Cambler

Jak pęcherz nadreaktywny wpływa na zdrowie psychiczne

Ktoś, kto nigdy nie zajmował się pęcherza nadreaktywnego mogą pomyśleć, że nie ma nic wspólnego ze zdrowiem psychicznym. Ale ty wiesz lepiej. Stała troska o nieodpowiedniej chęć iść i kłopotliwej przecieku może prowadzić do stresu, lęku, wstydu, depresja, lub frustracji. I żadna z tych uczuć jest dobre dla twojego stanu umysłu.

Uczucie podkreślił i depresji

Gdy masz pęcherza nadreaktywnego, musisz oddawać mocz często osiem lub więcej razy dziennie. Nagle, będziesz miał silną potrzebę, aby przejść, a jeśli nie możesz dotrzeć do toalety na tyle szybko, może wystąpić wyciek moczu. W nocy, może być konieczne, aby dostać się kilka razy do łazienki.

Różni ludzie różnie reagują na objawy, ale są pewne wspólne reakcje:

 • Niepokój. Ludzie z pęcherza nadreaktywnego nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie będzie pragnienie, aby przejść je wysłać starają się znaleźć łazienkę. W rezultacie, wielu żyje w ciągłym strachu, że zostaną złapani, w których nie można dostać się do toalety w czasie. Niektórzy się tak boi po wypadku, że zatrzymanie robią rzeczy, które lubisz, jak przy podróży samochodem lub iść do kina, na koncerty, czy gry w piłkę.

 • Wstyd. Pęcherz nadreaktywny nie jest niczyja wina. To choroba medyczny i rozpowszechnione na to, wpływając około 33 milionów osób. Mimo to, wiele osób czuje się zakłopotany lub zgłosić wstyd o konieczności problemu. Niektórzy mówią, że ZAPS ich zaufanie i sprawia, że ​​czują się mniej atrakcyjne.

 • Depresja. Pęcherza nadreaktywnego stres może przyczynić się do depresji u osób, które są podatne na tego zaburzenia. Liczne badania wykazały, że osoby z pęcherza nadreaktywnego mają zwiększone ryzyko wystąpienia depresji. I to, z kolei, może powiększyć poczucie niskiej samooceny i skłonności do wycofania się z życia społecznego. Plus, depresja ma tendencję do SAP osób jest motywacja i energia, więc może to utrudnić im szukać pomocy dla ich objawów pęcherza.

 • Frustracja. Może najczęstszą reakcją wszystkim jest frustracja, na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ponad 1100 kobiet w średnim wieku przez National Association for Continence. Jest to irytujące, gdy natura wzywa zbyt często.

Walcząc w domu i pracy

W skrócie, nieleczone objawy nadreaktywnego pęcherza może spowodować wiele stresu. Mogą również mieć niekorzystny wpływ na niemal każdy aspekt życia.

W życiu prywatnym, osoby z nadreaktywnością pęcherza moczowego mogą być niechętni do odwiedzenia nowych miejsc dla strachu nie znalezienie łazience. Jak wspomniano wcześniej, niektóre również ograniczać życie towarzyskie, hobby, zakupy i podróże, ponieważ pobyt w domu po prostu wydaje się prostsze.

W ich życiu pracy, ludzie mogą być mniej wydajne z powodu częstych przerw w przerwach łazienkowych. Pęcherz nadreaktywny może także wpływać, w których ludzie decydują się na pracę, i na jak długo. W badaniu z udziałem osób dorosłych w Wielkiej Brytanii z nadreaktywnością pęcherza moczowego, około 19 procent mężczyzn i 16 procent kobiet stwierdziło, że ich objawy uciążliwe problemy z pęcherzem było czynnikiem przy wyborze miejsca pracy lub godzin pracy.

Pierwsze swoje życie na właściwe tory

Jeśli to wszystko brzmi niepokojąco znajomo, wziąć serce. Są rzeczy, które możesz zrobić już teraz, aby zmniejszyć stres i zwiększyć jakość życia:

 • Szukajcie leczenia pęcherza nadreaktywnego. Nie bój się rozmawiać z lekarzem lub poszukać specjalisty. Istnieją sposoby zarządzania symptomy powodując cierpienie i zakłócających ze swoim życiem. Behawioralne zabiegi, takie jak ograniczenie kofeiny i alkoholu, przekwalifikowanie pęcherza, i robi ćwiczenia mięśni miednicy-są często bardzo pomocne. Leki są również dostępne. Kombinacja leków i terapii behawioralnej często działa lepiej niż pojedynczo.

 • Dowiedz się sposobów radzenia sobie ze stresem. Regularne ćwiczenia to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i podnieść na duchu. Spędzać czas z wspierających przyjaciół jest inny, więc nie pozwól, pęcherz nadreaktywny trzymać cię do domu. Biorąc kilka głębokich oddechów lub praktykujących medytacja może złagodzić napięcia psychicznego, i rozciąganie mogą zrelaksować napięte mięśnie.

 • Opracowanie strategii sytuacjach publicznych. Jeśli masz nieprzewidziane wycieki moczu, założyć klocki lub inne produkty chłonne. Istnieje wiele rodzajów dostępnych obecnie na rynku, więc szukamy dobrego dopasowania, komfortu i wygody.

 • Znać znaki ostrzegawcze depresji. Objawy obejmują długotrwałe uczucie smutku lub pustki, utrata zainteresowania rzeczy kiedyś cieszył, beznadziejności, rozdrażnienie, zmęczenie, trudności z koncentracją, zmiany w nawykach jedzenia lub spania, uczucie bezwartościowości, i myśli samobójcze. Do lekarza lub służby zdrowia psychicznego, jeśli wystąpią takie objawy.

 • Porozmawiaj z powrotem do negatywnego myślenia. Gdy myślisz, że potrzebuje iść cały czas jest po prostu coś trzeba żyć, przypomnij sobie, że skuteczne terapie są dostępne. Kiedy myślisz, że jesteś jedyny w tej łodzi, przypomnij sobie, że miliony ludzi w obliczu tego samego problemu.

Główne dania na wynos

 • Stała troska o nadreaktywnego pęcherza może prowadzić do stresu, lęku, wstydu, depresja, lub frustracji.

 • Szukam leczenia pęcherza nadreaktywnego jest najlepszym sposobem na poprawę jakości życia.

 • Jest to także przydatne do opracowania strategii w celu obniżenia stresu, obsługi sytuacji publiczne i wygnaniu negatywnego myślenia.