Cambler

Wyznaczanie celów do codziennego sukcesu

W ogrodzie, można sadzić nasiona, pielęgnować je z wody i nawozów, pracy przy zachowaniu chwasty i zaufanie rośliny będą osiągnąć swój cel rośnie silne i wydajne. Te same procesy mogą być wykorzystywane do planowania postępów w swoim życiu i pracy.

"Wyznaczanie celów nadaje kierunek życiu", mówi Jack Ensign Addington, autor kilku książek samopomocy tym Wszystko o cele i jak je osiągnąć. "Jeśli nie mają celów, nie ma kierunku. Będziesz dryfować i dostać nigdzie Ustawianie cel tworzy formy, do których energia życia płynie To prawo umysłu -.. tego, co można sobie wyobrazić, uwierzyć i pewnie liczyć na siebie, musi koniecznie stać się doświadczeniem ".

Wykonaj następujące kroki, a wkrótce będziesz czerpać obfity plon.

Umieścić go na piśmie

Spisanie swoich celów jest jak sadzenie nasion. Aby to zrobić, napisać szczegółowy opis każdego celu - bardziej szczegółowe, tym lepiej. Najwięcej goli nie urzeczywistnić, ponieważ są one zbyt ogólnikowe. Tak więc, zamiast pisać "chcę nowy samochód," opisać swoje nowe czerwone cabrio z czarnymi skórzanymi fotelami.

Upewnij się, że Twoje cele są realistyczne, a nie w konflikcie ze sobą. Należy wierzyć, że są osiągalne.

Obok każdego celu, napisz uczucie masz nadzieję uzyskać od osiągnięcia go. Możesz emocje z czerwonego kabrioletu, na przykład. Poczucie sukcesu lub spełnienia może pochodzić z zakupu pierwszego domu. Inne cele może dać poczucie bezpieczeństwa, szacunku, akceptacji społecznej, miłości, radości, szczęścia, przygody i mocy.

Jak gdyby

"Gole powinny być traktowane jako już dokonane. Nigdy nie pozwól, aby niepokoić się o nich. Będzie to utrudniać postęp", ostrzega Pan Addington.

Kiedy czujesz, że w twoim sercu zasługujesz swój cel i zrobi wszystko, aby to osiągnąć, wygrał największą bitwę - bitwę z twojego umysłu.

Zamknij oczy i wyobraź sobie, jakbyś już osiągnęli cel i doświadczają uczucia, które go wraz z nim. Poczuj radość i satysfakcję z posiadania nowego domu, prestiż zdobywając wykształcenie, emocje z jazdy nowy samochód.

Następnie zacząć działać tak, jakby już osiągnęli swój cel. Jeśli twoim celem jest nowy dom, rozpocząć zakupy mebli. Jeśli twoim celem jest zostać prawnikiem, uczestniczyć w niektórych badaniach i stosuje się do szkoły prawniczej.

Dokonać codziennych list

Teraz, że jesteś jasno swoje cele, pielęgnować je. Zdecydować, które zadania muszą być wykonywane oraz narzędzia i szkolenia trzeba je osiągnąć.

Każdego wieczoru, zadaj sobie pytanie: "Co mogę zrobić jutro, aby zbliżyć się do mojego celu?" Potem zrób listę sześciu atrakcji i zaplanować czas, aby je zrobić. Nie pokazał się na siebie, jeśli nie zrealizować je wszystkie w jeden dzień. Wystarczy przenieść niedokończonych zadań do następnego dnia.

Na koniec każdego dnia, zapisać to, co dokonuje się w notesie lub kalendarzu, dzięki czemu można śledzić swoje postępy.

Bądź ostrożny przy udostępnianiu

Nie omówić swoje cele z przyjaciół lub członków rodziny, którzy nie podzielają entuzjazmu. Mogą one spowodować wątpliwości swój cel, czy może czują się zagrożeni i subtelnie sabotaż sukces. Większość czasu to najlepiej spokojnie go o realizacji celów, tylko dając ludziom informacji, gdy cel ma wpływu na ich życie. W ten sposób nie będzie mieć dodatkowo stres rozliczania do innych osób o postępach lub dokonania wyjaśnienia, jeśli kierunek zmian.

Z drugiej strony, może być zachęta motywujące. Można ją uzyskać od ludzi, którzy nauczyć się nowych umiejętności, których potrzebujesz. Mają osobisty interes w swoje postępy i będą zachwyceni o swoim sukcesie.