Cambler

Zapalenie oskrzeli

Czym jest zapalenie oskrzeli?

Zapalenie oskrzeli jest zapalenie dróg oddechowych prowadzące do płuc (oskrzeli), powodując zatory, produkcji śluzu i duszność. Istnieją dwa rodzaje zapalenia oskrzeli: ostre (krótkoterminowe) i przewlekłą (długoterminowe). Przewlekłe zapalenie oskrzeli to rodzaj przewlekłej obturacyjnej choroby płuc ( COPD ).

Oskrzeli jest powszechne zaburzenia oddychania w Europie. Niemowlęta, małe dzieci i osoby starsze mają zwiększone ryzyko zachorowania na ostre zapalenie oskrzeli, podczas gdy palacze i osoby powyżej 45 roku życia są najbardziej narażone na rozwój przewlekłego zapalenia oskrzeli. Kobiety są dwukrotnie częściej niż mężczyźni, aby rozwija się przewlekłe zapalenie oskrzeli (Źródło: CDC ).

Palenia jest najczęstszą przyczyną przewlekłego zapalenia oskrzeli i może również prowadzić do ostrego zapalenia oskrzeli. Główną przyczyną ostrego zapalenia oskrzeli jest wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych. Wcześniej istniejącej choroby płuc, takie jak astma, może zwiększyć ryzyko wystąpienia zapalenia oskrzeli, a narażenie na zanieczyszczenia powietrza, bierne palenie, i alergii może zwiększyć jego nasilenia.

Charakterystycznym objawem zapalenia oskrzeli kaszel jest przepełniona, na zapalenie oskrzeli, które należy uwzględnić przewlekłe, musi trwać dłużej niż trzy miesiące. Leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli zawiera środki rozszerzające oskrzela, leki przeciwzapalne i fizjoterapię klatki piersiowej poluzowanie śluzu w płucach. Leczenie ostrego zapalenia oskrzeli obejmuje unikanie dymu papierosowego, picie dużej ilości płynów, odpowiedniego odpoczynku, biorąc aspirynę lub paracetamol, a przy użyciu nawilżacza. Zdrowy styl życia, w tym praktyki dobrego mycia rąk, aby zapobiec infekcji, dużo odpoczynku, oraz powstrzymanie się od palenia, może zmniejszyć ryzyko zapalenia oskrzeli.

Nieleczone zapalenie oskrzeli może być związane z poważnymi lub nawet zagrażające życiu objawy. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz poważne trudności z oddychaniem, które mogą towarzyszyć blade lub sine usta, szybkie bicie serca, pocenie się i niepokój.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na zapalenie oskrzeli, ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy zapalenia oskrzeli?

Zapalenie oskrzeli powoduje zapalenie oskrzeli, powodując świszczący oddech, kaszel ze śluzem, i inne objawy. W zależności od tego, czy masz ostre lub przewlekłe zapalenie oskrzeli, objawy mogą być krótkotrwałe i ustępują w czasie.... Czytaj więcej na temat objawów zapalenia oskrzeli

PRZYCZYNY

Co powoduje zapalenie oskrzeli?

Zapalenie oskrzeli w drogach oddechowych co prowadzi do płuc (oskrzeli), powodując zatory, nadmiaru śluzu i duszność. Istnieją dwa rodzaje zapalenia oskrzeli: ostre (krótkoterminowe) i przewlekłe (długotrwałe). Przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozedmę płuc, jak jest typu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc ( POChP ).... Więcej o przyczynach oskrzeli

ZABIEGI

Jak jest zapalenie oskrzeli leczonych?

Leczenie zapalenia oskrzeli rozpoczyna poszukiwania opieki medycznej z lekarzem. Celem leczenia jest zmniejszenie stanu zapalnego i zatorów oraz poprawy oddychania. Oskrzeli nie jest zwykle leczone antybiotykami, ponieważ rzadko wywołane infekcją bakteryjną. Najczęstszymi przyczynami są palenie, w przypadku przewlekłego zapalenia oskrzeli i infekcje wirusowe, w przypadku ostrego zapalenia oskrzeli.... Czytaj więcej o terapii zapalenia oskrzeli

Zobacz także:

Więcej artykułów