Cambler

Zielony stolec

Co to jest zielony stolec?

Zielony stolec jest chorobą, w której kał ma zielony kolor lub odcień. Zielone kału może być normalne, w niektórych przypadkach, takich jak u niemowląt karmionych piersią. Zielony stolec może być również spowodowane przez suplementacja żelaza i jedzenia niektórych pokarmów, takich jak zielone warzywa liściaste. Zielone kału może także wskazywać problemy z trawienia powodu choroby, zaburzenia lub nienormalnym procesu.

Normalny kolor stolca lub kału jest zazwyczaj jasno do ciemnobrązowego. Stool pobiera swoją barwę z żółcią, która to ciecz żółtozielony produkowane w wątrobie, która przyczynia się do trawienia żywności. Jak jedzenie przechodzi przez przewód pokarmowy, enzymy trawienne rozkładają żółci, co w różnych odcieniach brązowego stolca. Gdy choroba lub choroba powoduje biegunkę, jedzenie przechodzi przez przewód pokarmowy szybko i taborety mogą być zielone, ponieważ enzymy trawienne nie mają czasu, aby włączyć brązowy stolca.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli masz nieprawidłowy wygląd stolca i inne objawy pokarmowe, takie jak biegunka trwające dłużej niż dwa dni. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają silny ból brzucha, główną doodbytnicze krwawienia, krwawe stolce, silne zawroty głowy, wymioty lub krwawe.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z zielonym stołku?

Zielony stolec mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które mogą towarzyszyć zielony stolec to:... Czytaj więcej o zielonych objawów kału

PRZYCZYNY

Co powoduje, zielony stolec?

Zielony stolec może wystąpić na skutek normalnego lub łagodnej choroby i nie jest powodem do niepokoju. Na przykład, można produkować zielony stolec po spożyciu niektórych pokarmów bogatych w żelazo lub suplementy żelaza, zielone warzywa liściaste, lub produktów z zielonym barwnikiem,... Czytaj więcej o zielonych przyczyn kału

Więcej artykułów