Cambler

Zapach ciała

Co to jest zapach ciała?

Zapach ciała jest każda silna lub nietypowe zapach związany z korpusem. Sporadyczne zaburzenia zapach ciała może być chwilowy efekt zmian metabolicznych, takich jak owocowy oddech w cukrzycowej kwasicy ketonowej, ale zdecydowanie najczęstszą przyczyną nieprawidłowej zapach ciała jest nadmierne pocenie (nadczynność gruczołów potowych).

Pocenie się, lub spocony, jest konieczne, aby ochłodzić organizm i jest wywołane przez wysokie temperatury, wykonywania lub wysiłku fizycznego lub jako stres reakcji na nerwowość, strach, wstyd i gniew. Płyn z pocenie w połączeniu z bakterii skórnych produkują znajomy zapach rozpoznawany jako zapach ciała.

Dwa rodzaje nadpotliwości obejmują podstawowy lub ogniskowej nadmierne pocenie się, w których ręce, nogi i pachy potu nadmiernie, a wtórne nadmierne pocenie się, w którym można potu na całym ciele lub w jednym obszarze oprócz twoich stóp, dłoni lub pach. Wtórne potliwość spowodowane innymi chorobami, takimi jak zaburzenia lękowe, raka, cukrzycy, tarczycy (nadczynność tarczycy), choroby płuc, guza chromochłonnego guza (związany z nadciśnieniem), gruźlicy (poważne zakażenie wpływu na płuca i inne narządy) lub inne infekcje.

Nadmierne pocenie się i zapach ciała są rzadko choroby awaryjne.

Jeśli twój zapach ciała jest trwała lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z zapachem ciała?

Zapach ciała mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ hormonalny może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy zapach ciała

PRZYCZYNY

Co powoduje, że zapach ciała?

Od czasu do czasu, nienormalny zapach ciała może być efektem zmian metabolicznych, takich jak owocowy oddech w cukrzycowej kwasicy ketonowej lub zmian w chemii ciała w wątrobie lub niewydolności nerek. Jednak nietypowy zapach ciała jest zwykle spowodowane przez nadmierne pocenie się (nadmierne, nieprawidłowe pocenie się). Podstawowym nadmierna potliwość (dotyczy wyłącznie rąk, stóp i pach) nie ma stwierdzonej przyczyny, ale może być genetyczne. Wtórne potliwość spowodowane innymi chorobami, takimi jak zaburzenia akromegalii (rozpoznawane przez utrzymujący się wzrost w rękach i twarzy, stóp), niepokój, zaburzenia raka, niektóre leki, zaburzenia glukoza (cukier) sterowania, pheochromocytoma (nowotwór związany z nadciśnieniem ), substancją... Czytaj więcej na temat przyczyn nieprzyjemnego zapachu ciała

Więcej artykułów