Cambler

Błędów refrakcji u dzieci

Co jest normalne widzenie?

Aby lepiej zrozumieć, jak niektóre problemy mogą mieć wpływ na widzenie dziecka, ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób następuje normalne widzenie. Dla dzieci z normalnym wzrokiem, ma miejsce następująca sekwencja:

Ilustracją przedstawiającą normalne widzenie

 1. Światła wpada do oka przez rogówkę, klarownego, w kształcie kopuły, która obejmuje powierzchnię przednią część oka.

 2. W rogówce, światło przechodzi przez źrenicę. Ilość światła przechodzącego przez reguluje tęczówki lub kolorowej części oka.

 3. Stamtąd, po czym uderza w światło obiektywu, przejrzystej struktury wewnątrz oka, które skupia promienie świetlne na siatkówce.

 4. Następnie przechodzi przez ciała szklistego, przezroczystego, galaretowatej substancji, która wypełnia środek oka i pomaga utrzymać cały oka kształt.

 5. Wreszcie dociera do siatkówki, światłoczułej warstwy nerwowych, które linie tylnej części oka, w którym obraz jest odwrócony.

 6. Nerw wzrokowy przenosi sygnały światła, ciemności i kolory na powierzchni mózgu (kora wzrokowa), który gromadzi sygnały do ​​zdjęć (Nasza wizja).

Jakie błędy refrakcji?

Oto najczęstsze błędy refrakcji, z których wszystkie mają wpływ na wzrok i może wymagać soczewki korekcyjne do korekty lub poprawy:

 • astygmatyzm
  Astygmatyzm jest chorobą, w której nieprawidłowej krzywizny rogówki może spowodować dwa punkty ogniskowe spadać w dwóch różnych miejscach - co przedmioty z bliska i na odległość wydaje się rozmyte. Astigmatisms może powodować zmęczenie oczu i może być łączony z krótkowzroczności i dalekowzroczności. Astygmatyzm może rozpocząć się w dzieciństwie lub w wieku dorosłym. Niektóre objawy to bóle głowy, zmęczenie oczu i / lub zmęczenie. Tarcie oczu, brak zainteresowania szkoły, oraz trudności w czytaniu są często obserwowane u dzieci z astygmatyzmem. W zależności od stopnia, może być wymagana okularów lub soczewek kontaktowych.

Ilustracją przedstawiającą astygmatyzm

 • nadwzroczność
  Powszechnie znany jako dalekowzroczności, nadwzroczność jest błąd refrakcji, w której obraz odległych obiektów staje się koncentruje za siatkówką, albo dlatego, że oś gałki ocznej jest zbyt krótki, albo dlatego, że moc refrakcji oka jest zbyt słaby. Ta choroba sprawia, że bliskie obiekty wydają nieostre i może powodować bóle głowy, zmęczenie oczu i / lub zmęczenie. Mrużenie i tarcie oczu, brak zainteresowania w szkole, trudności w czytaniu i często u dzieci z nadwzroczności. Ta choroba jest często u dzieci.

Ilustracją przedstawiającą nadwzroczność

Okulary lub soczewki kontaktowe mogą pomóc poprawić lub ulepszyć nadwzroczność poprzez dostosowanie mocy koncentrując siatkówki.

Ilustracją przedstawiającą nadwzroczność sprostowanie

 • krótkowzroczność

  Powszechnie znany jako krótkowzroczność, krótkowzroczność (naprzeciwko nadwzroczności) jest chorobą, w której obraz odległych obiektów zostaje koncentruje się przed siatkówką, albo dlatego, że oś gałki ocznej jest zbyt długi, lub dlatego, że moc refrakcji oka jest zbyt silny. Krótkowzroczność jest najczęściej refrakcji u dzieci. Ta choroba sprawia, że odległe obiekty wydają się nieostre i może powodować bóle głowy i / lub zmęczenie oczu. Można zauważyć, że dziecko trzyma książki zbyt blisko jego / jej twarz i pisania z jego / jej głowie bardzo blisko stołu.

  Okulary lub soczewki kontaktowe mogą pomóc poprawić lub ulepszyć krótkowzroczność regulując moc ostrości do siatkówki.

Co powoduje, że błędy refrakcji?

Błędów refrakcji (krótkowzroczność i nadwzroczności) okazały się gromadzić w rodzinach. Obserwowano Różnorodność wzorów dziedziczenia w tym dominującej (jeden gen przechodzi od rodzica z refrakcji do dziecka), recesywny (spowodowane przez dwa geny, jeden odziedziczony od każdego rodzica, który może / nie może mieć współczynnik błędu), a wieloczynnikowa (zestaw genów i środowiska). Błędy refrakcji są obecne w wielu wad genetycznych, takich jak zespół Marfana i zespół Downa.