Cambler

Zapytaj lekarza: uwięziony nerwów

Pytanie:

Co jest w pułapce nerwów? Jak to się dzieje?

Odpowiedź:

Termin "uwięziona nerwów" odnosi się do chorób, w których nerw sprężony lub ściśniętej. To powoduje ból, drętwienie, osłabienie lub inne objawy. Istnieje wiele stron i przyczyny ucisku nerwu, w tym:

  • Tarczowe z tyłu lub szyi - kręgosłup może wybrzuszać i łza, naciskając na nerwy podczas ich podróży do iz rdzenia kręgowego; rwa kulszowa jest częstym przykładem "uwięzionego nerwu", które mogą być z powodu dyskopatii.

  • Arthritis w przegubie - mediana nerwów przechodzi przez zespół cieśni nadgarstka, na małej przestrzeni na przegubie, który jest łatwo prasowany przez obrzęk stawów.

  • Tkanki powiększone - wzrost węzła chłonnego, ropnia (infekcji) lub guza może skompresować pobliżu nerwów.

  • Szkoda - nerw może być skompresowany przez obrzęk, złamania lub krwawienia po urazie, po prostu opierając się na łokciach może skompresować nerw łokciowy, że porusza się tuż pod skórą.

Po przejrzeniu objawy i wykonywania fizycznego egzamin, lekarz często może powiedzieć, który nerw jest skompresowany. Kilka badań, takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), choroby płyty, może być konieczne w celu potwierdzenia położenia uwięźnięcia nerwu i konkretnej przyczyny.

Leczenie uwięziony nerwu zależy od przyczyny. To może być tak proste, jak sobie szyny na nadgarstek na zespół cieśni nadgarstka, czy nie, opierając się na łokciach. Leki, takie jak leki przeciwzapalne dla zapalenia stawów, mogą poprawić objawy ucisku nerwu. Jednakże, operacja może być zalecana dla jeśli te inne środki nie są skuteczne.