Cambler

Za bólu kolana

Co to jest za ból kolana?

Za bólu kolana jest dyskomfort lub ból z tyłu stawu kolanowego. To może mieć miejsce z lub bez przepływu i może być na tyle poważne, że ograniczają ruch. Ludzie mogą opisać za ból kolana jak dyskomfort, zapalenia, zwiększonej ciepło lub pieczenie, ból, sztywność i ból.

Dowiedz się więcej o tyle bólu kolana

Za bólu kolana jest objawem torbieli Baker, który jest nagromadzenie się płynu maziowego za kolanem. Płyn stawowy smaruje stawy i zmniejsza tarcie między chrząstek stawowych. Objawy związane z torbieli piekarza zazwyczaj przychodzą i odchodzą, a choroba nie spowoduje żadnych szkód długoterminowego do kolana.

Jednak za ból kolana może być objawem zakrzepicy żył głębokich (zakrzepy krwi w nodze), która jest poważna i zagrażająca życiu choroba. Skrzep krwi może spaść i spowodować zator tętnicy płucnej w płucach, zawał serca, a nawet udar. Zakrzepica żył głębokich ma objawy podobne do torbieli piekarza.

Jeśli odczuwasz ból z tyłu kolana i łydki z bolesny obrzęk i siniaki, natychmiast zasięgnąć opieki medycznej. Jeśli objawy utrzymują się lub spowodować niepokój, należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z tyłu bólu kolana?

Za ból kolana często występuje wraz z innymi objawami, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy te obejmują obrzęk lub obrzęk, stan zapalny i zaczerwienienie, ból lub ból. Jeśli występują inne objawy wraz z bólu za kolana, należy powiedzieć o tym z lekarzem. Te dodatkowe informacje mogą pomóc lekarzowi postawić diagnozę.... Czytaj więcej na temat objawów bólowych za kolana

PRZYCZYNY

Co powoduje tyle bólu kolana?

Za kolano ból może być spowodowane dość łagodnej choroby, takie jak poszarpane ścięgno, że dobrze reaguje na środki odpoczynku i self-care. Jednak za ból kolana może wynikać z torbieli piekarza lub zakrzepicy żył głębokich. Z obu chorób może być ból, obrzęk i zasinienie za kolana i łydki. W przeciwieństwie do torbieli piekarza, zakrzepica żył głębokich jest chorobą zagrażającą życiu, która musi być traktowane jak najszybciej.... Czytaj więcej o tyle przyczyn bólu kolana