Cambler

Zakażenia grzybicze

Co to są infekcje grzybicze?

Zakażenia grzybicze są zakażenia wywołane przez grzyby, rodzaj mikroorganizmu. Dwa powszechne przyczyny zakażeń grzybowych są grzyby i drożdże zwane grzybica zakażenia wywołane przez grzyby Candida albicans.

Niektóre bardzo powszechne rodzaje zakażeń grzybiczych wywołanych przez grzybica to:

  • Grzybica międzypalcowa

  • Grzybica jock

  • Liszaj obrączkowy

Częste infekcje grzybicze, zwane również Candida i kandydozy, mogą zakażać inne części ciała, w tym:

  • Przewodu pokarmowego ( żołądka i jelit )

  • Płuca

  • W jamie ustnej (pleśniawki)

  • Pochwy (drożdże pochwy, grzybica pochwy)

W większości przypadków, zakażenia grzybicze są nadające się do leczenia u zdrowych ludzi. Jednakże te zakażenia są bardziej prawdopodobne, i może być trudny do leczenia u osób z osłabionym układem odpornościowym z powodu takich chorób jak HIV / AIDS, cukrzycy lub przy steroidowe leki lub chemioterapię. W tych przypadkach, powikłania zakażeń grzybiczych może stać się zagrożeniem życia.

Powtarzające się infekcje grzybicze mogą być również objawem poważnej, nierozpoznanej, chorobą, takich jak HIV / AIDS lub cukrzycy. Należy zwrócić się o pomoc medyczną dla powtarzających się zakażeń grzybiczych, w tym infekcji pochwy drożdże.

OBJAWY

Jakie są objawy infekcji grzybiczych?

Objawy infekcji grzybiczych różnią się w zależności od rodzaju i nasilenia zakażenia, z obszarów ciała dotkniętych oraz poszczególne czynniki.... Więcej o objawów infekcji grzybiczych

PRZYCZYNY

Co powoduje zakażeń grzybiczych?

Różne rodzaje grzybów powodują wiele infekcji grzybiczych:... Czytaj więcej o przyczyn zakażeń grzybiczych

ZABIEGI

Jak traktowane są infekcje grzybicze?

Leczenie zakażeń grzybiczych zaczyna się poszukiwanie regularnej opieki medycznej przez całe życie. Regularna opieka medyczna pozwala pracowników służby zdrowia, aby ocenić swoje ryzyko zachorowania na infekcje grzybicze i szybko zamówić testów diagnostycznych dla infekcji grzybiczych i będący chorób, ile potrzeba. Środki te znacznie zwiększają szanse na diagnozowaniu i leczeniu przyczyn zakażeń grzybiczych w najwcześniejszych etapach.... Czytaj więcej na temat leczenia zakażeń grzybiczych

Więcej artykułów