Cambler

Zaburzeniami krzepnięcia

Czym są zaburzenia krwawienia?

Zaburzenia krwotoczne są grupą chorób, które prowadzą do problemów tworzących zakrzepy i przedłużone krwawienie, które jest trudne do zatrzymania. Normalnie, krew przepływa przez twoje ciało w naczyniach zwanych tętnice i żyły. Gdy naczynie krwionośne jest wyciąć lub rannych, krew wypływa, powodując siniaki i krwawienia. Twój organizm zatrzymuje krwawienie w procesie zwanym hemostazy. Hemostazy zwykle trwa tylko kilka minut.

Hemostazy obejmuje trzy główne etapy, które wszyscy muszą działać prawidłowo, aby skutecznie powstrzymać krwawienie. Po pierwsze, naczynia krwionośne muszą uciskać lub zmniejszyć, gdy są uszkodzone lub obcięte. Jest to tak zwany skurcz naczyń. Po drugie, komórki zwanych płytek muszą stanowić korek płytek w miejscu urazu naczynia. Po trzecie, skomplikowany system czynników krzepnięcia jest wymagane, aby zakończyć proces krzepnięcia. Jeśli którykolwiek z tych trzech elementów nie, lub działa tylko częściowo, organizm nie jest w stanie dokonać właściwego zakrzep. Powoduje przedłużonego krwawienia.

Zaburzenia krwawienia mogą być wywołane przez wiele różnych chorób, zaburzeń i chorób. Niektóre z tych przyczyn jest dziedziczna (przekazywana z rodzica na dziecko poprzez geny), a niektóre są nabywane. Dziedziczone lub dziedziczne przyczyny zaburzeń krzepliwości są hemofilia i choroba von Willebranda. Inne przyczyny zaburzeń krzepliwości mogą obejmować zaburzenia autoimmunologiczne, nowotwory krwi, problemy szpiku kostnego, infekcje, niewydolność nerek, choroby wątroby i leki.

Ze względu na dużą różnorodność ich przyczyn, dokładna częstotliwość występowania zaburzeń krwawienia w Europie, nie jest znany. Choroba von Willebranda jest najczęstszym zaburzeniem krwawienia w Europie, wpływając na około 1% do 2% populacji, według hemofilii Federacji Europie (Źródło: HFA ). Leczenie zaburzeń krwawienia zależy od konkretnej choroby.

Zaburzenia krwawienia może spowodować niekontrolowany krwotok wewnętrzny lub zewnętrzny. To może prowadzić do ciężkich lub zagrażających życiu powikłań, takich jak niedokrwistość, utrata krwi, niebezpieczne i wstrząsy i uszkodzenia ważnych narządów wewnętrznych, takich jak mózg. Szukajcie szybkiej pomocy lekarskiej, jeśli Ty lub Twoje dziecko, ma objawy zaburzenia krwawienia, takie jak łatwe lub nadmiernego siniaki po drobnej kontuzji, krwawienie z dziąseł, krwawienia z nosa, albo ciężkiego krwawienia miesiączkowego.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają poważne objawy, takie jak krwawienie z rany, która nie kończy się po kilku minutach, krew w moczu lub stolca, wymioty krwią, krwawienie z odbytnicy głównej, nadal zawroty głowy lub duszność.

OBJAWY

Jakie są objawy zaburzeń krwawienia?

Podstawowym objawem zaburzeń krzepliwości jest długotrwałe lub nadmierne krwawienie. Może to mieć wiele różnych form, w korpusie i zależy od konkretnego zaburzenia krwawienia. Niektóre objawy zaburzeń krwotocznych można znaleźć tylko podczas badania lekarskiego lub z badań specjalnego laboratorium.... Więcej o objawy zaburzenia krwawienia

PRZYCZYNY

Co powoduje zaburzenia krwawienia?

Zaburzenia krwawienia powodują problemy z dowolnego z trzech procesów, koniecznych do prawidłowego hemostazy lub tworzenia skrzepów krwi. Procesy te to zwężenie naczyń (zwężenie naczyń krwionośnych), koagulacji płytek krwi (płytki krwi zbiera się razem, tworząc korek) i aktywność czynnika krzepliwości krwi.... Więcej o przyczyn zaburzeń krwawienia

ZABIEGI

Jak krwawienie Zaburzenia leczyć?

Leczenie zaburzeń krwawienia rozpoczyna poszukiwania opieki medycznej od swojego lekarza. Aby ustalić, czy masz zaburzenia krzepliwości krwi, Twój lekarz prawdopodobnie pobierają próbki krwi do badań laboratoryjnych.... Czytaj więcej na temat leczenia zaburzeń krwawienia

Więcej artykułów