Cambler

Problemy wzrostu

Co powoduje problemy wzrostu?

Przyczynę problemu wzrostu zależy od rodzaju zaburzenia wzrostu, o którym mowa. Niektóre problemy wzrostu są genetyczne, podczas gdy inne mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub złego wchłaniania pokarmu. Przyczyny problemów wzrostu zazwyczaj dzielą się na następujące kategorie:

 • Rodzinna niskorosłość. Rodzinna niskorosłość jest tendencja do naśladowania przez niskorosłość odziedziczył rodzinną (duszność).

 • Konstytucyjny opóźnienie wzrostu z opóźnieniem dojrzewania lub opóźnionego dojrzewania. Dziecko, które wydaje się być krótsza niż średnia i kto wchodzi w okres dojrzewania później niż średnia, ale rośnie w normalnym tempie może mieć opóźnienie wzrostu.

 • Chorób, które wpływają na cały organizm (nazywane również choroby ogólnoustrojowe). Stała niedożywienie, choroby przewodu pokarmowego, choroby nerek, choroby serca, choroby płuc, cukrzyca, i ciężkie stres może powodować problemy wzrostu.

 • Endokrynologiczne (hormonalne) choroby. Właściwa produkcja hormonu tarczycy jest niezbędne do prawidłowego wzrostu kości. Zespół Cushinga może być spowodowane przez mnóstwo wad, które są rezultatem nadmiernego wydzielania kortykosteroidów przez nadnercza. Niedoborem hormonu wzrostu polega na problemy z gruczołu przysadkowego (mała gruczołu u podstawy mózgu), który wydziela kilka hormony, w tym hormony wzrostu.

 • Wrodzona (obecna od urodzenia) problemy w tkankach, w których występuje wzrost. Chorobą o nazwie wewnątrzmaciczne ograniczenie wzrostu (IUGR), powolny wzrost w macicy występuje w trakcie ciąży. Dziecko rodzi się mniejsze masy i długości niż zwykle, w proporcji do jego / jej niskiego wzrostu.

  Mając zbyt wiele lub zbyt mało chromosomów może powodować problemy zdrowotne, w tym problemy z wzrostem. Jeden nieprawidłowy chromosom wynikająca ze zbyt parę chromosomów jest następujący:

  Zespół Turnera jest chorobą genetyczną u dziewczynek, które widziałem powoduje ich być krótszy niż innych i nie dojrzewają płciowo, jak rosną w dorosłym życiu. Nasilenie tych problemów jest zróżnicowana wśród osobników. Inne problemy zdrowotne mogą być również obecne obejmujący serca lub niewydolności nerek (nerek, etc.) Wiele chorób można zarządzać lub skorygowane przez leczenie. Zespół Turnera występuje w jednym z 2500 kobiet urodzonych. Cechy wynikają z zespołem Turnera o brakujący chromosom X w każdej z komórek organizmu.

  Istnieje ponad 50 chorób kości, które wpływają na wzrost i rozwój, z których wiele jest genetyczna. Najczęściej jest achondroplasia, rodzaj karłowatości, w których ręce i nogi dziecka są krótkie w stosunku do jego / jej długości ciała. Ponadto, jest często duża głowa i tułów jest normalny rozmiar.

 • Wysoki wzrost. Niektóre dziewczyny mogą mieć wyjątkowo wysokiego wzrostu dla ich wieku, jeśli ich rodzice są wysocy. Ponadto, zaburzenia wzrostu zwane przedwczesne dojrzewanie charakteryzuje się wczesnym początkiem dojrzewania, w którym dziecko jest wysoka jak na jego / jej wieku, początkowo, ale z powodu szybkiej dojrzałości kostnej, wzrost zatrzymuje się w młodym wieku i mogą one być krótkie, jak dorosłych. Istnieje kilka chorób genetycznych, które powodują wysokiego wzrostu, także z innymi problemami obecnych zdrowia. Istnieje kilka zaburzeń wzrostu, które są idiopatyczne - bez znanej przyczyny problemu dla wzrostu.

Jakie są objawy problemów wzrostu?

Niektóre problemy wzrostu mogą być zdiagnozowana bezpośrednio po urodzeniu, ponieważ dla niemowląt może być wyjątkowo mała dla jego / jej wieku. Jednak wiele problemów wzrostu są zauważyłem dużo później, gdy dziecko jest mniejszy niż jego / jej kolegów z klasy, lub gdy wzrost wydaje się być znikomy w ciągu roku. Głównym objawem, który może wskazywać na problem wzrostu jest, gdy dziecko rośnie mniej niż dwa cale lata po jego / jej drugie urodziny. Objawy problemów wzrostu mogą przypominać inne choroby lub problemy medyczne. Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka do diagnozy.

Jak jest problem wzrostu rozpoznano?

Rozpoznanie problemu wzrostu muszą być wykonane przez lekarza dziecka. Sposób stosowany do diagnozy zależeć będzie od rodzaju zaburzeń wzrostu przedstawione. Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, badania diagnostyczne mogą obejmować:

 • Obserwując zdrowie dziecka i wzrostu przez okres czasu

 • Badania krwi (w celu wykluczenia hormon, chromosomowe, lub innych zaburzeń związanych z zaburzeniami wzrostu)

 • Kości rentgenowskie (elektromagnetyczne wykorzystywane do produkcji obrazów kości i narządów wewnętrznych na film (w celu określenia dojrzałości i potencjału wzrostu kości)

 • Zbadaniu funkcji gruczołu przysadkowego, która wytwarza i wydziela hormon wzrostu

Jak są problemy wzrostu leczyć?

Szczególne postępowanie w przypadku problemów wzrostu zostanie ustalona przez lekarza dziecka. Plany będą opierać się na:

 • Aktualny stan zdrowia i historia zdrowie dziecka

 • Wagi problemu

 • Zdolność dziecka do czynienia z procedur medycznych i wziąć receptę

 • Twoje przekonania i pragnienia dotyczące leczenia

Leczenie wzrostu problemów będą zależeć od rodzaju zaburzenia wzrostu przedstawione. Jeśli choroba medycznych powoduje problem wzrostu, leczenie tej choroby może złagodzić problem wzrostu.