Cambler

Zanokcica

Co to jest zanokcica?

Whitlow jest bolesne zakażenie na palcach spowodowane przez wirus herpes simplex. Wiadomo również opryszczkowego whitlow.

Istnieją dwa typy wirusa herpes simplex typu 1 i typu 2,-a oba mogą powodować opryszczkową Whitlow. Zanokcica może wystąpić, gdy uszkodzony skórę na palec jest w bezpośrednim kontakcie z płynami ustrojowymi zakażonych wirusem herpes simplex. Te płyny ustrojowe mogą pochodzić od ciebie lub kogoś innego.

Zanokcica może spowodować ból, swędzenie, zaczerwienienie lub obrzęk na palcach. Twoje palce mogą również rozwijać małe pęcherze. Zanokcica może towarzyszyć bardziej ogólnych objawów, takich jak gorączka, powiększone węzły chłonne lub czerwonej smugi na rękach lub ramionach. Objawy te mogą wskazywać na poważną infekcję.

Whitlow często ustępuje bez leczenia w ciągu dwóch do trzech tygodni. Jednak Twój lekarz może przepisać leki, aby zmniejszyć objawy, takie jak ból i swędzenie. Jeśli występują częste lub ciężkie przypadki whitlow, dostawca opieka zdrowotna może przepisać lek przeciwwirusowy, aby zapobiec lub ograniczyć dotkliwość przyszłych infekcji.

Whitlow rzadko wiąże się z ciężką chorobą medycznej. Jednakże, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) Jeśli Twój whitlow, lub że ktoś jesteś z, jest związane z wysoką gorączką (powyżej 101 stopni Celsjusza), dezorientacja, utrata przytomności lub nawet na krótką chwilę.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli whitlow jest trwała, nawracające lub powoduje ci troskę.

OBJAWY

Jakie są objawy whitlow?

Objawy whitlow przede wszystkim wpływa na palce, ale inne objawy ogólne ciała mogą towarzyszyć objawy palców i może wskazywać na poważną infekcję.... Czytaj więcej o whitlow objawów

PRZYCZYNY

Co powoduje whitlow?

Whitlow jest spowodowana przez infekcję wirusem Herpes simplex (HSV). Istnieją dwa rodzaje wirusa opryszczki pospolitej: HSV-1 i HSV-2. HSV-1 jest bardziej powszechne i często zamówienia w okresie dzieciństwa. To jest zwykle związane z opryszczka i pęcherze na wargach, ust lub twarzy. HSV-2 jest nieco mniej powszechne. To jest przede wszystkim drogą płciową i zwykle powoduje owrzodzenia w okolicy narządów płciowych. Jednak oba rodzaje mogą występować w każdym miejscu.... Czytaj więcej o whitlow przyczyn

ZABIEGI

Jak whitlow leczyć?

W wielu przypadkach, whitlow zakażenie uleczy bez leczenia po dwóch do trzech tygodni. Chociaż nie ma leczenia, które wyeliminuje wirusa opryszczki pospolitej od ciała, Twój lekarz może zalecić leki w celu poprawy objawów whitlow.... Czytaj więcej o whitlow zabiegów

Więcej artykułów