Cambler

Zatrucie jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe

Co to jest zatrucie jadem kiełbasianym jedzenie?

Botulizm jest chorobą wywoływaną przez bakterię naukowej znane jako Clostridium botulinum. Zatrucie jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe występuje, gdy toksyny produkowane przez bakterie jest zużywana w niewłaściwy żywności konserwowanej. Choroba wywoływana jest przez silną neurotoksyny wytworzonej przez bakterię. Przejawia jak skurcze brzucha, podwójne lub niewyraźne widzenie, trudności w oddychaniu, osłabienie mięśni, i innych poważnych dolegliwości. Zatrucie jadem kiełbasianym nie rozprzestrzenia się z człowieka na człowieka.

Zatrucie jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe jest rzadką chorobą w Europie. Około 110 przypadków zatrucia jadem kiełbasianym występują w Europie co roku, a większość występuje u niemowląt (źródło: Pubmed ).

Najczęściej umowa ludzie botulizm jedzenie zatrucie od jedzenia domowych konserw i innych skażonych pokarmów, które mogą zawierać miód, syrop z kukurydzy, pieczone ziemniaki i wędliny lub ryby.

Objawy zatrucia jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe może trwać od jednego do dwóch tygodni, a nawet dłużej. Przebieg choroby różni się u poszczególnych osób. Objawy pojawiają się zwykle 12 do 36 godzin po spożyciu skażonej żywności, i może zawierać paraliż mięśni spowodowane przez bardzo silny toksyny. Zatrucie jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe jest traktowany antytoksyny jadu kiełbasianego i hospitalizacji (Źródło: CDC ).

Zatrucie jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe jest chorobą zagrażającą życiu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli podejrzewasz zatrucie jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe lub jeśli, lub ktoś jesteś z, mają objawy trudności w oddychaniu, ból brzucha lub skurcze, niewyraźne lub podwójne widzenie, osłabienie (utrata siły), paraliż i niemożność poruszania części ciała, wymioty, lub opadające powieki.

OBJAWY

Jakie są objawy zatrucia jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe?

Zatrucie jadem kiełbasianym powoduje szereg objawów związanych z zastosowanymi toksyny botulinowej. Objawy różnią się w dorosłych i dla dzieci.... Czytaj więcej na temat objawów zatrucia jadem kiełbasianym żywności

PRZYCZYNY

Co powoduje zatrucie jadem kiełbasianym żywności?

Clostridium botulinum w glebie i nieoczyszczonej wody. Bakterie tworzyć zarodniki, które utrzymują się w niewłaściwie konserwowane lub żywność w puszkach, w których prowadzą one do obecności bakterii, które wytwarzają toksyny botulinowej. Zatrucie jadem kiełbasianym zatrucie zwykle występuje, gdy toksyna jest spożywana. Spożywanie nawet niewielkich ilości może spowodować poważne zatrucie. Pokarmy najczęściej znane spowodować zatrucie jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe są wędzone lub surowe ryby, wędliny wieprzowe i szynka, miód lub syrop kukurydziany i domowe warzywa w puszkach. Choroby wystąpiły również z oleju parze z czosnkiem i pieczone ziemniaki. U niemowląt, najczęstsze przyczyny to narażenie się na... Czytaj więcej o żywności przyczyn zatrucia jadem kiełbasianym

ZABIEGI

Zatrucie jadem kiełbasianym, jak jedzenie jest traktowane?

Antytoksyny jadu kiełbasianego w postaci wtryskiwanego jest podstawą leczenia zatrucia jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe u dorosłych. Niemowlęta są zazwyczaj traktowane dożylnie immunoglobuliny.... Czytaj więcej o zatrucie jadem kiełbasianym leczenie zatrucia żywności

Więcej artykułów