Cambler

Giardia zakażenia: zabiegi

Jak jest infekcja Giardia leczyć?

Leczenie rozpoczyna się od zakażenia Giardia poszukiwania opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy masz lamblie, Twój lekarz poprosi o dostarczenie próbek kału do badań laboratoryjnych.

Antybiotykoterapia jest podstawą leczenia zakażenia Giardia i jest bardzo skuteczny. Ważne jest, aby przestrzegać planu leczenia dla Giardia dokładnie i podjąć wszystkie antybiotyki zgodnie z instrukcją, aby uniknąć ponownego zakażenia lub nawrotu.

Antybiotyk leków, które są skuteczne w leczeniu zakażeń Giardia obejmują:

  • Metronidazol (Flagyl)
  • Nitazoksanid (Alinia)
  • Tinidazol (Tindamax)

Jeśli masz biegunkę i wymioty, uzupełnianie płynów i elektrolitów jest również elementem skutecznego leczenia.

Co można zrobić, aby poprawić swoje zakażenie Giardia

Oprócz po instrukcje lekarzem i biorąc wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza, można przyspieszyć odzyskiwanie przez:

  • Zapewnienie odpowiedniego nawodnienia przez picie dużej ilości wody i elektrolitów w roztworach
  • Dużo odpoczynku

Jeśli masz zakażenie Giardia, ważne jest, aby praktyki higieny w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się infekcji do tych, którzy mają bliski kontakt z Tobą. Po skorzystaniu z toalety lub dotykania zanieczyszczoną odzież lub pościel często myć ręce wodą z mydłem. Nie stosować baseny publiczne, wanny z hydromasażem, lub rekreacyjnych obiektów wodnych aż do wyleczenia zakażenia.

Jakie są potencjalne powikłania Giardia infekcji?

Odwodnienie, możliwe powikłania giardiazy, mogą być poważne, a nawet zagrażające życiu, w niektórych przypadkach. Możesz zminimalizować ryzyko poważnych powikłań, wykonując planu leczenia oraz biorąc wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza.

Choć te powikłania są rzadkie Giardia infekcji, nieleczona, ciężkie odwodnienie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym:

  • Ostra nerek (nerki) nie powiodła się
  • Śpiączka
  • Zaburzenia elektrolitów (utrata potasu, chlorek sodu, i wodorowęglan)
  • Szok
WSTĘP

Co to jest zakażenie Giardia?

Giardia jest nazwa pasożyta, który jest naukowo znany jako Giardia lamblia. Pasożyt ten powoduje chorobę zakaźną, zwaną lamblioza, przez zakażenie przewodu pokarmowego ludzi, powodując nudności, wymioty, biegunka i inne objawy ze strony przewodu pokarmowego.... Czytaj więcej o wprowadzenie zakażeń Giardia

OBJAWY

Jakie są objawy Giardia infekcji?

Giardia infekcja powoduje podrażnienie i stan zapalny jelit, które mogą spowodować wiele objawów. Objawy mogą się różnić w intensywności wśród osób.... Czytaj więcej na temat objawów zakażenia Giardia

PRZYCZYNY

Co powoduje zakażenia Giardia?

Giardia zakażenie jest spowodowane przez pasożyty Giardia lamblia. Pasożyta występuje w stolcu (kału) zainfekowanych ludzi i zwierząt. Gdy źródła wody są zanieczyszczone kałem zawierającym lamblie, picie z tych źródeł wody rozprzestrzenia się pasożyta. Z tego powodu, Giardia zakażenie występuje najczęściej u osób podróżujących do krajów rozwijających się lub w turystów i wczasowiczów, którzy spożywali nieprzetworzone wody z jezior, strumieni i stawów.... Czytaj więcej na temat przyczyn zakażeń Giardia

Więcej artykułów