Cambler

Złamania biodra

Co to jest złamanie kości biodrowej?

Anatomia stawu biodrowego

Złamania biodra jest przerwa w kości udowej (kości udowej) stawu biodrowego. Stawy są obszary, w których dwie lub więcej kości spełniają. Staw biodrowy jest "kulowy" kość udowa wspólna, gdzie spotyka się z kości biodrowej. Część piłka stawu biodrowego jest głowa kości udowej, a gniazdo jest struktura miseczki w miednicy panewki kości nazwie. Złamanie biodra to poważny uraz i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Jakie są różne rodzaje złamań szyjki kości udowej?

Złamanie jest częściowa lub całkowita przerwa w kości. Nie może być albo jeden lub kilka przerw przerwa w kości. Złamania biodra jest klasyfikowany przez określonego obszaru przerwy i rodzaju (-ów) przerwy w kości.

Najczęstsze typy złamań szyjki kości udowej są:

 • Złamania szyjki kości udowej. Złamania szyjki kości udowej występuje 01:59 cm od stawu biodrowego. Pęknięcia te są powszechne wśród osób starszych i może być związana z osteoporozą. Ten typ złamania może spowodować powikłania, ponieważ przerwa zazwyczaj odcina dopływ krwi do głowy kości udowej, która tworzy staw biodrowy.

 • Złamanie biodra międzykrętarzowej. Złamania biodra międzykrętarzowej występuje 03:57 cali od stawu biodrowego. Ten typ złamania nie przerywa dopływ krwi do kości i może być łatwiejsze do naprawy.

Około 90 procent złamań szyjki kości udowej należą do tych dwóch kategorii w stosunkowo równych ilościach. Innym rodzajem złamania nazywa stres złamania biodra mogą być trudniejsze do zdiagnozowania. To pęknięcie włoskowate w kości udowej, które nie może obejmować całą kość. Nadużywanie i powtarzalny ruch może spowodować stres złamania. Objawy te uszkodzenia te mogą naśladować lub odkształcenia ścięgna mięśni.

Kogo dotyczy złamania stawu biodrowego?

O 90 procent złamań biodra stało osób powyżej 60 roku życia. Częstość występowania złamań szyjki kości udowej wzrasta z wiekiem, podwojenie każdej dekadzie po 50 roku życia. Kaukazu i Azji są bardziej prawdopodobne niż inne dotknięte przede wszystkim z powodu wyższej stawki osteoporozy. Osteoporoza (utrata tkanki kostnej) jest chorobą, która osłabia kości.

Kobiety są bardziej podatne na osteoporozę niż mężczyźni, dlatego złamania biodra jest bardziej powszechne wśród kobiet. Doświadczają one około 80 procent wszystkich złamań szyjki kości udowej. Ponad 1,5 miliona ludzi rocznie z powodu złamań osteoporozy.

Liczba złamań szyjki kości udowej w USA jest najwyższa na świecie z około 300.000 zdarzeń rocznie. W roku 2003, było około 309.500 hospitalizacji dla złamań szyjki kości udowej. Szacuje się, że liczba ta może przekroczyć 500000 w roku 2040.

Dlaczego złamania biodra tak poważnie?

Ludzie, którzy podtrzymują złamania szyjki kości udowej są bardziej narażone na śmierć niż osoby w tym samym wieku, którzy nie doświadczają tego szkody. Około 20 procent ludzi, którzy mają złamania szyjki kości udowej umiera w ciągu roku od urazu. Szacuje się, że tylko jedna na cztery osoby mają całkowite wyzdrowienie od złamania biodra.

Większość ludzi spędza od jednego do dwóch tygodni w szpitalu po złamaniu szyjki kości udowej. Okres zwrotu może być długa i może obejmować przyjęcie do zakładu rehabilitacji. Ludzie, którzy wcześniej byli w stanie samodzielnie żyć będzie na ogół potrzebują pomocy od opiekunów domu, rodziny, lub może wymagać z usług zakładu opieki długoterminowej. Złamań szyjki kości udowej może doprowadzić do utraty niepodległości, obniżonej jakości życia i depresji, zwłaszcza u osób starszych.

Co powoduje złamania szyjki kości udowej?

Spadek jest najczęstszą przyczyną złamania biodra wśród osób starszych. Niewielki odsetek osób może wystąpić spontanicznie złamania biodra. W młodszych osób, złamania biodra jest generalnie wynikiem wypadku samochodowego, upadku z dużej wysokości, lub ciężkim urazem.

Złamania biodra jest bardziej powszechne u osób starszych, ponieważ kości stają się cieńsze i słabsze od utraty wapnia jako osoba wieku, zwykle z powodu osteoporozy. Dotknięte osteoporozą kości są bardziej podatne na złamania, jeśli osoba spada. Większość złamań poniesione przez ludzi starszych wystąpić w wyniku upadku podczas spaceru na równej powierzchni, często w domu.

Gdy podrosną, kobiety tracą 30 procent do 50 procent ich gęstości kości (grubość). Utrata kości przyspiesza znacznie po menopauzie, ponieważ kobiety produkują mniej estrogenów. Estrogenów przyczynia się do utrzymania gęstości kości i siły.

Czynniki ryzyka złamania biodra

Czynnikiem ryzyka jest coś, co może zwiększyć osoby szansę rozwoju choroby. Może to być aktywność, dieta, historia rodziny, lub wiele innych rzeczy.

Różne choroby mają różne czynniki ryzyka. Mimo, że te czynniki mogą zwiększać ryzyko osoby, nie muszą spowodować chorobę. Na przykład, niektórzy z jednym lub więcej czynników ryzyka dla danej choroby lub choroby nie rozwijają się, podczas gdy inne rozwoju choroby lub choroby, i nie ma znanych czynników ryzyka.

Znajomość czynników ryzyka, do każdej choroby może pomóc, aby poprowadzić Cię do odpowiednich działań, w tym zmiany zachowań i jest obserwować, choroby.

Osteoporoza jest główną przyczyną złamania szyjki kości udowej. Wiek jest głównym czynnikiem ryzyka. Do innych możliwych czynników ryzyka złamań biodra mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Nadmierne spożycie alkoholu i kofeiny

 • Brak aktywności fizycznej

 • Niska masa ciała

 • Wysoki wzrost

 • Problemy z widzeniem

 • Demencja

 • Leki, które powodują utratę masy kostnej

 • Palenie papierosów

 • Salon instytucjonalnych, takich jak placówki opieki wspomaganym

 • Zwiększone ryzyko upadków, związanych z chorobami, takimi jak osłabienie, niepełnosprawność, lub niepewny chód

Mogą być też inne ryzyka w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem.

Jakie są objawy złamania szyjki kości udowej?

Oto najczęstsze objawy złamania szyjki kości udowej. Jednak każda osoba może wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Ból biodra i / lub ból, które mogą być odczuwalne w kolanie

 • Niski ból pleców

 • Niezdolność do stania lub chodzenia

 • Zasinienie lub obrzęk

 • Stopa okazało pod dziwnym kątem, dzięki czemu noga wygląda krótszy

Objawy złamania biodra mogą przypominać inne choroby medycznych. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Jak złamania biodra zdiagnozowane?

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne do złamania szyjki kości udowej może zawierać następujące elementy:

 • X-ray. Test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie elektromagnetyczne produkować obrazy wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film.

 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie.

 • Tomografii komputerowej (nazywany także CT lub tomografii). Procedura diagnostyczna obrazowania, że używa kombinacji promieniowania rentgenowskiego i technologii komputerowej do produkcji zarówno obrazy przekrojów poziomych i pionowych (często nazywane plastry) z ciała. TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Tomografia bardziej szczegółowe niż w przypadku standardowych promieni rentgenowskich.

Leczenie złamania stawu biodrowego

Specyficzne leczenie złamania szyjki kości udowej zostanie ustalona przez lekarza na podstawie:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Oczekiwanie na przebieg choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Złamania biodra jest w zasadzie z chirurgii. Lekarz może używać urządzeń metalowe wzmocnienie i stabilizację stawu. W niektórych przypadkach, całkowity stawu biodrowego może być wykonane. Rodzaj leczenia chirurgicznego będzie zależeć od typu złamań bioder. Lekarz określi najlepszą procedurę dla osoby, na podstawie sytuacji jednostki.
Celem leczenia jest uzyskanie ulgi w bólu i wznowić normalny poziom aktywności. Operacja biodra zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu. Podczas gdy w szpitalu, są ćwiczenia fizyczne terapii zaczął odzyskiwać zakresu ruchu i siły w biodrze. Fizykoterapia będzie nadal w domu, czy na przyjęciu do placówki rehabilitacyjnej.

Powikłania złamania biodra

Poważne powikłania mogą wynikać z złamania szyjki kości udowej. Skrzepy krwi może pojawić się w żyłach, zwykle w nogach. Jeśli grudka zrywa, może przemieszczać się do naczynia krwionośnego w płucach. Blokada ta, zwana zatorowość płucna, mogą być śmiertelne.

Inne powikłania mogą obejmować:

 • Zapalenie płuc

 • Zanik mięśni (zanik tkanki mięśniowej)

 • Zakażenie pooperacyjne

 • Brak zrostu lub niewłaściwe unia kości

 • Psychiczne pogorszenie po operacji u starszych pacjentów

 • Odleżyny z leżącego w tej samej pozycji z minimalnym ruchu

W niektórych złamań, krew nie może krążyć odpowiednio na głowę kości udowej, powodując utratę dopływu krwi do tego obszaru. Nazywa się to martwicy kości udowej naczyń lub jałowa. Powikłanie to może wystąpić w zależności od rodzaju złamania i anatomii człowieka dopływu krwi do głowy kości udowej. To jest bardziej powszechne z złamaniom szyjki kości udowej.

Zapobieganie złamania biodra

Zapobieganie złamania szyjki kości udowej jest bardziej pożądane niż leczenia jednego. Środki zapobiegawcze, m.in. biorąc w wystarczającej ilości wapnia codziennie. Dla kobiet po menopauzie i nie biorąc estrogen, National Institutes of Health (NIH), zaleca 1500 miligramów (mg) na dobę. Dla osób przyjmujących estrogeny, zalecenie to 1000 mg. Mężczyzna w średnim wieku powinny 1000 mg na dobę.

Kobiety w okresie menopauzy powinny rozważyć wykonanie badania gęstości kości. Badanie gęstości kości jest wykorzystywane do pomiaru zawartości mineralnej kości i gęstość kości. Ten pomiar może wskazywać zmniejszeniem masy kości, choroba kości, w którym są bardziej kruche i bardziej podatna na rozerwanie lub pęknięcie łatwo. Badanie gęstości kości jest używany przede wszystkim w diagnostyce osteoporozy i określenia ryzyka złamań.

Kobiety, które podtrzymują większość złamań szyjki kości udowej, produkują mniej estrogenów podczas menopauzy zaczyna. Większość ludzi nie wie, że ma osteoporozę aż utrzymać złamania.

Innym sposobem, aby zapobiec złamania szyjki kości udowej jest angażowanie się w obciążonych regularnych ćwiczeń, takich jak chodzenie, bieganie, czy piesze wycieczki. Programy ćwiczeń, takich jak Tai Chi pomaga promować siłę i równowagę.

Inne środki zapobiegawcze mogą obejmować:

 • Biorąc leki zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zapobiec utracie masy kostnej

 • Jedzenie diety bogatej w wapń w tym mleka, twaróg, jogurt, sardynki i brokułami

 • Rzucenie palenia

 • Unikanie nadmiernego spożywania alkoholu

 • Przechowywanie obiektów poza schodów i podłóg, takie jak kable elektryczne, aby zapobiec upadkom

 • Korzystanie dywaniki antypoślizgowe obok wanny i instalacji poręcze w wannie

 • Światła pozycjonowanie noc z sypialni do łazienki

 • Korzystanie klocki dywanie lub antypoślizgowej poparcie utrzymać dywany w miejscu

 • Nie używając nierówny meble lub drabiny, aby stanąć na

 • Wizyty do okulisty, aby co roku corocznie sprawdzane i konserwowane wzroku utrata wzroku