Cambler

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)

Co to jest?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) jest zbiorem objawów fizycznych, psychicznych i emocjonalnych, że wiele kobiet doświadczenia podczas jednego do dwóch tygodni przed miesiączką. Objawy te znikają wkrótce po rozpoczęciu menstruacji.

Kilka teorii, które zostały zaproponowane, aby wyjaśnić, dlaczego występuje PMS. Najpopularniejszym wyjaśnieniem PMS jest, że te objawy są związane z cyklicznymi zmianami w żeńskich hormonów płciowych, hormonów przysadki, prostaglandyn i niektórych substancji chemicznych mózgu zwanych neuroprzekaźników. Niektórzy badacze sugerowali, że mogą być związane z PMS, aby wyjątkowo niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia) nienormalnie niskimi poziomami hormonów tarczycy (niedoczynności tarczycy) lub diety o niskiej zawartości witamin z grupy B, wapnia lub magnezu. Jednak najnowsze badania nie potwierdzają te teorie. Wstępne badania wskazują, że niedobór magnezu może odgrywać rolę.

Uważa, że ​​styl życia może odegrać znaczącą rolę w PMS. To dlatego, że objawy PMS wydaje się być najbardziej niepokojące u kobiet, które palą, prowadzić stresujące życie, rzadko korzystać, sen zbyt mało lub których dieta jest bogata w kofeinę, alkohol, sól, czerwonego mięsa lub słodkich, takich jak czekolada lub cukierki. Jednak nie jest jasne, czy te czynniki zwiększają ryzyko PMS PMS lub jeśli stanowi dla tych różnic w stylu życia. Na przykład, badania, patrząc wpływem stresu nie znaleźć związek między stresem i nasilenia PMS. Jest bardziej prawdopodobne, że PMS powoduje stres, a nie, że stres powoduje PMS.

Jest możliwe, że leki mogą nasilać objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Doustne środki antykoncepcyjne ( antykoncepcyjne pigułki) były znane powodować objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego u niektórych kobiet. Jednak niektóre kobiety zauważyli, że ich objawy poprawy lub znikają podczas korzystania antykoncepcyjne pigułki.

W ostatnich latach nastąpiło pewne kontrowersje w środowisku medycznym na temat różnicy między przedmiesiączkowego dyskomfortu i prawdziwych PMS. Przedmiesiączkowe dyskomfort jest dość powszechne wśród kobiet w wieku rozrodczym, dotykają około 75% wszystkich miesiączkujących kobiet. Jednak tylko około 3% do 8% kobiet ma objawy, które są na tyle poważne, aby zakłócić ich osobiste relacje lub zakłócać ich normalnej pracy i domowych obowiązków. Niektórzy lekarze uważają, że tylko te kobiety, które mają poważne objawy (mała liczba kobiet) mają prawdziwe PMS. Ciężkie objawy nastroju czasami nazywane są przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju. Jednak inni lekarze użyć mniej rygorystycznych definicji dla PMS, która obejmuje łagodne do umiarkowanych objawów.

Objawy

Objawy PMS podzielić na dwie ogólne kategorie:

Objawy fizyczne

 • Wzdęcia

 • Tkliwość piersi

 • Obrzęk stóp i kostek

 • Zatrzymanie płynów i przyrost masy ciała

 • Bolesne skurcze macicy przed i podczas pierwszych kilku dni po menstruacji

 • Bóle głowy

 • Głodu (zwłaszcza dla słonych i słodkich potraw)

 • Trądzik breakout

 • Niskie zużycie energii lub zmęczenia

 • Kołatanie serca

 • Zawroty głowy

 • Bóle pleców lub ból mięśni

Objawy psychologiczne i emocjonalne

 • Zmęczenie

 • Wahania nastroju

 • Drażliwość

 • Depresja

 • Agresywność i wrogość

 • Crying czarów

 • Trudności z koncentracją

 • Zwiększony apetyt

 • Zapominanie

 • Zmiany w libido (popędu płciowego)

Chociaż konkretne objawy PMS różnią się od kobiety do kobiety, trzy pierwsze zarzuty wydają się drażliwość, zmęczenie i wzdęcia.

Diagnoza

Lekarz zapyta o objawy PMS, terminy tych objawów w stosunku do miesiączki i prawidłowości objawów (co miesiąc, co drugi miesiąc, itp.). Lekarz będzie również zapytać o ogólnej jakości życia. Pytania mogą obejmować:

 • Czy czujesz się smutny, napięta, lub niespokojny ostatnio?

 • Czy zauważasz wahania nastroju? Zmęczenie? Trudności z koncentracją?

 • Czy masz trudności w relacjach z małżonkiem lub współpracowników, członków rodziny?

 • Czy tak rzucił, że śpisz słabo i opuszczaj posiłków?

 • Czy mieszkasz siedzący tryb życia z niewielkim wysiłku?

 • Czy palisz papierosy?

 • Czy picie alkoholu lub napojów zawierających kofeinę?

 • Czy Twoja dieta bogata w czerwone mięso, cukier żywności lub słone?

Po prośbą o objawy PMS i stylu życia, lekarz będzie sprawdzić historię lekarza i poprosić o jakieś leki, które są z natury. Następnie lekarz cię zbada i zrobi egzamin miednicy z rozmazu cytologicznego. Chociaż żaden pojedynczy wniosek fizyczna może potwierdzić diagnozę PMS, dokładne badanie fizykalne może sprawdzić innych problemów medycznych, takich jak niski poziom hormonów tarczycy (niedoczynność tarczycy) lub nowotworu piersi, mózgu czy jajnika. W podobny sposób, choć nie ma jednego badania laboratoryjne mogą potwierdzić, że masz PMS, badania krwi można wykluczyć zaburzeń medycznych, takich jak hipoglikemia lub niedoczynności tarczycy lub innych problemów hormonalnych jako przyczynę objawów.

Jeśli nie ma odkrycia fizyczne i wyniki badań laboratoryjnych są normalne, to lekarz może poprosić, aby utrzymać dzienną ewidencję swoich PMS objawów przez dwa lub trzy miesiące. Ta płyta będzie zawierać rodzaj objawów, nasilenie objawów, terminy swoich okresów menstruacyjnych oraz opis wszelkich szczególnych naprężeń, które wpłynęły na życie. Gdy to dwu-lub trzymiesięcznego zapis jest kompletny, lekarz z informacjami, które zostały zebrane. Jeśli objawy się na sposób, który jest zgodny z PMS, to pomoże ustalić rozpoznanie.

Ogólnie, objawy napięcia przedmiesiączkowego musi być nieobecny po około dwóch tygodniach, od krótko po rozpoczęciu miesiączki aż do następnego owulacji zakwalifikować do diagnozowania PMS.

Przewidywany czas trwania

PMS może być choroba przewlekła. U niektórych kobiet, objawy PMS wybuchają przed każdym miesiączki, a to trwa aż wzór menopauzy (end-to związane z wiekiem cykle miesiączkowe). W innych kobiet, objawy PMS wydaje się zmniejszać po 35 roku życia.

Zapobieganie

Ponieważ lekarze nie są do końca pewien, co powoduje, PMS, nie ma sposobu, aby temu zapobiec. Jednak, być może uda się złagodzić niektóre objawy PMS prowadząc zdrowszy tryb życia.

Leczenie

Traktowanie PMS, zależy od rodzaju i nasilenia objawów, i jak są one kłopotliwe. Na przykład, jeśli objawy są łagodne i nie przeszkadzają w codziennym życiu i relacjach osobistych, a następnie lekarz może zalecić, aby spróbować jednego lub kilku z następujących zmian w stylu życia:

 • Uruchom program regularnych ćwiczeń (04:57 sesje treningowe w tygodniu).

 • Nie opuszczaj posiłków. Śledź regularny harmonogram posiłków, aby utrzymać bardziej stabilny poziom cukru we krwi.

 • Jeść zrównoważonej diety o niskiej zawartości cukrów rafinowanych.

 • Postarać się o dobry sen w nocy. Unikaj pobyt całą noc.

 • Jeśli palisz, przestań.

 • Obniżyć kofeiny, alkoholu, czerwonego mięsa i słonych pokarmów.

 • Ćwiczyć stres techniki redukcji. Weź piękny długą kąpiel, lub spróbuj medytacji lub biofeedback.

Lekarz może również sugerować, że próby przyjmowania suplementów z witaminą B6, wapń czy magnez. Zawsze należy przestrzegać dawkowania zalecanego przez lekarza. Nie należy przyjmować więcej niż 100 miligramów na dzień, witaminy B6. Uszkodzenia nerwu związane z witaminą B6 w dawkach większych niż 100 mg dziennie.

Jeśli objawy są umiarkowane do ciężkich i zakłóca normalne codzienne czynności, a następnie lekarz prawdopodobnie zaleci leki mające na celu złagodzenie szczególnych objawów. Na przykład, jeśli jesteś zaniepokojony wzdęcia i przyrost masy ciała, a następnie lekarz może przepisać leki moczopędne, aby pomóc organizmowi wyeliminować nadmiar wody. Doustne środki antykoncepcyjne, zwłaszcza tabletki antykoncepcyjne zawierające zarówno estrogen i progestagen, mogą być stosowane do zminimalizowania ciężkości skurcze i długość okresu.

Jeśli masz objawy rozdrażnienia, wycofanie społeczne, wybuchy złości lub depresji, która przeszkadza w pracy lub domowych obowiązków i osobistych relacji, a następnie lekarz może sugerować, że próby lek przeciwdepresyjny. Najbardziej skuteczne leki przeciwdepresyjne o łagodzeniu PMS są selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), które obejmują fluoksetynę (Prozac, Sarafem i inne), chlorowodorek sertraliny (Zoloft) i klomipramina (Anafranil). Inne leki przeciwdepresyjne obejmują nefazodon (Serzone) i wenlafaksyny (Effexor). Mogą one być wykonane na dwa tygodnie przed każdym czasie lub może być stosowany codziennie.

Dla bardzo ciężkich objawów, lub gdy inne leki zawodzą, lekarz może przepisać leki, które powoduje, że jajniki do produkcji estrogenu, tak aby owulacji zatrzymuje. Danocrine (Danazol) to syntetyczny androgen, który hamuje hormonów w mózgu, które powodują owulacji. Hormon uwalniający gonadotropinę (GRNH), agonistów (leuprolid, takie jak Lupron), tworzą czasowe menopauzy przez hamowanie hormonów w mózgu, które kontrolują wytwarzanie hormonów jajnika i owulacji. Leki te można stosować jedynie w krótkich okresach czasu. Oni często prowadzą do uderzeń gorąca i innych objawów menopauzy. Jeśli leczenie musi trwać dłużej niż sześć miesięcy, będzie trzeba także wziąć estrogenu, aby zapobiec utracie masy kostnej. Czy objawy są łagodne lub ciężkie, to zawsze pomaga na zrozumienie swojej rodziny i wsparcie, podczas gdy pacjent jest leczony na PMS. Z tego powodu lekarz zachęcamy porozmawiać szczerze z członkami rodziny na temat objawów i leczenia PMS.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy spowodować napięcia przedmiesiączkowego znaczące cierpienie lub dyskomfort, jeśli sprawiają, że trudno, aby funkcjonować w codziennym życiu, czy też ingerować w osobistych relacjach. Jeśli myślisz, że jesteś w niebezpieczeństwie szkody dla siebie lub innych, skontaktuj się z lekarzem na wizytę awaryjnego.

Rokowanie

W większości kobiet, objawy PMS zaczynają ustępują po 35 roku życia i kończy się menopauzą. Kobiety, które mają PMS lub PMDD są na większe ryzyko rozwoju depresji.