Cambler

Ziołowe środki na raka prostaty

Co to są leki ziołowe?

W ciągu wieków człowiek odszedł od prostego diety składającej się z mięsa, owoców, warzyw i ziaren, do diety, które często składają się z produktów bogatych w tłuszcze, oleje i węglowodanów złożonych. Nadmiar i niedobór odżywcze odżywcze stały się problemy w dzisiejszym społeczeństwie - zarówno przyczynia się do wielu chorób przewlekłych. Wiele metod żywieniowych i ziołowe próbować zrównoważyć ciało odżywczą samopoczucie. Dietetyczne i ziołowe metody mogą obejmować suplementy diety i leki ziołowe.

Większość leków ziołowych lub "ziołowe" w leczeniu raka gruczołu krokowego nie zostały zbadane naukowo (w randomizowanym badaniu klinicznym, cenionym podejścia). W szczególności, kombinacja leki ziołowe obecnie dostępne na rynku należy podchodzić z dużą ostrożnością, ponieważ działania niepożądane obejmowały zakrzepicy żylnej (zakrzepy krwi w żyłach), tkliwość piersi i utrata libido (pragnienie seksu.) Na przykład, popularny suplement czasami używane przez mężczyzn z rakiem prostaty, zwanej PC-SPES, został wycofany z rynku po ostrzeżeniu przez US Food and Drug Administration (FDA) w 2002 roku. PC-SPES stwierdzono obecność innych leków na receptę, które mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, według Europejskiego Towarzystwa Raka. Ponadto wiele preparatów ziołowych nie były badane u mężczyzn z rakiem prostaty.

Ziołowe środki są uważane za formę medycyny komplementarnej i alternatywnej?

Tak. Medycyny komplementarnej i alternatywnej (CAM) obejmuje niekonwencjonalne podejście do uzdrawiania, poza standardowym medycyny.

  • Standardowy / medycyna konwencjonalna odnosi się do zabiegów medycznych, które zostały naukowo przetestowane, uznane za bezpieczne i skuteczne, i zatwierdzone przez US Food and Drug Administration (FDA).

  • Medycyny komplementarnej jest jakaś forma terapii w połączeniu z innymi metodami leczenia. Leczenie uzupełniające zazwyczaj służy do łagodzenia objawów i poprawę jakości życia.

  • Medycyna alternatywna jest stosowany sam, bez zalecanego leczenia standardowego.

Niektórzy korzystają z zabiegów uzupełniających w celu łagodzenia objawów lub objawy niepożądane podczas gdy w trakcie standardowego / konwencjonalne leczenie (np. ulgi w bólu podczas leczenia raka).

Skonsultować się z lekarzem przed użyciem dowolnego rodzaju dodatków dietetycznych lub roślinnych w leczeniu lub zapobieganiu raka prostaty.