Cambler

Warunki leki, które trzeba znać

ludzie traktują wielu swoich codziennych samych problemów zdrowotnych poprzez over-the-counter (OTC) leków. Aby bezpiecznie korzystać z leków, należy najpierw przeczytać, zrozumieć i postępować zgodnie z instrukcjami. Wiele słów na etykietach leków może być trudne do zrozumienia. Skorzystaj z tego przewodnika wspólnych terminów używanych na etykietach OTC, które pomogą Ci wybrać i stosować leki prawidłowo.

Składniki aktywne. Składniki, które traktują lub objawy leczyć.

Ostra. Ból lub objawy, które przychodzą na szybko i trwają krótko.

Działanie niepożądane Każda nieoczekiwana zła reakcja na normalnej dawki leku;. Efekt uboczny.

Przeciwbólowe. Lek, który łagodzi bolesne objawy, szczególnie bóle głowy, bóle mięśni i sztywność. Większość leków przeciwbólowych bez recepty także zmniejszyć gorączkę. Niektóre środki przeciwbólowe są stosowane na skórę w celu złagodzenia bólu mięśni.

. Anafilaksja Ciężkie czułość reakcji na coś, lub może być uczulony na, jak użądlenia pszczół, żywność, w tym groch, orzeszki ziemne lub orzechy lub leku. Objawy mogą obejmować wysypkę, obrzęk, trudności w oddychaniu i drgawki.

Przeciwhistaminowy. Lek, który pomaga zmniejszyć objawy alergii poprzez blokowanie działania histaminy. Histamina jest substancją w organizmie, które mogą powodować katar, przekrwienie, kichanie, czerwone oczy i swędzenie.

Przewlekłe. Choroby lub objawy, które trwają długo lub utrzymują się dzieje.

Przeciwwskazaniem. Choroba, która sprawia, że masz konkretny lek lub leczenie niewskazane lub niebezpieczne. Na przykład, nie należy przyjmować leki obkurczające błonę śluzową, jeśli masz niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi.

Oddziaływanie leków. Gdy dwa lub więcej leków, wzięte razem, powodując niepożądaną reakcję lub jeden zakłóca działanie innego leku. Drug-food/beverage wynikają z interakcji leków reagujących z żywności lub napojów. Na przykład, łączenie alkoholu z niektórymi lekami może spowodować uczucie zmęczenia lub spowolnić swoje reakcje.

Data ważności. Przed tą datą, można oczekiwać, że lek zachowuje swoją pełną wytrzymałość i bezpieczeństwo. Należy wyrzucić lek, który jest poza jego daty ważności.

Hipoalergiczne. Lek zawiera możliwie najmniej alergenów w celu zmniejszenia ryzyka reakcji alergicznych.

Składniki nieaktywne Każda część medycyny, która nie pomaga w uzdrowieniu;. Np. dodatkiem koloru lub smaku w medycynie.

Nonsedating. Lekiem, który nie pozwoli Ci spać.

Miejscowego. Leki, które są stosowane na skórę lub włosy, lub wszędzie tam, gdzie są objawy.

Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą na temat leków przyjmowanych. Gdy lekarz przepisze nowy lek, omówić wszystkie leki bez recepty i na receptę, suplementy diety, witaminy, botanicznych, minerały i zioła leku, jak również jesz. Należy zapytać farmaceutę, na ulotce każdego leku na receptę można podjąć. Ulotka zawiera więcej informacji na temat potencjalnych interakcji.

Przed przyjęciem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty na następujące pytania:

  • Czy mogę wziąć go z innymi lekami?

  • Należy unikać niektórych pokarmów, napojów lub innych produktów?

  • Jakie są możliwe objawy interakcji powinienem wiedzieć?

  • Jak będzie działał w moim organizmie narkotyków?

  • Jest tam więcej informacji o leku dostępne lub mojej choroby (w Internecie lub w literaturze medycznej i zdrowia)?

Należy pamiętać, że inne leki OTC mogą zawierać tę samą substancję czynną. Jeśli pacjent stosuje więcej niż jeden lek OTC, zwrócić uwagę na aktywnych składników stosowanych w produktach, aby nie podejmować zbyt wiele konkretnego składnika. W pewnych okolicznościach - na przykład, jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią - należy skonsultować się z lekarzem przed zażyciem jakiegokolwiek leku. Ponadto, upewnij się, że wiesz, jakie składniki są zawarte w lekach przyjmowanych. Może to pomoże Ci uniknąć ewentualnych reakcji alergicznych.