Cambler

Zarządzanie leki na cukrzycę

Dla wielu osób z cukrzycą, przebywających zdrowe środki mające pełną skrzynkę z lekami i biorąc wiele leków. Każdy lek może być prosty w użyciu przez siebie. Jednak łączenie kilku leków zajmuje szczególną ostrożność. Oto jak uniknąć problemów, które mogą wyniknąć z interakcji leków oraz błędów medycznych.

Mnożąc ryzyko

Chorych na cukrzycę, oznacza, że jesteś na zwiększone ryzyko chorób takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, problemy z nerkami i depresji. Wraz z lekiem na cukrzycę, może podjąć inne leki, aby utrzymać te choroby pod kontrolą. Jeśli masz chorób zdrowotnych niezwiązanych z cukrzycą, takich jak zapalenie stawów lub astma, może trzeba użyć leków do ich leczenia. Może skończyć się podjęciem aż cztery lub więcej rodzajów leków dziennie. Im więcej leków można podjąć, tym większe ryzyko jest dla leków zdarzeń losowych.

Interakcja lek występuje, gdy dwa lub więcej leków reagują ze sobą, aby spowodować nieoczekiwany efekt. Biorąc kilka leków zwiększa szanse szkodliwego oddziaływania. Ponadto, gdy starasz się śledzić kilka pigułek, to wszystko zbyt łatwo popełnić błąd. Może pominięcia dawki leku, mylić jedną tabletkę na inną, lub wziąć pigułki w niewłaściwym czasie.

Dawka ostrożności

Dzięki współpracy z lekarzem, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich problemów. Te wskazówki mogą pomóc:

  • Bądź na bieżąco. Wiedzieć, co każdego z leków jest i jak należy go stosować. Zapytaj w góry, co robić w przypadku wystąpienia problemów.

  • Powiedz każdej z placówek służby zdrowia na temat leków, które bierzesz. M.in. leki bez recepty, jak również witaminy, suplementy i produkty ziołowe, ponieważ te mogą spowodować nieoczekiwane skutki uboczne. Przygotuj listę w tym imię i nazwisko każdego leku, celu, siły, dawkowania i instrukcji stosowania.

  • Przejrzyj listę okresowo z lekarzem. Zapytaj, czy możesz być w stanie przerwać niektóre leki lub zastąpić je bardziej skutecznych rozwiązań.

  • Niech Twój lekarz wiem, czy rozwijać działania niepożądane. Również poinformować dostawcę, jeśli masz problemy następujące leki harmonogramu-on lub ona może być w stanie pomóc.

  • Porozmawiać z lekarzem przed przerwaniem jakiegokolwiek przepisanych leków, a przed rozpoczęciem każdego nowego leku bez recepty lub suplementu. Zapytać, czy to jest bezpieczne, aby połączyć produkt z lekiem na receptę.

  • Tworzenie listy kontrolnej dla oznakowania dół każdej dawki leku, jak go zabrać. Lub użyj Bunkier z komorami, które organizują swoje tabletki na dzień i godzinę.

Aby ułatwić Państwu cukrzycy zarządzanie, lekarze stosują uzgodnione standardy kliniczne, które obejmują stosowanie leków. W ścisłej współpracy z zespołem opieki zdrowotnej sprawia, że ​​skuteczne stosowanie tych praktyk klinicznych znacznie łatwiejsze. Przy odrobinie planowania i pomocy lekarzem, będziesz miał receptę na bezpieczniejszego stosowania leków.