Cambler

Zawroty głowy

Co to jest zawroty głowy?

Zawroty głowy to uczucie w głowie, lub uczucie, że może zemdleć. Zawroty głowy mogą towarzyszyć nudności i wymioty, pocenie się lub zimnym potem, i zasłabnięcia. Zapasy krwi tlenu do mózgu. Zawroty głowy występuje, gdy we krwi nie jest dotarcie do mózgu dość szybko lub jeśli istnieje deficyt w ilości tlenu we krwi.

Zawroty głowy mogą być spowodowane przez ortostatycznego (spadek ciśnienia krwi po stoisz), głód, choroby i infekcje wspólne, takie jak przeziębienia; hipoglikemii (niski poziom cukru we krwi); odwodnienie; problemy z sercem; lub uczucia niepokoju i paniki. Bardziej poważne przyczyny zawroty obejmują poważne krwawienie, zawał serca i zaburzeń rytmu serca.

Uczucie rzeczy kręci się wokół ciebie, co czujesz się niepewnie lub pozabilansowe jest znany jako zawroty głowy, a wiele osób może opisać ten objaw, jak zawroty głowy. Zawroty głowy jest najczęściej spowodowana chorobą, znanej jako łagodne pozycyjny zawrót głowy, błędnika (zapalenie ucha środkowego), choroba Meniere'a (wewnętrzna choroby ucha, które ma wpływ na równowagę i słuchu), migreny i zmniejszenie przepływu krwi do móżdżku (dolna część mózg, który jest zaangażowany w kontrolę równowagi).

Zawroty głowy i zawroty głowy mogą być oznakami choroby potencjalnie zagrażających życiu, takich jak zawał serca, udar mózgu lub prądem (poważne spadek ciśnienia krwi). Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpią zawroty głowy towarzyszy uczucie bólu w klatce piersiowej, zaburzenia mowy, splątanie i utrata przytomności nawet na chwilę, trudności w oddychaniu, silne bóle brzucha, silne bóle głowy, niekontrolowane krwawienie, nagłe osłabienie lub zdrętwienie po jednej stronie ciała, lub zaburzenia widzenia.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić zawroty głowy?

Zawroty głowy mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o objawy zawroty głowy

PRZYCZYNY

Co powoduje zawroty głowy?

Najczęstsze przyczyny zawrotów głowy m.in. głód, zmęczenie, hipoglikemię (małe stężenie cukru we krwi), lub lęk. Zawroty głowy może być również spowodowane przez choroby neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona i padaczka. Vertigo (postrzeganie ruchu i swoje otoczenie, poruszając się ciebie) jest związane z zaburzeniami w układu przedsionkowego, który reguluje równowagę. Bo twoje uszy są związane z tym systemem, infekcje i choroby uszu, takie jak choroba Meniere'a, może mieć wpływ na poczucie równowagi i chodu. Łagodne pozycyjne zawroty głowy wpływa do ucha wewnętrznego i występuje podczas zmiany pozycji głowy. Błędnika zwykle następuje przeziębieniem lub grypą... Czytaj więcej o przyczyny zawroty głowy

Więcej artykułów