowe wymagają operacji. Ale wielu złamań kompresji naprawić na własną rękę.

Uzupełnienie

Jak można poprawić, możesz mieć ćwiczenia w celu wzmocnienia kości. Jeśli masz osteoporozę, lekarz może przepisać leki, aby je leczyć. Czasami ból kości, nawet po wyleczeniu. W takim przypadku lekarz omówi z Tobą opcje.