Cambler

Zakłócenia wizji

Co to jest zakłócenie wizji?

Zniekształceń wizja jest każdy rodzaj nerek w zdolność widzenia. W oku znajduje się wiele elementów, które działają razem z układu nerwowego i mięśni oka, aby stworzyć wizję. Światła przepływa przez rogówkę i źrenicy świecie (ocznej) na soczewkę jest rzutowany na siatkówce w tylnej stronie oka. Siatkówki przetwarza światło na impulsy elektryczne, które mogą być przenoszone przez nerw wzrokowy do mózgu. Oczy są chronione przez kości oczodołu i przenieść poprzez działania mięśni oka, które są kontrolowane przez nerwy.

Istnieje wiele różnych rodzajów zniekształceń wizji, które mogą wpływać na jednym lub obu oczach, a występują w części lub całości swojego pola widzenia. Rodzaje zniekształceń wizji to:

 • Ślepota

 • Ślepe plamy lub czarne plamy

 • Rozmyte lub słabe widzenie

 • Zniekształcenia kształtów (np. gdy proste linie są faliste)

 • Podwójne widzenie

 • Błyski światła

 • Pływające

 • Aureole

 • Upośledzona percepcja głębi

 • Utrata widzenia obwodowego

 • Słabe nocne widzenie

 • Wrażliwość na światło

Różnorodność łagodne do poważnych chorób, zaburzeń i chorób pochodzących z oczu, głowy, lub gdzie indziej w organizmie może prowadzić do zakłócenia wzroku. Zniekształcenia wizyjny może być również wynikiem infekcji, stanu zapalnego, urazu, nowotworu (raka) i innych nienormalnych procesów, w tym urazie głowy, zapalenie tętnicy skroniowej, udaru mózgu i niektórych leków. W zależności od przyczyny, zniekształcenie wizyjny może być tymczasowe, przerywany, długotrwałe lub stałe.

Najczęstsze przyczyny zakłócenia wzroku są błędy refrakcji, takich jak krótkowzroczność i dalekowzroczność, które są typy niewyraźne widzenie spowodowane nieregularnym kształcie rogówki. Ludzie wydają się być urodzony z błędów refrakcji lub rozwoju ich przez proces starzenia. Jeśli wystąpi niewyraźne widzenie na albo blisko, czy daleko obiektów, ważne jest, aby odwiedzić licencjonowanym lekarzem w celu omówienia możliwości leczenia. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje, że 11 milionów osób w wieku 12 i starszych w Europie może poprawić swoją wizję z załamania korekcji błędów (Źródło: CDC ).

Pewne rodzaje zakłóceń wizyjnego może wskazywać poważne choroby lub awaryjne chorobowy, który może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Choroby oka się m.in. jaskry, uszkodzenia oczu i odwarstwienie siatkówki. Zniekształcenia wizyjny może również powodować poważne choroby pochodzących poza okiem, takich jak poważnego urazu głowy, przejściowy atak niedokrwienny (TIA), udar, krwotok w mózgu (krwawienia) i padaczki.

W niektórych przypadkach, przyczyny leżące u podstaw zakłócenia wzroku może być przyczyną poważnych powikłań, w tym trwałej ślepoty. Szukajcie szybkiego i regularnego okulisty w całym swoim życiu, aby zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań chorób, które wpływają na oczy i jak najlepiej zachować swoją wizję.

Zniekształceń wizja może być również spowodowane przez bardzo poważne lub zagrażające życiu choroby i choroby, takie jak uraz głowy, guz mózgu, psychozy, spożyciu toksycznych roślin, lub udaru. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś, kogo są, doznał urazu głowy lub wystąpienia objawów tych chorób, w tym nagłej zmiany widzenia lub zniekształcenia, nagły, silny ból głowy, sztywność karku, zagubienia lub dezorientacji, niewyraźna mowa, niemożność poruszania się części ciała, omdlenia, lub halucynacje.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić zakłócenia wzroku?

Mogą wystąpić inne objawy, które wpływają na wzrok, oprócz zakłócenia wizji. Objawy te będą się zmieniać w zależności od przyczyny. Na przykład, mogą wystąpić bóle oczu i czerwone oczy w ostrej jaskry zamkniętego kąta, spowodowane przez szybko rosnące ciśnienie w oku. Objawy zakażenia oka mogą obejmować zakłócenia wzroku towarzyszy wydzielina z oka, zaczerwienienie oka i obrzęk powiek. Objawy raka oka może obejmować rozmyte widzenie, rosnące ciemne plamy na tęczówce i zmianę położenia gałki ocznej.... Czytaj więcej o wizji objawów zniekształceń

PRZYCZYNY

Co powoduje zakłócenia wzroku?

Zniekształceń wizja może być z powodu problemów lub chorób samego oka, jak również zaburzeń neurologicznych i autoimmunologicznych.... Czytaj więcej o wzroku, powoduje zakłócenie

Więcej artykułów