Cambler

Zaprzyjaźnij się z lekarstw

Leki na receptę są bardziej wydajne i korzystne niż kiedykolwiek. Jedna mała tabletka może komuś pomóc uniknąć śmiertelnego udaru mózgu lub zawał serca poprzez kontrolowanie ciśnienia krwi, drugi może prowadzić osoba z cukrzycą od konieczności podawania insuliny codziennych zdjęć lub skorzystać insuliny wziewnej, jeszcze inni może zmniejszyć lęk - myśli samobójcze lub macierzystych.

Jednak, według Europejskiego Stowarzyszenia Serca (AHA), problemem numer jeden w leczeniu chorób dziś jest awaria ludzi wziąć leki na receptę, w pełnym zakresie, bez względu na wiek. AHA mówi 12 procent ludzi nie biorą ich recepty. Kolejne 12 procent nie ma nawet wypełnić je. I 10 procent hospitalizacji, ponieważ pacjenci nie przyjmują prawidłowo swoje leki na receptę.

Motywacja jest kluczem. Decyzja o tym, czy przyjąć lek ostatecznie przebywa z pacjentem. Bez względu na to, jak dobry zespół lekarza i farmaceuty, to do pacjenta do uznania wartości leku.

Profil sukcesu

Te wskazówki mogą pomóc odnieść sukces w leki schematów:

  • Dowiedz się, dlaczego potrzebujesz leków i co on może zrobić dla Ciebie. Ludzie, którzy rozumieją, dlaczego robią coś o wiele bardziej prawdopodobne, aby po drodze z nim. Z migrenowy ból głowy, nie musisz szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego należy wziąć lek przeciwbólowy na receptę. Ale co, jeśli lekarz mówi, być może trzeba brać leki kontrolować wysokie ciśnienie krwi do końca życia? Nie możesz czuć się inaczej, gdy pigułki, więc bardzo ważne jest dowiedzieć się, dlaczego są potrzebne i jak można je chronić jakość życia. Negatywne wzmocnienie motywuje niektórych ludzi, na przykład przypomnieć sobie można lekko osłabiający udar za 10 lat, jeśli nie wziąć leki obniżające poziom cholesterolu dziś. Dla innych, pozytywne wzmocnienie działa najlepiej. Tak wiele osób pracuje w kierunku przejścia na emeryturę, i chcą być zdrowe w tych latach. Robią swoje inwestycje 10, 20 czy 30 lat wcześniej przez kontrolowanie osteoporozę, wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu.

  • Zaangażować się w ochronę zdrowia. Gdy ich pracownicy służby zdrowia pisać recepty, pacjenci proaktywne nie zaakceptować lub odrzucić je w wartości nominalnej. Zadają pytania lekarzy i ich farmaceutów, iść do domu i przeczytać o ich choroby i leczenia, a następnie zadać jakieś pytania, które przychodzą do głowy. Wszelkie pytania jest uczciwa gra - czy to na temat skutków ubocznych, uzależnienia lub potencjalnego zakłócenia, lub styl życia, jak i dlaczego należy wziąć lekarstwo. Farmaceuci są gotowi do pomocy, gdy pacjenci pytania o ich lekarstwa inny sposób być aktywne: miesiąc lub dwa po uruchomieniu na leki na nadciśnienie, na przykład, można uzyskać w lokalnej aptece, by sprawdzić ciśnienie krwi.

  • Dowiedz się odpowiednią drogę do podjęcia leczenia. Jeśli lek należy przyjmować na czczo, na przykład, lub jeśli należy wziąć trzy razy dziennie przez siedem dni, to może być bardzo ważne, aby stosować się do tych instrukcji zarówno dla bezpieczeństwa i powodów zdrowotnych.

  • Zdobądź umiejętności i wsparcie konieczne do przyklejania się z harmonogramami dawkowania. Rozważyć poproszenie członka rodziny lub przyjaciela, aby pamiętać, aby zabrać południa pigułkę. Lub korzystania z pomocy i porady farmaceuty lub służby zdrowia. Eksperci ci mogą również sugerować wiele narzędzi, które pomogą Ci utrzymać się na harmonogramie. Oto kilka: beepers że zgaśnie, gdy nadszedł czas, aby wziąć lekarstwa; zegarki z alarmami; Fiolki na receptę, których czapki sygnał dźwiękowy w określonym czasie, oraz plastikowe pudełka, w którym można uporządkować leki w zależności od dnia tygodnia i pory dnia.

  • Znajdź sposób, aby pasowały do leków do swoich codziennych zajęć. Przywiąż go do czegoś, co robisz na co dzień, takich jak mycie zębów lub oglądania ulubionego programu telewizyjnego. Sprawdź, rutynowych działań aby pamiętać o zażyciu lekarstw.

  • Zobacz leki jako coś pozytywnego robisz dla siebie. Badania wykazały, że lek zmniejsza czynniki ryzyka i objawy gdy podjęte zgodnie z zaleceniami lekarza.

  • Nie przerwał swoje leki bez konsultacji swojemu lekarzowi. Nagle zatrzymanie stosowania leku mogą mieć poważne konsekwencje. Na przykład, nagle dzieje się niektóre leki ciśnienie krwi może spowodować ostre podwyższenie ciśnienia krwi, co w rzadkich przypadkach może doprowadzić do udaru mózgu lub zawał serca.

Ludzie dają różnego rodzaju błędnych powodów przedwcześnie schodzili reżim lekarstw. Niektóre przystanek bo zaczynają uczucie silniejsze i zdrowsze - ale czuje się lepiej, może być bardzo powód, aby pozostać na lek, a nie, aby je przerwać. A może uważają, lek jest bez skutku - podczas gdy w rzeczywistości, muszą zgłosić się na kilka tygodni lub miesięcy, w celu złagodzenia objawów. Jeszcze inni zatrzymać z powodu zbyt skomplikowanych schematów leczenia lub niepokojące i nieprzyjemne skutki uboczne, albo dlatego, że nie może sobie pozwolić na leki.

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem na temat któregokolwiek z tych problemów. Często lekarz może przejść do innego leku, który nie powoduje takie same skutki uboczne lub mniej drogich leków, które pracują. I niektórych leków, działania niepożądane zwykle ustępują kilka tygodni po rozpoczęciu na nich.