Cambler

Zanik mięśni

Co to jest zanik mięśni?

Zanik mięśni, lub zanik mięśni, wynika z utraty tkanki mięśniowej. Niewielki lub żaden wysiłek fizyczny i siedzący tryb życia są najczęstsze przyczyny zaniku mięśni, w tym przypadku o nazwie użycia zanik. Inne częste przyczyny nieużywania atrofii obejmują choroby medycznych, które zmniejszają mobilność, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów (przewlekłe choroby autoimmunologiczne charakteryzuje się zapaleniem stawów lub chorobą zwyrodnieniową stawów () przerzedzenie i osłabienie kości) i urazów, np. złamania kości i oparzeń. Proces starzenia się często prowadzi do spowolnienia, ale zanik mięśni progresywny.

Atrofia mięśni spowodowana przez zaburzenie nerwu nazywa neurogenne zaniki. Typowe przyczyny to choroby nerwowo-mięśniowe, takie jak rdzeniowego zaniku kręgowego, stwardnienie rozsiane (choroba, która wpływa na mózg i rdzeń kręgowy, powodując osłabienie, koordynacji, trudności równowagi i innych problemów), stwardnienie zanikowe boczne (ALS, znane również jako choroba Lou Gehriga; nerwowo-mięśniowej poważna choroba która powoduje osłabienie mięśni i niepełnosprawności) lub zespół Guillain-Barre (autoimmunologiczne zaburzenia nerwowe). Neuropatia cukrzycowa, uszkodzenia nerwu związane z cukrzycą mogą także prowadzić do zaniku mięśni.

W niektórych przypadkach, zanik mięśni może być objawem poważnego niedożywienia lub chorób mięśni związanych z alkoholem. Obrażenia lub urazu nerwowego w wyniku urazu rdzenia kręgowego, udaru lub oparzeń może prowadzić do zaniku mięśni. W zależności od przyczyny, atrofia może występować w jednej mięśnia, grupy mięśni, lub do całego ciała i może być towarzyszy ból, drętwienie lub pęcznienie, a także innych typów objawów nerwowo-mięśniowe lub skóry.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) czy osłabienie mięśni jest nagłe i towarzyszą poważne objawy, takie nagłe zmiany widzenia, utrata przytomności, nawet na krótką chwilę, czy paraliż lub niezdolność do poruszania części ciała, ponieważ mogą one być objawem udaru mózgu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na zanik mięśni, ale łagodne objawy nawracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić zanik mięśni?

Zanik mięśni mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na mięśnie może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy zanik mięśni

PRZYCZYNY

Co powoduje zanik mięśni?

Zanik mięśni może wynikać z braku ruchu i używania mięśni, w tym przypadku jest to o nazwie użycia zanik. Przyczyny to siedzący tryb życia, jest przykuty do łóżka, urazy, choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnym zapaleniu stawów (przewlekłe choroby autoimmunologiczne zapalenie stawów charakteryzuje). Inny typ jest neurogenne zaniki mięśniowe atrofii, co jest zanik mięśni z powodu problemu nerwów, takie jak, neuropatia i choroby nerwowo-mięśniowej.... Więcej o przyczynach atrofii mięśni