Cambler

Zaburzenia widzenia

Czym są zaburzenia widzenia?

Zaburzenia widzenia są jakieś zmiany w swoim zdolność widzenia normalnie i obejmują zaburzenia widzenia, słabe widzenie, podwójne widzenie, widzenie plamy w polu widzenia lub utraty wzroku. Mogą wystąpić zaburzenia widzenia w jednym lub obu oczach. Zaburzenia widzenia, może pochodzić w oczach same lub mogą być wywołane przez wiele różnych chorób, które wpływają na cały organizm.

Wiele zmian wizyjne są wynikiem prostego błędów refrakcji, takich jak krótkowzroczność (krótkowzroczność) lub starczowzroczność (dalekowzroczności związane z wiekiem), które są łatwo skorygowana z okularów lub soczewek kontaktowych. Innym powszechnym i łatwo skorygować rodzaju zmiany wizyjnego występuje z zaćmy, która jest stopniowa utrata przezroczystości soczewki.

Zaburzenia widzenia mogą wpływać na zdolność do skupienia się na obiekty w określonej odległości lub w każdej odległości. Mimo, że każdy może wystąpić zaburzenia widzenia, są bardziej powszechne u osób starszych, które są bardziej narażone na choroby przewlekłe, które wpływają na wizję.

Chociaż wiele zaburzenia widzenia nie są poważne, w niektórych przypadkach mogą one być spowodowane przez zagrażającego widzenia lub chorób zagrażających życiu. Ponieważ przyczyny zmian widzenia są tak zróżnicowane i mogą być czasami poważne, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem natychmiast do diagnozowania i leczenia.

W niektórych przypadkach, zaburzenia widzenia mogą być objawem medycznej w nagłych wypadkach. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpią zaburzenia widzenia, zwłaszcza jeśli pojawić się nagle, wraz z innych poważnych objawów, w tym silny ból oka, silne bóle głowy, nagła utrata koordynacji, utrata przytomności, nagłe osłabienie lub drętwienie w jednej strona ciała lub zniekształcone lub niewyraźna mowa, nawet jeśli te objawy są tymczasowe.

Zwrócić się o pomoc medyczną w przypadku jakichkolwiek zmian widzenia, które powodują ci troskę.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić zaburzenia widzenia?

Zaburzenia widzenia mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o wizji zmienia objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje zaburzenia widzenia?

Zaburzenia widzenia może być spowodowane przez wiele różnych chorób bazowych lub chorób. Niektóre zaburzenia widzenia pochodzić samo oko, podczas gdy inne są wywoływane przez choroby, które wpływają na mózgu, centralnego układu nerwowego i innych części ciała. Chociaż wiele z tych chorób, które powodują zaburzenia widzenia nie są poważne i są łatwo skorygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych, inne mogą być spowodowane przez groźnego wzroku lub chorób zagrażających życiu. Skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny swoich zmian wizji.... Czytaj więcej o wizji zmienia przyczyn

Więcej artykułów