Cambler

X-linked dominujący: incontinentia pigmenti

Geny są dziedziczone od naszych rodziców biologicznych w określony sposób. Jednym z podstawowych wzorców dziedziczenia naszych genów nazywa się X-linked dominujące dziedziczenie.

Co to jest x-linked dominujące dziedziczenie?

X związana z wysokości spadków gen występuje, gdy znajduje się w chromosomie X, ale działa genowe w sposób dominujący. Oznacza to, że zarówno mężczyźni i kobiety może wyświetlać cechę lub zaburzenia, gdy mają one tylko jedną kopię genu.

W zależności od zaburzenia, nierzadko genu, który jest sprzężony z chromosomem X dominujący powoduje męskiej ciąży nie przeżyje. Innym sposobem, naukowcy i lekarze opisują ten proces jest powiedzieć, że jest "śmiertelność" u mężczyzn. Oznacza to, że gen może być przekazywany z matki na córkę, ale jeśli przekazywane do syna, a potem ciąża poroniona w trywialnosci. Tylko te synowie bez genu przetrwać urodzić się i rodzą się zdrowe. Jednym z przykładów X, połączony jest dominująca choroba zwana incontinentia pigmenti (IP).

Co to jest pigmenti incontinentia (IP)?

IP jest niezwykle rzadkie. Główne cechy występują na skórę, na której występuje pęcherzy wysypkę w okresie noworodkowym, a następnie pęcherzy staje unoszonych jak brodawki. Następnie, wiruje brązowy pojawiają się na skórze, a następnie pojawieniem się światła wiruje. Rezultatem jest "jak ciasto marmuru" pojawienie się na skórze. Inne problemy zdrowotne mogą być widoczne w OD udziałem oczy, centralny układ nerwowy, zęby, paznokcie i włosy. Nasilenie waha się od osoby do osoby.